Evlilik ve İlişki Danışmanlığı Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre
00Gün - 00Saat - 00dk. - 00sn.
Eğitim Takvimi
Grup No Başlama Tarihi Ücret Sepet Ön Kayıt
5-3 04.02.2023 1.950 TL
5-40 28.02.2023 2.790 TL
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.
Eğitim İçeriği

Evlilik ve İlişki Danışmanlığı Sertifika Programı

Eğitimimizde, bir ilişkiye koçluk yapma konusundaki bilgi ve becerilerin yanı sıra, “ilişki” özelinde koçluk almak isteyen kişilere koçluk yapabilmenin detaylarına da giriyoruz. İlişki Danışmanı Sertifika Eğitiminde , profesyonel bir ilişki koçluğu kariyerine başlamak için önemli ilkeleri ve adım adım pratik teknikleri öğreneceksiniz.

Uzaktan eğitim ile istediğiniz yer ve zamanda size tanımlanmış olan eğitimleri izleyerek sende ilişki danışmanı olabilirsin. 

Bu eğitimin sonunda online bir sınava girerek başarılı olmanız durumunda Türk Hava Kurumu Üniversitesi Onaylı Evlilik ve İlişki Danışmanlığı Sertifikası alarak Evlilik ve İlişki Danışmanı unvanına sahip olmuş olacaksınız. Ayrıca aldığınız bu sertifika E-Devlet üzerinden de sorgulanabilmektedir.

Detaylı bilgi almak için: 0312 945 70 80 | 444 0 822

Sertifika Tanıtım

 

Evlilik ve İlişki Danışmanlığı, dünya çapında bireylere, ailelere, çiftlere ve kuruluşlara bireyi ve grubu desteklemek , yardımcı olmak için kullanılan dinamik bir yaşam koçluğu türüdür. İlişki Koçluğu, danışanın yaşamında günlük olarak harekete geçmesini sağlayan bir değişim sistemi getirir. Bir danışanın arzu ettiği gerçek ve kalıcı değişimi yaratması, koçları tarafından İlişki Stratejileri olarak öğretilen gerçek eylemler yoluyla olur. Tüm insanların gelişmelerini ve hedeflerine ulaşmalarını engelleyen olumsuz kalıpların ve inançların üstesinden gelme potansiyeline sahip olduğuna inanır.

Bu Eğitime Kimler Katılabilir ?

 • Psikologlar
 • Eğitimciler
 • Eğitim sektöründe çalışanlar
 • Yenir bir meslek sahibi olmak isteyenler
 • Kişisel gelişim alanında hizmet verenler
 • İlişkilerini iyileştirmek ve yeniden düzenlemek isteyen kişiler
 • İlişkilerindeki sorunları çözmek ve daha etkili iletişim kurmak isteyen herkes katılabilir.

Eğitimin Amacı

Aile ve aile kavramını , geçmişten bugüne yapısını , aile çeşitlerini , ilişki evrelerini , sürecini nasıl ilerlemesi gerektiğini öğrenerek sizlere danışanlara profesyonel destek sağlamasına yardımcı olmaktır.

Aldığınız bu eğitimle sizi bu mesleğe daha kolay adapte etmeye çalışmak , daha liyakatlı daha donanımlı bir koç olma yolunda sizlere yardımcı olmaktır.

Neler Öğreneceksiniz?

Genel anlamıyla çiftlere vereceğiniz seanslara hazır olmanızı sağlayacak tüm bilgi birikime sahip olacağınız bir eğitimdir. Bu eğitimle tüm teorik süreci öğrenmekle birlikte örnek videolarımızla bir seansın nasıl gerçekleştiği , doğru sorular sorarak danışmanınızı nasıl harekete geçirmeniz gerektiğini de öğrenmiş olacaksınız.

Eğitim İçeriği

Aile nedir? Nasıl tanımlanır? 1

Ailedeki Değişim ve Evrilme

Grup Kavramı ve Aileyi Bir Grup Olarak Tanımlama Yaklaşımı

Ailenin Oluşturulmasında İlişki Ağları

Aile ve Yaşam Süreci 1

 

Aile ve Yaşam Süreci 2

 

Aile ve Yaşam Süreci 3

 

Aile ve Yaşam Süreci 4

 

Aile ve Yaşam Süreci 5

 

Aile ve Yaşam Süreci 6

 

Aile Koçluğu

Aile Yaşam Döngüsü

Sistem Olarak aile ve Ailenin İşlevleri

Aile Koçluğu ve Aile Terapileri 1

Aile Koçluğu ve Aile Terapileri 2

Sistemik Aile Koçluğu

Psikoanalitik Aile Koçluğu

Stratejik Aile Koçluğu

Eş Tanıma ve Eş Seçimi

Evlilik 1 (Evlilik Türleri, Eş Seçimi, Evlilik Doyumu)

Evlilik 2 (Evlilik Doyumunu Etkileyen Faktörler, Evlilikte Eş Desteği.Evlilik Doyumu ve Sorun Çözme, Evlilik Doyumu ve Depresyon)

Evlilik 3 (Evlilik Sürecinde Dinleme)

Evlilik 4 (Aile İçi İlişkiler)

Yaşam Koçluğu

Koçluk Becerileri Kontrol Listesi

Evlilik ve İlişki Danışmanı Ne Yapar?

Bir Müşterinin Hedeflerini Ve Zorluklarını Ele Alın:

Her şeyde olduğu gibi, dönüşümün başlangıç ​​bloğu birinin kafasının içinden olmalıdır. Müşterilerinizle konuşmanız ve ilişkileriyle ilgili hedeflerinin ne olduğunu ve karşılaştıkları zorlukların neler olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bu zorlukların çoğunun kendiliğinden ortaya çıktığını fark edeceksiniz. Bir ilişki koçu olarak, onlara iletişim kurabilecekleri ve ilişkilerle ilgili korkularını giderebilecekleri güvenilir bir sırdaş verebilirsiniz .

Engeller Arasında Gezinin:

Birçok insan zaten kafalarının içinde varsayımlar oluşturdu. Hiç flört etmeyen erkekler söz konusu olduğunda, bunun nedeninin, flört edilemez ve çekici olmadıklarını varsayıyorlar. Kadınlarda, bu çok daha kötü bir etkiye sahip gibi görünüyor, çünkü evlenme çağında hala bekar olan kadınlar, akıllarında kusurlu oldukları için yalnız öleceklerini düşünüyorlar. Çoğu zaman, bunlar sadece kendi kendine neden olan engellerdir. Bir ilişki koçu olarak, en büyük düşmanları oldukları gerçeğini belirlemelerine yardımcı olabilirsiniz ve bunu fark ettiklerinde sağlıklı ilişkiler bulabilirler .

Sağlıklı İlişki Parametrelerini Ayarlayın:

Müşterilerinizden bazıları, bir ilişkide istismar edildikleri için yardımınızı arıyor olabilir . Arkadaşlık ve yakınlık karşılığında birinin sömürüldüğü (cinsel, parasal vb.) ilişkiler görmek çok yaygındır . Bunun üzücü yanı, sömürüldüklerini bilseler bile yine de devam ediyorlar çünkü yakınlık kurmanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyorlar . Bir ilişki koçu olarak göreviniz, bu davranışı durdurmalarını ve bunu yaparak kimseye yardım etmediklerini anlamalarını sağlamaktır. Sağlıklı ilişki parametreleri kendi kendine büyüme için çok önemlidir.

Kendilerine Karşı Dürüst Olmalarına Yardımcı Olun:

Danışanlarınızın çoğu, aşırı derecede kendi kendini yanılgıdan mustarip olacak . Sağlıklı ilişkiler içinde olmaya layık olmadıklarını düşünerek yanılgıya düşebilirler . Ya da içinde bulundukları olumsuz ilişkilerin aslında onlar için iyi olduğunu ya da sadece olumsuz ilişkileri çekebileceklerini düşünerek aldatılabilirler . Bir ilişki koçu olarak göreviniz, tüm bunları yıkmak ve kendilerine karşı dürüst olarak gerçeklerle yüzleşmelerine yardımcı olmaktır.

Eğitim Sonunda Alabileceğiniz Sertifikalar

Kursiyer Görüşleri

Video Görüşler

Kalan Kontenjan: 9

2.700 1.950 TL %28 İndirim

Neden UzaktanEgitim.com?
 • Canlı Ders : VAR
 • Sertifika : Üniversite Onaylı
 • E-Devlet : E-Devlet Onaylı
 • Süpervizyon : 4 Saat
 • Eğitim Süresi : 2 Ay
 • Döküman : PDF+Video
 • Sınav Merkezi : Online
 • Erişim : TAB/PC/MOBİL

Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir