KULLANIM KOŞULLARI


Uzaktan Online Eğitim Bilişim Yayıncılık Ticaret Limited Şirketi. (Bundan sonra Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ olarak anılacaktır) tarafından hazırlanan www.uzaktanegitim.com web sitesine hoş geldiniz. Bu sitede yer alan sayfalara giriş ve içerilen bilgilerin kullanımı aşağıda belirtilen kurallar ve koşullara tabidir. Bu web sitesini ve içerilen hizmetleri kullanarak bu şartlar ile mutabık olduğunuzu ve aşağıdaki şartların sizin içinde bağlayıcı olduğunu peşinen teyit etmiş oluyorsunuz.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. www.uzaktanegitim.com web sitesinde sağlanan hizmetlerde, ürünlerde, programlarda veya kullanım şartlarında, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda değişiklik yapma, güncelleştirme veya yürürlükten kaldırma haklarını saklı tutar. Bu sitenin kullanımına devam ederek bu değişiklikleri de kabul etmiş oluyorsunuz.


1. HAKLAR
Bu sitede yer alan her türlü içerik, program ve eğitim materyalinin hakları Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. ve İçerik Sağlayıcılarına aittir.


2. WEB SİTESİNİN KULLANIMI
www.uzaktanegitim.com web sitesinde yer alan içerik, eğitim ve yazılım (materyal) kullanmanız aşağıdaki şartlara bağlıdır.
1. Bu sitede yer alan materyali sadece kendi kişisel eğitiminiz ve bilgilenmeniz amacıyla kullanabilirsiniz.
2. WEB SİTEMİZDE BULUNAN TÜM FOTOĞRAF, VİDEO VE YAZILAR ÜZERİNDEKİ HAKLAR; 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU,554 SAYILI ENDÜSTRİYEL TASARIMLARIN KORUNMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME,556 SAYILI MARKALARIN KORUNMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME, HÜKÜMLERİ UYARINCA KORUNMAKTADIR.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. uzaktanegitim.com web sayfasında yer alan interaktif eğitim materyallerinin tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.
3. Bu sitede yer alan materyalleri ve içerikleri değiştirerek veya değiştirmeden kısmen veya tamamen sahiplenemezsiniz.
4. Bu web sitesinde yer alan materyalleri ve içerikleri, daha öncesinde Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'nin yazılı iznini almaksızın, herhangi bir amaçla veya yayınlama amacıyla kullanamaz veya kopyalayamazsınız.
5. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'nin yazılı iznini almaksızın, "mirror" veya "frame" tekniğiyle bu web sitesinin herhangi bir kısmını başka bir alanda yayınlayamazsınız.
6. Bu web sitesine bir ara sayfa ile tekrar yönlendirme yaparak, splash sayfası sokarak veya diğer bir vasıtayla link yapamazsınız.


3. KAYIT, KULLANICI HESAPLARI, ŞİFRELER VE GÜVENLİK
Bu web sitesinde sağlanan hizmetlerin herhangi birinin kullanımı için kayıt yaptırmanız ve bir hesap açmanız gerekiyorsa, bu kayıt sürecini kayıt formunda istenen bilgileri tam ve doğru olarak sağlamanız şarttır. Ayrıca bu bilgilerde değişiklik olduğu takdirde ilgili kayıt formuna girerek ilgili bölümlerde bilgilerinizde değişiklik yaparak bilgileri güncel tutmayı kabul etmiş oluyorsunuz. Eğer bu hizmetlerden işvereniniz hesabına kullanıyorsanız, bu kullanım şartlarını onun adına kabul etmeye yetkili olduğunuz varsayılacaktır. Şifreniz veya şifrelerinizi gizli tutmakla mükellefsiniz. Ayrıca, sizin hesabınız ile yapılan bütün işlemlerden tamamıyla sorumlu olduğunuzu da peşinen kabul ve teyit ediyorsunuz. Bu anlaşmayı okuyarak şifrenizin veya hesabınızın haksız kullanımı durumunda Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. 'ye hemen bilgilendirmeyi kabul ediyorsunuz. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. hesabınızın veya şifrenizin başkası tarafından kullanımı nedeniyle, bilginiz olsun veya olmasın, oluşacak zararınızla ilgili herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Ancak, hesabınızın veya şifrenizin başka bir kişi tarafından kullanımından Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. veya başka bir kişi veya kuruluş zarar görürse, bu zarardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. Hesap sahibinin izni olmaksızın başka bir hesabı kullanmanız yasaktır.


4. ÜRÜN İADESİ
Müşteri satın almış olduğu canlı ders hizmetini, online olarak teslim aldığı günden itibaren 7 gün içinde aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilir.

Katıldığı ders saati (varsa) + %10 sistem kullanım ücreti ve komisyon bedeli hesaplanarak kalanı iade edilir.

Müşteri satın almış olduğu asenkron ders (video,sunum,doküman)  hizmetini, online olarak teslim aldığı günden itibaren 7 gün içinde aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilir. Müşteri bu 7 gün içinde hizmeti kullanmaya başlarsa cayma hakkını kullanamaz.

Asenkron ders (video,sunum,doküman) içeriğinin görüntülenip görüntülenmediği uzaktanegitim.com tarafından tespit edilmektedir, müşteri bu durumu peşinen kabul eder. İçeriği görüntüleyen müşteri gerekli kullanımı sağlamış olur. Müşteri satıma konu olan bilgiyi bu biçimde elde ettiğinden cayma hakkını kullanamaz.


5. GARANTİ VE FERAGAT
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. ve sizin aranızda yapılan ayrı bir anlaşma açıkça belirlenmediği sürece bu web sitesinden edinilen bütün içerik, yazılım ve hizmetler size olduğu haliyle sağlanmış olup, herhangi bir amaca uygunluk açısından veya başka bir açıdan herhangi bir garantiye tabi değildir.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.  hiçbir şekilde tarafınız veya başka bir üçüncü kişi tarafından bu web sitesine erişim veya bu web sitesinin veya bu web sitesinden linkle yönlendirilmiş başka bir web sitesinin veya bu web sitesinde yer alan hizmetlerin kullanımı vasıtasıyla uğranılmış dolaysız veya dolaylı bir zarardan, gelir veya veri kaybından veya başka bir zarardan sorumlu tutulamaz.


6. BU WEB SİTESİNDE SAĞLANAN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AİT MATERYAL
Bu web sitesi üçüncü kişiler tarafından sağlanmış materyaller, kaynak kodlu veya işletim formunda yazılımlar içerebilir. Bu web sitesinde yer alan bütün üçüncü kişilere ait materyal içinde yukarıda yer alan “GARANTİ VE FERAGAT” bölümü hükümleri geçerlidir.


SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

BU SÖZLEŞME, uzaktanegitim.com ABONESİ OLARAK SİZ uzaktanegitim.com KULLANICILARINA ÖZEL HAZIRLANAN İÇERİKTEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR.
uzaktanegitim.com’DAN FAYDALANMAK AMACIYLA İŞBU SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ’Nİ ONAYLAYARAK YA DA uzaktanegitim.com’U KULLANARAK, SÖZLEŞME'Yİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ KABUL VE BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ


1. TARAFLAR VE KONU

İşbu uzaktanegitim.com Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (bundan böyle “SÖZLEŞME” olarak anılacaktır), İnternext Yazılım Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. (bundan böyle “Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.” olarak anılacaktır.) ile KULLANICI arasında (bu SÖZLEŞME'de KULLANICI ifadesi SİZ'i işaret etmektedir.) lisans bedeli karşılığında sunulan; Bilişim, Profesyonel gelişim, Finans, Kişisel gelişim, Hobi ve Yabancı dil eğitimleri kategorilerinde online eğitim içerikleri sunan uzaktanegitim.com Profesyonel ve Kişisel Gelişim Platformu (bundan böyle "uzaktanegitim.com" olarak anılacaktır) için, KULLANICI’nın seçmiş olduğu erişim paketinin sağladığı kullanım biçimi, kapsamı ve şartları ile sınırlı olarak KULLANICI'nın İnternet üzerinden uzaktanegitim.com web sitesine (www.uzaktanegitim.com) erişimi ile uzaktanegitim.com 'a kayıt olması ve uzaktanegitim.com’u kullanması konusundaki tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesine yöneliktir. (Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. tarafından, tamamen Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'in kararıyla, zaman zaman yapılacak ve uzaktanegitim.com web sitesinde yayımlanabilecek tüm güncelleştirmeler bu SÖZLEŞME'ye dahildir.)
SÖZLEŞME'de Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. ve KULLANICI hep birlikte TARAFLAR olarak adlandırılmışlardır.
KULLANICI, www.uzaktanegitim.com web sitesinde yer alan “ldquo;kayıt ol” butonuna tıklayarak kayıt işlemlerini tamamladığında ve/veya uzaktanegitim.com'u kullanmaya başladığında işbu SÖZLEŞME'yi okuyup, bilgi sahibi olduğunu ve bütün hükümleri ile birlikte kabul ettiğini elektronik ortamda beyan etmiş olur. KULLANICI, bu SÖZLEŞME'yi kabul etmiyorsa, uzaktanegitim.com'ye kayıt olmamalı ve kullanmamalıdır.
Bir tüzel kişinin yetkilisi adına bu sözleşmenin kabul edilmesi, bunu yapmaya yetkili olunduğunu gösterir. Yetkisiz olarak bu sözleşmenin kabul edilmesi halinde, bu SÖZLEŞME'de belirlenen yasal yaptırımların sorumluluğunu yetkisiz olarak işlem yapmış olan kişi tüzel kişi ile birlikte müteselsilen almış olur.


2. LİSANS ve FİKRİ MÜLKİYET

uzaktanegitim.com’un ve bölümlerinin ve uzaktanegitim.com ile birlikte veya aracılığıyla elde edilen içerikler, programlar ve eserler üzerindeki tüm fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının sahibi Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerdir KULLANICI, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. ve/veya bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere uzaktanegitim.com ve içerikleri üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerin sahip olduğu fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarını ihlal edecek faaliyetlerde bulunamaz.
KULLANICI, sisteme kayıtlı olan kişi olmakla sadece uzaktanegitim.com’nin münferit kullanım lisansına sahip olmuş olur. İşbu SÖZLEŞME ile KULLANICI’ya tanınan kullanma lisansı, uzaktanegitim.com’un bu SÖZLEŞME’ de belirtilen hak ve sınırlar çerçevesinde uzaktanegitim.com’a erişim, süreli olarak çalıştırma, görüntüleme ve kullanma hakkı verir. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., işbu SÖZLEŞME ile KULLANICI'ya, uzaktanegitim.com ile birlikte verilebilecek belgelere göre istifade etmek üzere basit (inhisari olmayan) bir kullanma lisansı vermektedir.
KULLANICI, uzaktanegitim.com’deki içeriklerin hiçbir unsurunu değiştirmemeyi, uyarlamamayı, çevirmemeyi, satmamayı; bu içerik/ürün/servisten türev veya işleme eserler hazırlamamayı, bu içerik/ürün/servisin düzenini bozmamayı, bu servis kapsamında kullandığı her türlü içeriği, görüntüleri, klipleri, müzik eser veya kompozisyonunu söz ve besteyi bu SÖZLEŞME dışındaki amaçlar dışında kullanmamayı, değiştirmemeyi, bütünlüğünü bozacak şekilde ters mühendislik yapmamayı ve herhangi bir mecrada yayınlamaya teşebbüs etmemeyi kabul eder. KULLANICI, uzaktanegitim.com 'nin tümünü veya bir bölümünü bilgisayarına indiremez ve kaydedemez. uzaktanegitim.com ‘nin kısmen/tamamen kopyasını üretemez. Bu tür kopyaları her ne amaçla olursa olsun başkalarının kullanmasına izin veremez, istifadesine ve bilgisine sunamaz.
KULLANICI, uzaktanegitim.com kapsamındaki veya uzaktanegitim.com ile ilgili Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in veya Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere içerikler üzerinde hak sahibi üçüncü şahısların içerik üzerindeki haklarını ve telif haklarını, ticaret markaları veya diğer tescil hakları bildirilerini kaldırmamayı, gizlememeyi veya değiştirmemeyi kabul eder.
KULLANICI işbu SÖZLEŞME uyarınca, uzaktanegitim.com’un kullanımı sırasında uzaktanegitim.com’un kullanım amaçları dışında kalan, sisteme, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilere veya Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’e ilişkin öğrenilen gizli bilgileri muhafaza etmeyi, kısmen veya tamamen üçüncü kişilere doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde ifşa etmemeyi veya açıklamamayı kabul etmiş olur.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. hizmetleri, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. bilgileri, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. telif haklarına tabi çalışmaları, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. ticari markaları, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. ticari görünümü veya sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.
KULLANICI, işbu madde kapsamındaki taahhüt ve yükümlülüklerine uymadığı takdirde, üçüncü parti firma, kurum ve üçüncü kişi taleplerinin tek sorumlusu KULLANICI olacak ve eser ve içeriğe ilişkin ayrıca lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’den talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü masrafı karşılamakla sorumlu olacaktır.


3. KULLANICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1. Ticari Olmayan Kullanım
uzaktanegitim.com’de sunulan her türlü içerik, ticari amaçlar dışında kalan sadece şahsi kullanım içindir. KULLANICI, bu içeriklerin herhangi bir şekilde yayınlanması, kopyalanması, çoğaltılması, işlenmesi, değiştirilmesi, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yayınlanması, bir topluluğa dinletilmesi ve/veya izletilmesi, halka açık yerlerde yayınlanması eylemlerini gerçekleştiremez.
uzaktanegitim.com ile sunulan içeriğin KULLANICI tarafından umuma açık mekanlarda kullanılması veya dinletilmesi ve/veya izletilmesi yasaktır. KULLANICI, uzaktanegitim.com’nin kullanımı ile dolaylı veya doğrudan herhangi bir gelir veya benzeri menfaat elde edemez.
KULLANICI, uzaktanegitim.com 'u herhangi bir şekilde başkalarının kullanımına sunabilecek hiçbir girişimde bulunamaz. uzaktanegitim.com'u, birden fazla sayıda bilgisayar, iş istasyonu ve/veya sunucuda aynı anda kullanamaz.
KULLANICI, dahil olduğu uzaktanegitim.com paketi kullanım haklarının kapsamına, “www.uzaktanegitim.com” veya ileride değişebilecek diğer web adreslerinden ulaşabilecektir. İşbu SÖZLEŞME’nin kabul edilmesi ile bu paket kullanım hakları kapsamı da KULLANICI tarafından kabul edilmiş sayılır. Bu nedenle, paketlere ilişkin bilgilere ilgili adreslerden ulaşarak, lütfen dikkatlice okuyunuz. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., KULLANICI’ya kullanıma ilişkin üyelik dahilinde tanınan hakları herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. KULLANICI, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in veya onun içerik, ortam veya platform tedarikçilerinin sitelerine, mal veya hizmetlerine, yazılım, veri veya datalarına herhangi bir şekilde zarar verecek, erişimi engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya hasar verecek şekilde işlemler, müdahaleler yapamaz, uzaktanegitim.com’u bu şekilde ya da üçüncü kişilerin Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. hizmetlerinden faydalanmasına engel olacak şekilde kullanamaz. KULLANICI, bu SÖZLEŞME ile tanınan hakkını, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’nin yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü kişilere bedelsiz de olsa devredemez, kiralayamaz, kullanımına ve/veya yararına sunamaz veya satamaz. uzaktanegitim.com’un kullanılması, her zaman bu SÖZLEŞME’nin koşullarına tabidir.
3.2. Uygun Kullanım
KULLANICI, uzaktanegitim.com’u yürürlükte bulunan tüm ulusal ve uluslararası mevzuata, internet kullanımına ilişkin kural ve yasalara uygun olarak kullanacağını kabul eder.
KULLANICI, uzaktanegitim.com’u hukuka aykırı, amacı dışında, hileli veya uygunsuz bir amaç için kullanmak veya bunları yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin vermek, bu yöndeki bir fiile katılmak veya teşvik etmek, belirli zamanlarda revize edildiği şekliyle işbu SÖZLEŞME’yi ihlal edecek bir şekilde hareket etmek, SÖZLEŞME ile edinilen hakları üçüncü kişilere kullandırmak eylemlerini yapamaz veya bu eylemleri yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin veremez veya onu teşvik edemez. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. KULLANICI tarafından bu fiillerin gerçekleştirilmesi durumunda işbu SÖZLEŞME’yi feshedebilir. Bu durumda Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’nin diğer tüm hukuki hakları saklıdır.


4. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’İN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. , Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’nin kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere 'link' verebilir. Bu 'link'ler, sadece referans kolaylığı nedeniyle Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. tarafından sağlanmış olabilir ve web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., KULLANICI bilgilerini veya üyeliğe ilişkin KULLANICI bilgilerini, KULLANICI güvenliği, kendi yükümlülüğünü ifa ve bazı istatistiki değerlendirmeler için dilediği biçimde süresiz olarak kullanabilir. Bunları bir veritabanı üzerinde tasnif edip süresiz olarak muhafaza edebilir.
KULLANICI ve Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., önceden haber vermeksizin uzaktanegitim.com ve dokümantasyonda değişiklik yapabilir.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. önceden haber vermeksizin varsa ücretsiz olarak kullanım hakkı elde ettiğiniz uzaktanegitim.com 'u kullanımdan kaldırabilir ya da ücretli hale getirebilir.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. kullanıcının site üzerine üye olurken veya site içi işlemlerde verdiği iletişim bilgilerini kullanarak; kullanıcı ile iletişim kurabilir, reklam ve/veya bildirim yapabilir. Kullanıcı “Hesabım” bağlantısı altındaki Bülten Aboneliği linkinden bu izni kaldırabilir.


5. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HAKLARI

KULLANICI, uzaktanegitim.com'u tüm veri veya diğer malzemeleri,(a) üçüncü şahısların haklarının (fikri mülkiyet haklari dâhil olmak üzere bunlarla sınırlı kalmaksızın) ihlaline veya tecavüzüne neden olacak şekilde veya (b) donanımlar için zararlı veya bozucu olacak şekilde veya (c) üçüncü şahısların bilgisayar sistemlerine, ağ veya donatılarına zarar verebilecek şekilde göndermek veya iletmek üzere kullanmayacağını kabul etmiştir. KULLANICI, bunun aksine davrandığı takdirde, işbu SÖZLEŞME uyarınca, tüm sorumluluğun KULLANICI'ya ait olduğunu ve bu nedenle ortaya çıkabilecek zarar ve ziyandan ve üçüncü şahıslar tarafından açılacak her türlü dava, zarar veya ziyan taleplerinden sorumlu olacağını, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'in bu kabil dava, şikayet ve benzeri konularda hiçbir şekilde taraf ve muhatap olmayacağını, bu hükmün KULLANICI tarafından ihlali nedeniyle, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'nin üçüncü şahıslar tarafından açılacak herhangi bir davada taraf addedilerek üçüncü şahıslara herhangi bir tazminat ödemesi veya yükümlülük altına sokulması durumunda, başta ödemiş olduğu tazminat olmak üzere, bundan dolayı uğrayacağı her türlü zararı KULLANICI'ya rücu edebileceğini ve Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'nin talebi üzerine, ödenmiş olan tazminat, zarar ve masrafları kayıtsız şartsız olarak, defaten ödemeyi gayrikabili rücu olarak beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.


6. GEREKLİ DONANIMLAR

uzaktanegitim.com'ye erişmek ve/veya kullanmak için gerekli tüm bilgisayar donanımını ve iletişim donanımlarının temin ve bakımını sağlamak KULLANICI'nın sorumluluğundadır. KULLANICI bu SÖZLEŞME uyarınca, kullanma lisansı aldığı uzaktanegitim.com'u, uzaktanegitim.com WEB SİTESİNDE BELİRTİLEN ASGARİ TEKNİK ÖZELLİKLERE SAHİP BİR DONANIM ÜZERİNDE KULLANACAĞINI VE GEREKLİ DONANIMI TEMİN EDECEĞİNİ, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'nin yazılım-donanım uyuşmazlığı ile ilgili hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, bu nedenle meydana gelen hiçbir zarar sonucundan Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’nin sorumlu olmayacağını, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'nin sorumluluğunun kullanma lisansı verilmesi ile sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.


7. SORUMLULUĞUN SINIRLANMASI

BİR EĞİTİM DESTEK ÜRÜNÜ OLAN Sözleşme konusu uzaktanegitim.com kapsadığı konular ile sınırlı olmak üzere öğrenci ve öğretmenlerin asli kaynaklardan edinmiş oldukları bilgilerini pekiştirmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir yardımcı kaynak olup; Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. “olduğu gibi satış” esasları dahilinde uzaktanegitim.com için herhangi bir performans ya da ifa garantisi veya bir hizmet seviyesi taahhüdü vermemektedir. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. aynı zamanda uzaktanegitim.com içeriğinde yer alan bilginin bilimsel ya da yorumsal olarak doğruluğunu tamamıyla taahhüt etmemektedir. uzaktanegitim.com’nin KULLANICI amacına doğrudan hizmet vermemesinden Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., uzaktanegitim.com’da yer alan içeriklerin kullanımı sırasında KULLANICI tarafında oluşabilecek sorun veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
KULLANICI ürün (eğitim detay) sayfasında yer aldığı üzere aldığı eğitimden belge/sertifika hak etmek isterse eğitimi 90(doksan) gün içinde tamamlamakla yükümlüdür. Kullanıcı 90(doksan) gün içinde tamamlamadığı eğitimlerden belge/sertifika alma hakkını kaybeder fakat eğitime dilediği zaman devam edebilir. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. 90(doksan) günü aşan sürelerde belge/sertifika gönderimi taahhüt etmemektedir.
KULLANICI, uzaktanegitim.com ile ilgili olarak temin edilen tüm içerikleri sadece kendi ihtiyaçları için ve doğabilecek riskleri kabul ederek kullanacağını kabul eder. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’nin içeriklerine ilişkin olarak veya kullanımından kaynaklanan veri kaybı veya bilgisayar sistemi hasarları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'in bu hususta herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., uzaktanegitim.com’nin 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sunulmasını KULLANICI’lara garanti etmemekte ve bu konuda herhangi bir hizmet ya da performans seviyesi taahhüdü vermemektedir. uzaktanegitim.com’nin etkin biçimde kullanımı ve bu kullanımın tüm sonuçları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., uzaktanegitim.com’un kendisinden beklenen sonuçlarının tam olmaması ya da eksik veya amaca uygun olmamasından ve bu sebeplerle ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., (a) uzaktanegitim.com ile sunulan herhangi bir içerik sonucunda maruz kalınan kayıp veya hasarlardan veya herhangi bir müzik, görüntü, fotoğraf, yazılım, teçhizat veya içerikteki hata, hasar ya da bozulmalardan; (b) uzaktanegitim.com’nin KULLANICI tarafından kullanımı neticesinde oluşacak herhangi bir telif hakkı ve mülkiyet haklarının ihlalinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., uzaktanegitim.com ile sunulan her türlü içerik üzerinde, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, değişiklik yapma, uygun görmediği içeriği kaldırma ve/veya ekleme yetkilerine sahiptir.
uzaktanegitim.com 'un versiyon güncelleştirmesinden kaynaklanabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.
uzaktanegitim.com hukuken yasaklanmış bir amaç için veya hukuka aykırı işlerde veya mevzuat hükümlerine aykırı olarak kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek, başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.
Hukuki yollardan elde edilmeyen veya Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. tarafından uzaktanegitim.com'un kullanımıyla ortaya çıkabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.
Beklenmedik teknolojik gelişmelerden dolayı meydana gelebilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.
uzaktanegitim.com, KULLANICI'nın özel amaçlarına yönelik özel üretim ürün olmayıp, bir eğitim destek ürünü olarak tasarlanmış ve KULLANICININ TERCİHİNE sunulmuştur. uzaktanegitim.com'un kullanılması ya da kullanımının mümkün olmaması nedeniyle meydana gelebilecek ticari kar ya da başarı yoksunluğu, ticari işlerin aksaması, bilgilerin/verilerin/dosyaların/resimlerin kaybolması gibi (ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) durumlarda veya benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir zarardan Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.
Her durumda, uzaktanegitim.com nedeniyle meydana gelebilecek her türlü zarar başta olmak üzere, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'in bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmü uyarınca sorumluluğu uzaktanegitim.com için varsa ödenmiş olan lisans bedeli ile sınırlıdır.


8. SÖZLEŞME DEĞIŞIKLIKLERI

Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu SÖZLEŞME'yi uygun göreceği herhangi bir zamanda değiştirebilir. İşbu SÖZLEŞME'nin değişen hükümleri, uzaktanegitim.com web sitesinde ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak olup; KULLANICI, bu SÖZLEŞME’deki değişiklikleri, değişiklikler Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’nin web-sitesinde yayınlandıktan sonra kabul etmiş sayılır. Bu değişikliklerden haberdar olabilmek için işbu SÖZLEŞME’yi sık sık gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu SÖZLEŞME, KULLANICI'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.


9. MÜCBIR SEBEPLER

Hukuken 'mücbir sebep' sayılan tüm hallerde, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., işbu SÖZLEŞME ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’ten herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’nin makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.


10. SÖZLEŞME’NİN YÜRÜRLÜĞÜ VE SONA ERMESİ

KULLANICI, uzaktanegitim.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi kabul ettiğini beyan ettiği anda işbu SÖZLEŞME ile belirlenen şartları kabul etmiş sayılır ve bu SÖZLEŞME TARAFLAR arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.
KULLANICI, uzaktanegitim.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi onayladığı tarihten itibaren, SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve yükümlülüklere aykırı hareketleri ve/veya edim ve taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'in ve/veya 3. kişilerin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.
İşbu SÖZLEŞME ve KULLANICI’nın SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğu uzaktanegitim.com’yi kullanma hakkı, (a) KULLANICI’nın uzaktanegitim.com’u kullanmayı sona erdirmesi ve üyelikten çıkış talimatlarına uyarak üyeliğini sona erdirmesi (b) İşbu SÖZLEŞME’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi (c) KULLANICI’nın Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. ile arasındaki abonelik sözleşmesinin herhangi bir nedenle sona ermesi ile hiçbir ihtara gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.
Bu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğunuz uzaktanegitim.com'u kullanma hakkının herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda;
KULLANICI, uzaktanegitim.com paketini, kendi isteğiyle iptal ettirmesi durumunda Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. tarafından, KULLANICI'ya herhangi bir geri ödeme yapılmaksızın KULLANICI lisansı sona erdirilecektir.
KULLANICI'nın, SÖZLEŞME'de yer alan hükümlerden herhangi birini ihlal etmesi durumunda, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in sözleşmeyi derhal feshetme ve KULLANICI’nın uzaktanegitim.com’ye erişim ve bu SÖZLEŞME’de tanınan lisans hakkını iptal etme hakkı olup, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. isterse –tamamen kendi takdirinde olarak-10 (on) gün içerisinde durumun düzeltilmesi, aksi takdirde SÖZLEŞME'nin feshedileceği KULLANICI'ya yazılı olarak bildirebilir. Bu süre içerisinde durumun düzeltilmemesi halinde, sürenin sonunda Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. yazılı bildirimiyle, işbu SÖZLEŞME'yi feshedebilir.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., açıkça mevzuata aykırılık, suç teşkil eden kullanımları tespit etmesi halinde önceden haber vermeksizin KULLANICI'nın uzaktanegitim.com kullanma lisansını tek taraflı iptal etme hakkını saklı tutar.
KULLANICI, bu SÖZLEŞME’nin sona ermesi üzerine, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in talep etmesi halinde, uzaktanegitim.com’den elde ettiği her türlü içerik, bilgi, müzik, görüntü ve diğer tür içeriği; mülkiyeti, yönetimi veya denetim ve kontrolü altında bulunan tüm bilgisayarlardan ve/veya depolama ortamlarından silmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.


11. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME’nin uygulanması, yorumlanması, hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetimi ve uyuşmazlıkların çözümü Türk Hukukuna tabi olacaktır. TARAFLAR, işbu SÖZLEŞME’nin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklar için ANKARA Mahkemeleri’nin ve İcra Daireleri’ nin yetkili olduğunu kabul ederler.


12. VERİ UYGULAMALARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

uzaktanegitim.com'ye kayıt olurken veya sonrasında verilecek olan Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. Tek Şifre ve diğer bilgilerin doğruluğu, güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili her türlü husus tamamen KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, girilen bilgilerdeki yanlışlıklardan ve/veya KULLANICI bilgilerinin bir başkası tarafından ele geçirilerek/öğrenilerek kullanılması yoluyla uzaktanegitim.com’a KULLANICI adına erişimden Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. sorumlu değildir. KULLANICI'ların, uzaktanegitim.com’a erişim araçlarının (kullanıcı adı ve şifre) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardan kaynaklanan KULLANICI'nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlarla ilgili olarak Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’in , doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu kapsamda KULLANICI Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.’ten zarar, tazminat her ne ad altında olsun herhangi bir talepte bulunamaz. Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'in kişisel bilgileri muhafazasına ilişkin Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. Gizlilik Politikası http:// www.uzaktanegitim.com sitesinde yer alan Gizlilik ve Güvenlik sayfasındadır.
KULLANICI ise işbu SÖZLEŞME ve dolayısıyla Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. hakkında öğreneceği her türlü bilgiyi işbu SÖZLEŞME’nin herhangi bir nedenle sona ermesinden bağımsız olarak süresiz olarak gizli tutacağını kabul ve taahhüt eder.


13. İLETİŞİM BİLGİLERİ VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ

uzaktanegitim.com ve SÖZLEŞME ile ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz olursa, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. Müşteri Hizmetleri'ne 0 850 885 05 52 numaralı telefona başvurabilirsiniz.


14. DİĞER HÜKÜMLER

KULLANICI bu SÖZLEŞME'yi ve bu SÖZLEŞME kapsamında sahip olduğu hakları bir başka kişiye ya da kuruma devredemez.
KULLANICI, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'nin sahip olduğu hakları tek taraflı olarak tayin edebileceğini, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ.'in bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını ve sorumluluklarını KULLANICI’nın iznine gerek olmaksızın üçüncü bir kişi/kurum/tarafa devredebileceğini veya alt sözleşme yapabileceğini kabul eder.
Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ., bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını uygulamayı ertelemekle veya yalnızca bir kısmını uygulamakla, haklarının hiçbirinden vazgeçmiş olmaz. İşbu SÖZLEŞME’de yer alan hükümlere ilişkin ihlaller ya da işbu SÖZLEŞME kapsamındaki temerrütlere ilişkin tatbik edilecek haklardan edilen feragatler, söz konusu feragat yazılı olarak düzenlenmediği ve feragat eden tarafından imzalanmadığı sürece yürürlüğe girmeyecektir. Herhangi bir ihlalden ya da temerrütten feragat edilmesi, daha sonraki ihlallerden ya da temerrütlerden de feragat edildiği anlamını taşımayacaktır.
Bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünün mahkeme ve/veya yetkili merci tarafından geçersiz veya uygulanamaz sayılması, SÖZLEŞME'nin kalan hükümlerinin geçerliliğini ya da uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Mahkeme veya yetkili merci kararıyla bu SÖZLEŞME'nin bir hükmünün veya bazı hükümlerinin uygulanabilir olmadığına karar verilirse, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. bu hükmü/hükümleri kanunların emredici hükümlerine uygun olarak ve TARAFLAR'ın işbu SÖZLEŞME'de belirlenen amaca erişmesi için uygun şekilde düzeltir veya bu hükmün/hükümlerin SÖZLEŞME'den ayrı tutulmasına ve SÖZLEŞME'nin diğer hükümlerinin tümüyle etkin ve geçerli kalmasına karar verebilir.
KULLANICI'nın, bu SÖZLEŞME'nin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi halinde, Uzaktan Eğitim LTD.ŞTİ. tüm yasal yollara başvurma hakkına sahiptir. 

 

Whatsapp Hattı