Merkezi İklimlendirme Sistemleri Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

İklimlendirme Sistemlerinden Sorumlu Olarak Çalışmak İçin Eğitime Katılın!

Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanında çalışmak için yapmanız gereken tek şey merkezi iklimlendirme sistemleri kursuna katılarak sertifikaya sahip olmak!

Merkezi İklimlendirme Sistemleri Kursu

Merkezi iklimlendirme sistemlerinin verimli çalışmasından sorumlu meslek elemanı ihtiyacını karşılayan merkezi iklimlendirme sistemleri kursu eğitim içeriği şöyledir:

 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Merkezi İklimlendirme Sistemlerinde Montaj
 • Merkezi İklimlendirme Sistemlerinin Arızalarını Giderme
 • Merkezi İklimlendirme Sistemlerinde Bakım ve Onarım

Merkezi iklimlendirme sistemleri eğitimi kapsamında ele alınan konu başlıkları;

 • Merkezi iklimlendirme sistemlerinin çalışma prensibi,
 • Katalog değerlerinde dikkat edilmesi gerekenler,
 • Arıza kaydı tutma,
 • Merkezi iklimlendirme sistemlerinde oluşabilen arızalar ve çözüm yolları,
 • Bakım onarım sürecinden önce yapılması gerekenler hakkında bilgi edinmeyi sağlar. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Eğitimin ardından online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Sertifika, iklimlendirme ve tesisat teknolojisi alanında istihdamı destekleyici niteliktedir.

Merkezi İklimlendirme Sistemleri Kursu Kazanımları

Merkezi iklimlendirme sistemleri kursuna katılarak eğitim sertifikası almak bu alanda çalışmak için yasal zemin oluşturur. Süreci tamamlayan kursiyerler, sahip oldukları donanımla merkezi iklimlendirme sistemlerini monte etme, devreye alma, arıza giderme ve bakım onarım yapma yeterliliğine sahip olurlar. Bu sayede iş sağlığı ve güvenliği önlemleri alarak çalışma yerinin kalite prosedürlerine uygun biçimde çalışabilirler. 

Merkezi İklimlendirme Sistemleri Kursuna Kimler Katılabilir?

Merkezi iklimlendirme sistemleri kursu, iklimlendirme sektöründe kariyer hedefleyen herkesin katılımına açıktır. Mezuniyet ön koşulu olmaksızın isteyen herkes kursa katılabilir. Hedef kitle bu alanda çalışmak isteyenlerdir. Bununla birlikte sertifikaya sahip olmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları ve en az ilkokul mezunu olmaları gereklidir.

Merkezi İklimlendirme Sistemleri Eğitimi

Merkezi iklimlendirme sistemleri kursu, meslek edindirme kursları kapsamında uzaktan eğitim modelinde hazırlamış olduğumuz eğitim programıdır. Sertifika programı ile amaç, kursiyerlerin şu görev ve sorumlulukları yerine getirmek için gereken bilgi ve beceriye sahip olmalarını sağlamaktır:

 • İklimlendirme sistemlerini devreye alma,
 • Sistemlerdeki arızaları teşhis etme,
 • Merkezi iklimlendirme sistemlerinde bakım onarım ve ayar işlemlerini yapma.

Merkezi iklimlendirme sistemleri kursunda iklimlendirme sektöründe çalışacak bilmeleri gereken tüm detaylar aktarılır. Böylece kursiyerlerin mesleğin gerektirdiği niteliklere sahip olmaları sağlanır. Merkezi iklimlendirme sistemleri kursu, online modüllerden oluşan eğitim programıdır. Online kurs programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Merkezi İklimlendirme Sistemleri Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, bireyin merkezi iklimlendirme sistemleri kursuna katılarak eğitim aldığını ve mesleği icra edebileceğini gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı merkezi iklimlendirme sistemleri sertifikası almak için öncelikle kursa katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Merkezi İklimlendirme Sistemleri Elemanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Merkezi iklimlendirme sistemleri elemanı sertifikası, Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Üniversite onaylı sertifika, kursiyerlerin soğuk hava depolarında ve endüstriyel işletmelerde çalışmalarına olanak tanır.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı