Blog

En İyi Açık Öğretim Bölümleri

Açık öğretimde hangi bölüm okumalıyım diye merak ediyorsanız en iyi açık öğretim bölümleri derlemesi yaptığımız yazımızı okumanızı öneririz.

Lisede Okunması Gereken Kitaplar

Lisede öğretmenlik yapanlar, lise öğrencileri ve aileleri! Lisede okunması gereken kitaplar arayışındaysanız tavsiye listemizi incelemelisiniz.

En Çok Para Kazandıran Meslekler

Meslek seçim aşamasındakiler veya meslekler ve maaşlarını merak edenler için en çok para kazandıran meslekler listesi oluşturduk. Detaylar için tıklayın.

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Siz de uzaktan eğitim veren üniversiteler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız doğru sayfadasınız. Sizler için UZEM sistemi kullanan üniversiteleri yazdık.

En Çok Atanan Öğretmenlikler

Öğretmen olmak isteyip de en çok atanan öğretmenlikler hakkında bilgi edinmeye ihtiyaç duyan öğrenciler için yazdık.

En İyi Mühendislik Bölümleri

Mühendislik okumakta kararlısınız fakat hangi mühendislik dalı seçeceğinize karar veremiyor musunuz? En iyi mühendislik bölümleri hakkındaki yazımızı okumalısınız.

PDR Mezunu Ne İş Yapar?

PDR mezunu ne iş yapar merak edenler için psikolojik danışmanlık ve rehberlik çalışma alanları ve iş olanakları hakkında yazdık.

En İyi Eğitim Sistemi Olan Ülkeler

Eğitim sistemi gelişmişlik düzeyiyle doğru orantılı. Peki, en iyi eğitim sistemi olan ülkeler hangileri? Detayları blog içeriğimizde bulabilirsiniz.

Dünyanın En Zor Dilleri Sıralaması

Çince, dünyanın en zor dilleri sıralaması yapıldığında ilk sırada. Peki, Türkçe dünyanın en zor kaçıncı dili? Merak ettiklerinizi içeriğimizde bulabilirsiniz.

Sosyolog Ne İş Yapar?

Sosyolog ne iş yapar konusundaki merak giderebilmek için sosyoloji mezunlarının çalışma alanları hakkında yazdık. En çok tercih edilen iş aile danışmanlığı.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat son dönemlerde revaçta olan geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemidir. Hacamat nasıl yapılır en çok merak edilen konu.

En İyi Meslek Lisesi Bölümleri

Organize sanayi bölgeleri de meslek liselerine yatırım yapmaya devam ederken öğrenciler ve aileleri en iyi meslek lisesi bölümleri arayışına girdi.

Sizce Hangisi: Öğrenci Dostu Şehirler

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından yayımlanan öğrenci dostu şehirler raporu da birçok şehrin öğrenciler için iyi seçenek olabileceğinin göstergesi.

Üniversitelerin Nabzını Tutuyoruz: En İyi Üniversiteler

Her tercih döneminde üniversiteler tanıtımlarını yaparken milyonlarca öğrenci en iyi üniversite arayışı için çözüm bulmaya çalışır. ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Araştırma Laboratuvarı ve Times Higher Education Ranking yayınladıkları en iyi üniversiteler listesi ile ‘en iyi’ nitelendirmesini göreceli olmaktan çıkarmış, öğrencilerin arayışına yanıt vermiştir.

İş Hayatında En Çok İşe Yarayan Sertifikalar

En çok işe yarayan sertifikalar şüphesiz işe girmeyi sağlayan ve çok para kazandıran kurslardır. Peki, hangi sertifika nasıl işe yarar? Detaylar yazımızda!

Tıbbi Sekreter Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

Tıbbi sekreter ne iş yapar? Tıbbi sekreterin görevleri ve tıbbi sekreter nerelerde çalışır gibi konular için tıklayın. Tıbbi sekreter olmak isteyenler için yazdık.

Tıbbi Sekreter Nasıl Olunur? Seçilebilecek 2 Yol Önerisi

Tıbbi sekreter nasıl olunur sorusuna yanıt verdiğimiz içeriğimizde 2 farklı eğitim seçeneğinden bahsettik. Eğitim seçeneklerin detayları ise yazımızda.

Arıcılık Yapmak İsteyenler Buraya: Arıcılık Nasıl Yapılır?

Arıcılık nasıl yapılır öğrenmek isteyenler için sabit ve gezici arıcılık nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve arıcılık hangi bölgede yapılır konusuna değindik.

Meslek Seçimi Nasıl Yapılır? 4 Adımda Meslek Seçim Rehberi

Kişiliğe göre meslek seçimi, doğru bir kariyer yolculuğunun tek kriteri mi olmalıdır? Bu soruları merkeze alarak doğru meslek seçimi nasıl yapılır sorusunu 4 adımda cevaplandıracağız.

En Popüler İş Garantili Kurslar Listesi

Popülerleşmesini meslek edindirmeye borçlu kurslar nelerdir? İş garantili kurslar var mı? Yazımızda bu kursların neden iş garantilediğini açıklayacağız.

Verimli Bir Okuma İçin Okuduğunu Anlama Uygulamaları

Okuduğunu anlama becerisi için neler gereklidir, verimli bir okuma deneyimi için hangi yöntemler uygulanabilir? İçeriğimizde bu soruları merkeze alacağız.

Polen Nedir, Faydaları Nelerdir?

Arıların beslenmesinde protein kaynağı olarak önem taşıyan polen; işçi arıların ve yavru arıların beslenmesinde de yüksek miktarda arı poleni kullanılır.

ARICILAR İÇİN ARI SAĞLIĞI BİLGİLERİ

Dünya için hayati öneme sahip olan arıların nüfus düşüşünün önüne geçmek ve arı ölümlerini engellemek üzere çalışmalar küresel boyutta devam etmekte ve arıcılar bu alanda bilinçlendirilmektedir. Gelin bu önemli bilgileri birlikte öğrenelim!

Okuma Hızı Kaç Olmalı, Okuma Nasıl Hızlandırılır?

Okuma hızı kaç olmalı merak ediyor musunuz? Öyleyse okuma nasıl hızlandırılır sorusunu da yanıtladığımız yazımızı okumalısınız.

Hızlı Okuma Nedir? İşe Yarar mı?

Hızlı okuma, dakikada 300 kelimeden fazlasını zihne aktarabilmektir. Peki hızlı okumak, anlamanın önündeki engel midir? İçeriğimizde bu soruyu yanıtlayacağız.

Arıcılık Hakkında Her Şey

Arıcılık günümüzde teknolojinin gelişmesinin ve yeni tekniklerin çoğalmasıyla birlikte çok fazla çalışma alanı oluşturmaya başlamış bir iş koludur. O halde gelin hep birlikte arıcılık mesleğini tanıyalım.

Dış Ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

Dış ticaret uzmanı nasıl olunur? İçeriğimizde bu soruya yanıt verip dış ticaret uzmanlığında önemli olan mesleki niteliklere ve eğitimlere göz atacağız.

Nasıl Hızlı Kitap Okunur, Hızlı Kitap Okuma Teknikleri Nelerdir?

Hızlı okuma yaparak daha çok kitap okuyabilir ve daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Peki nasıl hızlı kitap okunur? Hızlı kitap okuma teknikleri yazımızda!

Satranç Nasıl Oynanır?

Oyunun amacı rakip oyuncunun şahını mat etmektir. Kısaca rakip şahın bulunduğu karenin tehdit altında bulunması ve tehdit altında olmayan bir kareye kaçış ya da tehdidi engelleyecek başka bir hamlesinin olmamasıdır.

Python Eğitimi Nedir? Neden Faydalıdır?

Python eğitimi nedir, ne işe yarar? Bu sorulara cevap vererek eğitim yoluyla nasıl Python ve kodlama dili öğrenebileceğinize yönelik bilgiler sunacağız.

Zaman Yönetimi Nasıl Yapılır, Hangi Teknikler Kullanılır?

Zamanı doğru kullanmak herkes için önemli. Peki, zaman yönetimi nasıl yapılır? Zaman yönetimini doğru uygulayabilmek isteyenler için yazdık.

Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Dış ticaret uzmanlığı sertifikası, bu alanda çalışmak isteyenlerin alması gereken ilk belgelerdendir. Peki dış ticarette çalışmak için sertifika yeterli midir?

Satranç Nedir, Nasıl Oynanır?

Strateji oyunlarını takip edenlerin en sevdiği oyunların başında satranç gelmektedir. Dünyanın her yerinde oynanan satranç oyununda sürekli zihninizi aktif kullanmanız gerekmektedir.

Robotik Kodlama Ne İşe Yarar?

Robotik kodlama ne işe yarar merak edenler için robotik ve kodlama nedir robotik kodlama faydaları nelerdir gibi soruları cevapladık.

Python Ne İşe Yarar?

Python ile neler yapılabilir? Sorunun yanıtı ve python ne işe yarar gibi Python programlama dili hakkında merak edilenleri yazdık.

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Robotik kodlama eğitimi, 21.yy becerilerini hedefleyerek çocukların yaratıcı ve analitik düşünce geliştirmelerini hedefliyor. Peki genel olarak robotik kodlama ne işe yarıyor?

Yazılımcı Ne İş Yapar?

Yazılım sektörü sizin de ilginizi mi çekiyor? Öyleyse yazılımcı ne iş yapar, yazılım nasıl öğrenilir gibi soruları yanıtladığımız yazımız size hitap ediyor.

Yazılım Uzmanı Nasıl Olunur? Mesleki Özellikleri Nelerdir?

Yazılım alanına girmek ve bu alanda ilerlemek için neler yapmalı? Yazılım uzmanı nasıl olunur sorusundan hareket ederek meslekte nasıl ilerleyebileceğinizi aktaracağız.

Yazılım Sertifikası Nasıl Alınır?

Yazılım sertifikası almak isteyenler buraya! Yazılım kursuna kimler gidebilir, yazılım sertifikası nasıl alınır gibi konuları açıkladık.

Deneyimsel Oyun Terapisi Ne İşe Yarar?

Deneyimsel oyun terapisi, Byron Norton ve Carol Norton tarafından geliştirilen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Dot, çocuğun metafor kullanımına odaklanır.

Masal Nedir, Masal Terapisi Neden Önemlidir?

Masal terapisi hakkında bilgi edinmek isteyenler için öncelikle masal nedir konusuna açıklık getirdik ve masalın özellikleri gibi konuları irdeledik.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Ne İşe Yarar?

Çocuk merkezli oyun terapisi, çocuğa doğal ortamı olan oyun odasında ulaşır. Terapi süreci yönlendirme olmaksızın çocuğun iç dünyasını yansıtma olanağı sağlar.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu İşe Yarar Mı?

Muhasebe alanına hakimiyet sağladığınızda büyük ve küçük tüm işletmelerin mali işler bölümlerinde, muhasebe birimlerinde ya da serbest muhasebeci mali müşavir (SMMM) bürolarında çalışabilirsiniz.

Masal Anlatıcılığı Kursu Ne İşe Yarar?

Masal anlatıcılığı kursu tarafından verilen masal anlatıcılığı eğitimi ve masal terapisi hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler için yazdık.

Oyun Terapi Odası ve Oyun Terapisi Oyuncakları Nasıl Olmalı?

Oyun terapi odası ve oyuncakları hakkında bilgi edinmek isteyenler için oyun terapi odası nasıl olmalı, oyun terapi odası malzemeleri nelerdir gibi konulara değindik.

Oyun Terapisi Yöntemleri Nelerdir? Oyun Neden Önemlidir?

Oyun terapisi yöntemleri, çocukların oyunlar ile kendilerine ve yaşadıklarına dair bilgi sunmalarına aracılık ediyor. Peki oyun terapi çeşitleri, tam olarak ne işe yarıyor?

Terapötik Oyun Nedir? Ne İşe Yarar?

Terapötik oyun, oyun terapisi esnasında uygulanan bir yöntemdir. Terapötik ifadesi, psikolojik yöntemlere bağlı olarak tedavi edici-iyileştirici anlamını taşır.

Kum Terapisi Nedir, Ne İşe Yarar?

Kum terapisi nedir öğrenmeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Kum terapisi nasıl yapılır ve kum terapisi malzemeleri nelerdir sorularını yanıtladık.

Oyun Terapisi Sertifikası Nasıl Alınır?

Oyun terapisi sertifikası nasıl alınır öğrenmek isteyenler buraya! Oyun terapisi eğitimi sertifika programı hakkkındaki tüm detayları paylaştık.

Masal Terapisti Nasıl Olunur? Masal Terapistliği Nedir?

Masal terapisti kimdir ve ne iş yapar? Masal terapistleri, yetişkinler gibi kendini kapsamlı bir şekilde ifade edemeyecek çocuklara terapi desteği sunar.

Oyun Terapisi Oyuncakları ve Anlamı

Oyun terapisi için gerekli oyuncaklar ve oyun terapisi oyuncakları anlamı hakkındaki bu yazımız sayesinde oyuncakların anlamını öğrenebilirsiniz.

Filial Terapi Nedir, Nasıl Yapılır?

Filial terapi nedir, nasıl yapılır merak edenler için filial oyun terapisi oyuncakları gibi konuları ele alarak oyun terapisi türünü tüm detaylarıyla irdeledik.

Bilgisayarlı Muhasebe Programları Nelerdir?

Bilgisayarlı muhasebe programları nelerdir hakkında detaylı bilgi almak için hemen tıkla ve oku.

Çocuklar İçin Oyun Terapisi Neden Önemlidir?

Çocuklar için oyun terapisi, yetişkinliklerin bireysel terapi yöntemine benzer. Yalnız burada sözcüklerden ziyade, oyuncaklar ve bizzat oyunun kendisi önemlidir.

Oyun Terapistliği Nasıl Bir Meslektir?

Oyun terapisti olmak için mesleğe hazır olmak gerekir. Mesleğe hazırlanmak için alanın ve psikoloji literatürünü içine girmek, gerekli eğitimleri tamamlamak lazımdır.

Oyun Terapisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Oyun terapisi nedir nasıl uygulanır öğrenmek isteyenler için oyun terapisi sürecine dair bilgiler verdik oyun terapisi oyunları hakkında yazdık.

Oyun Terapisti Kimdir? Oyun Terapisi Eğitimi Gerekli mi?

Oyun terapistliği, sadece çocukların merkezde olduğu bir terapötik terapi türüdür. Peki, oyun terapisi uygulayıcı olan oyun terapisti kimdir, ne iş yapar?

Neden Bilgisayarlı Muhasebe Öğrenmeliyiz?

Bilgisayarlı muhasebe kullanımıyla matematiksel işlemlerin tamamı yazılım tarafından gerçekleşir. Hesaplamalar hatasız gerçekleşeceği için, hazırlanan bilgi-belge tabloları son derece güvenilirdir.

Bilgisayarlı Muhasebe Nasıl Öğrenilir?

Muhasebe birimlerinde çalışmak isteyenler, uzaktan eğitim veya yüz yüze gerçekleşen bilgisayarlı muhasebe eğitimleriyle onaylı sertifika sahibi olabilirler.

Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi Alanlar Ne İş Yapar?

Muhasebe uzmanları işletmelerin mal varlıklarını ve mali kaynaklarını kayıt altına alan, sınıflandırmalarını yapan, raporlandırma, analiz etme ve yorumlama gibi takip süreçlerini yürüten kişilerdir.

İletişimizle Öne Çıkmak İçin İlk Adım: Vücut Dili Eğitimi

Vücut dili, iletişimini etkileyen ve aslında iletişim de kuran sözsüz bir konuşma biçimidir. Peki vücut dili eğitimi nedir ve diksiyon kullanımı ile birleştiğinde nasıl bir fark yaratır?

Kodlama Eğitimi Nedir, Kodlama Eğitimi Ne İşe Yarar?

Teknoloji, fiziksel ve kuramsal boyutuyla dünyayı değiştirmeye devam ediyor. 21. yüzyılda yeni bir dil türedi: Kodlama. Sahi, kodlama nedir, kodlama eğitimi ne işe yarar?

Ön Muhasebe Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Ön muhasebe eğitimi, bir işletmenin muhasebe yükünü hafifletmek isteyen tüm işveren ve çalışanlara yöneliktir. Eğitim temelde, bilgisayarlı muhasebeyle neler yapabileceğinizi konu alır.

Evde Diksiyon Eğitimi Nedir?Nasıl Alınır?

Evde diksiyon eğitimi, online veya özel ders kapsamında verilen seçenekleri ifade eder. Diksiyon eğitimleri temel olarak etkili iletişim ve sesi doğru kullanma üzerine bir içerik sunar.

İnsan Kaynakları Eğitimi Dersleri Nelerdir?

İK fonksiyonları ve ilkeleri gibi konularda kapsamlı bilgi edinmek için insan kaynakları uzmanlığı eğitimi almalısınız. Peki, insan kaynakları eğitim konuları nelerdir?

Cv'ye Yazmanız Gereken Bilgisayar Becerileri Nelerdir?

Bilgisayar becerileri arasında yükselen bir yetkinlik ifadesi ile yazımıza devam ediyoruz. Ön ve genel muhasebe, ileri düzey bilgisayar bilgisini kapsayan beceriler arasındadır.

Oryantasyon Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsan kaynakları yönetiminde hassasiyet gösterilen konulardan biri de oryantasyondur. Peki, oryantasyon nedir, oryantasyon süreci nasıldır? Yanıtlar yazımızda!

Sistemik Aile Terapisi Yöntemi Nedir?

Sistemik aile terapisi, aile bireyinin yaşadığı psiko-sosyal durumun izini ailede arar. Ailede ararken de ailenin etkilendiği sosyo-kültürel süreçlere terapiye dahil eder.

Diksiyon Ne Demek? Diksiyon Nasıl Düzeltilir?

Diksiyon geliştirme yöntemlerine başvurmadan önce diksiyon ne demek, diksiyon özellikleri nelerdir öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız yazımız tam da size hitap ediyor.

Aile Danışmanlığı Kitap Tavsiyeleri: Alanı Tanıyın

Aile danışmanı ergenlik psikolojiden, çift terapisine kadar uzanan konularda bilgilenmelidir. Şimdi, aldığınız eğitime ek olarak bazı aile danışmanlığı kitap önerilerinde bulanacağız.

Performans Değerlendirme Nedir?

Sürdürülebilir rekabeti ve başarıyı sağlamanın en etkili yollarından biri performans değerlendirmedir. Peki, performans değerlendirme nedir, hangi yöntemlerle yapılır?

Emlak İşi Nasıl Yapılır? 4 Adımda Başarılı Emlak Yönetimi

Başarılı emlak işi nasıl yapılır ve işinde uzman bir emlak danışmanı nasıl olunur sorusuna cevap vereceğiz. Gelin başlayalım.

Etkili Sunum Teknikleri Nelerdir?

Eğitim ve meslek hayatında sunumun önemi yadsınamaz. Bilgiyi, dinleyiciyi sıkmadan aktarabilmek ise etkili sunum teknikleri sayesinde mümkün olur.

Mobbing Nedir? Mobbing İle Nasıl Baş Edilir?

Yoksa siz de bir Mobbing mağduru musunuz? İş yerinde mobbing nedir gibi soruları yanıtlayarak mobbibg konusuna açıklık getirdik.

Gayrimenkul Danışmanı Ne Kadar Kazanır?

Mesleğe adım atarak yüksek kazançlar elde etmek isteyen danışman adayları aynı soruyu soruyor: Gayrimenkul danışmanı ne kadar kazanır? İçeriğimizde bu soruya yanıt vereceğiz.

Cam Tavan Sendromu Nedir? Nasıl Başa Çıkılır?

İş hayatında kadın çalışanların en büyük engellerinden biri cam tavan sendromu. Cam tavan sendromu nedir sorusunu yanıtlayarak bu konuyu irdeledik.

Aile Terapisi Konuları Nelerdir? Terapiye Nasıl Başvurulur?

Aile terapisi konuları, ailede kökleşen veya başa çıkılamaz durumdaki her durumu içerir. Aile terapisi konuları arasında en öne çıkan başlık ise iletişim sorunlarıdır.

Yeni Başlayan Gayrimenkul Danışmanı Sektörde Nasıl Yükselir?

İşe yeni başlayan bir gayrimenkul danışmanını da en çok düşündüren şeylerden biri bu oluyor: Sektörde nasıl devam edebilirim ve nasıl yükselebilirim. O zaman içeriğimize başlayalım.

İyi Bir Lider Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Siz liderlik özelliklerine sahip misiniz? Sahi, iyi bir lider hangi özelliklere sahip olmalı? Bu yazımızda liderliğe dair merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Kariyer Yönetimi Nedir, Ne İşe Yarar?

İş dünyasının olmazsa olmazı kariyer yönetimi konusuna açıklık getirdik. Kariyer yönetimi nedir, kariyer yönetimi ilkeleri nelerdir gibi soruların yanıtları yazımızda.

Evlilik Terapisi Nedir? Çiftler Hangi Durumda Başvurabilir?

Evlilik terapisi nedir sorusunu merkeze alarak hangi durumlar terapiye başvurabileceğinize göz atacağız. Aile ve evlilik terapisi, çift ilişkilerini ele alır.

Etkili İletişimin Olmazsa Olmazı: Beden Dili

Beden dili ile insanların hakkınızdaki düşüncelerini yönlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Beden dili nedir, hangi hareket ne anlama gelir tüm detaylarıyla yazımızda.

Emlakçılıkta Nasıl Müşteri Bulunur? Deneyebileceğiniz 5 Yol

Emlakçılıkta nasıl müşteri bulunur aşamalarına geçmeden önce emlak danışmanlığı alanına biraz bakalım. Emlak danışmanı, ne kadar fazla kişiye ulaşırsa o kadar fazla gelir elde edeceğini bilir.

Mülakat Nedir, Mülakatın Özellikleri Nelerdir?

Mülakata hazırlananlar buraya! Mülakat nedir, mülakatın özellikleri nelerdir gibi mülakata dair merak edilen soruları sizin için yanıtladık.

Diksiyon Geliştirme İçin İyi Bir Seçenek: Diksiyon Geliştirme Kitapları

Diksiyon geliştirme kitapları önerileri arayanlar için en iyi diksiyon geliştirme kitabı önerileri derledik ve kitapların konusuna değindik.

Gayrimenkul Danışmanı Olmak İçin Gerekenler

Gayrimenkul alanına girmek isteyen çoğu kişi aynı soruyu soruyor: Nasıl gayrimenkul danışmanı olunur? Yazıda, başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için gerekenler noktasına değineceğiz.

Aile Danışmanı Çalışma Alanları Nelerdir?

Peki aile danışmanı hangi alanlarda çalışarak görevlerini yerine getirir. Gelin şimdi, aile danışmanı çalışma alanları içeriğimize giriş yaparak danışmanın nerelerde çalıştığına bakalım.

Aile Danışmanının Görevleri Nelerdir? Ne İş Yapar?

Aile danışmanlığını yerine getirmekle ilgili sorulan sorulardan biri ise aile danışmanının görevleri nelerdir oluyor. Resmi mevzuata göre aile danışmanının görevleri şu şekildedir:

Diksiyon Geliştirme Uygulamaları Nelerdir?

Diksiyon geliştirme uygulamaları nelerdir sorusunun yanıtı uzaktaneğitim.com’da! Diksiyon nedir gibi soruların yanıtları ve daha fazlası için yazımızı tıklayın.

Sosyoloji Mezunu Aile Danışmanı Olabilir mi?

Merak ettiğiniz sorunun cevabını verelim; Sosyoloji mezunu aile danışmanı olabilir ama nasıl? İçeriğimizde bir sosyoloji mezununun nasıl aile danışmanı olabileceğine değineceğiz.

Emlak Danışmanı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul danışmanı, alım-satım işlerinin arka planında yer alırken kendi yararına olacak yetkinlikler ile de meşguldür. Peki emlak danışmanı ne iş yapar?

Çift Terapisi Nedir? Neden Önemlidir?

Aile danışmanlığının bir dalı olan çift terapisi, ilişkinin taraflarını değerlendirerek ortaya çıkan durum hakkında bir değerlendirme sunar. Peki daha geniş anlamıyla çift terapisi nedir?

Emlak Danışmanı Olmak İçin Hangi Bölümler Okunabilir?

Emlak danışmanı olmak için hangi bölümler okunabilir? Mevzuata göre emlak işine girmeniz için ilkokul mezunu olarak mesleki eğitim ve belge almanız yeterli görülüyor.

Kazancını Artıran Bir Emlak Danışmanı Nasıl Olunur?

Emlak ve onu takiben ekonomik alanda başarılı olmak için ise sektörün tüm gelişmelerini takip etmek gerekir. Peki başarılı bir emlak danışmanı nasıl olunur?

Emlak Danışmanlığı Nedir? Mesleği Tanıyalım

Emlakçılık, son yılların en çok araştırılan iş alanlarından biri. Peki emlak danışmanlığı nedir, emlak danışmanı ne iş yaparak mesleğini yerine getirir? İçeriğimizde bu soruları yanıtlayacağız.

Aile Terapisi İşe Yarıyor mu?

Aile terapisi alanlara en çok sorular soruların başında, aile terapisi işe yarıyor mu geliyor. Biz de bu soruyu yanıtlayarak hangi durumlarda aile terapisi alındığına bakacağız.

Kimler Aile Danışmanı Olabilir? Aile Terapisti Olmak

Kimler aile danışmanı olabilir sorusunun iki yönlü cevabı vardır. Öncelikle eğitim geçmişi, sonra ise kişisel nitelikler.

Aile Danışmanlığı Nedir? Aile Danışmanı Kimdir?

Aile danışmanı olmaya hevesli olan çeşitli bölüm mezunları da bu alanı oldukça popüler hâle getirmektedir. Peki bir meslekten öte aile danışmanlığı nedir?

Bilgisayarlı Muhasebe Nedir? Ne İşe Yarar?

Sözünü edeceğimiz bilgisayarlı muhasebe bilgisi, emin olun kendinize katabileceğiniz en işe yarar yetkinliklerden biridir. Öyleyse lafı uzatmadan bilgisayarlı muhasebe nedir sorusuna geçelim.

İnsan Kaynakları Departmanı Ne İş Yapar? İK’yı Tanıyalım

İk departmanı ne iş yapar sorusunun genel cevabını personelle ilgili gerekli süreçleri yönetmek olarak verebiliriz. İnsan kaynakları departmanı, stratejik ik yönetimini esas alır.

Oyun Terapisti Nasıl Olunur? Terapist Nasıl Uzmanlaşır?

Çocuklarla iletişim kurabilmek, analiz yetkinliği, kendi alanını takip etmesi ve kendini geliştirmesi, bazı önemli niteliklerindendir. Şimdi oyun terapisti nasıl olunur bölümüne geçelim.

İletişiminizi Güçlendirmek İçin Evde Diksiyon Eğitimi Alın

İş hayatında kullanmaya yönelik uygulayabileceğiniz diksiyon için ise pek çok kaynağa ulaşmak mümkün. Peki ama evde diksiyon eğitimi almak için ne gerekir? Hangi eğitimlere yönelmek lazımdır?

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Teknik konular için bilgisayar bilen birinden yararlanılır. Peki içeriğimizde konusunu açacağımız bilgisayar işletmenliği sertifikası ne işe yarar, ve kamuda neden bu kadar önemsenir?

Uzaktan Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

CV’den ön yazıya kadar her durum için aldığınız belgeyi gösterebilirsiniz. Peki uzaktan eğitim sertifikası nasıl alınır ve aldığınız sertifika ne işe yarar?

Yeni Nesil Mesleklerden Eğitim Koçluğu Nedir?

Eğitim koçu ise koçluk mesleğinin belki de en çok merak edilen türlerinden biri. Peki buradan hareketle soracağınız eğitim koçluğu nedir sorusuna nasıl bir yanıt verebiliriz?

İşaret Dili Nasıl Öğrenilir? Öğrenme Yolları Rehberi

Farkındalığınızı artırmak ve kendinizi bu konuda geliştirerek fayda sağlamanıza yönelik işaret dili nasıl öğrenilir rehber içeriğimizle size yardımcı olacağız.

İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Önerdiğimiz insan kaynakları yönetimi sertifikası ne işe yarar sorusuyla ik alanında nelere ihtiyacınız olacak? Sertifikayı alarak ik alanında bilgi birikiminizi artırabilirsiniz.

Online Eğitmen Nedir? Nasıl Olunur?

Online eğitmen, uzaktan eğitim platformlarında görev alarak kendi uzmanlık alanında ders verir. Peki bir kariyer fırsatı olarak eğitmenliğin bir dalı olan online eğitmen nasıl olunur?

Doğru Bir Kariyer İçin Kariyer Planlama Aşamaları

Kariyer planlamasında sık sık aile ve uzmanların tavsiyeleri arasında gidip gelmek tanıdık bir durum. Peki doğru bir kariyer hedefi için kariyer planlaması nasıl yapılır?

4 Adımda Excel'de Yinelenenler Nasıl Bulunur ve Kaldırılır

Bu makalede, yinelenen değerlerin neyi temsil ettiğini, Excel'de yinelenen değerlerin nasıl bulunacağını ve kaldırılacağını tartışıyoruz.

Mühendisler Ne Yapar? Mühendis Türleri ve Sorumlulukları

Bu makalede, mühendislerin ne yaptığını açıklıyor ve bu görevlere ilişkin örnekleri inceliyoruz.

Oyun Terapisi Çocuklara ve Bazı Yetişkinlere Nasıl Davranır ve Yarar Sağlar?

Oyun terapisi, psikolojik sorunları ortaya çıkarmak ve bunlarla başa çıkmak için oyunu kullanan bir terapi yöntemidir. Özellikle çocuklarda tek başına veya diğer terapiler ve ilaçlarla birlikte kullanılabilir. Daha fazlasını buradan öğrenin

Gelir ve Ciro: Tanımlar, Farklılıklar ve Örnekler

Bu makalede, gelir ve ciroyu tanımlıyoruz, aralarındaki bazı farklılıkları inceliyoruz ve anlamanıza yardımcı olması için her birinin bir örneğine bakıyoruz.

YouTube'da Nasıl Doğrulanırsınız: Tanım, Adımlar ve İpuçları

Bu makalede, doğrulamanın ne olduğunu ve ne tür doğrulamalar olduğunu açıklıyor, profilinizi nasıl doğrulayacağınızı açıklıyor ve YouTube kanalınızı doğrulamanıza yardımcı olacak ipuçları sunuyoruz.

Kariyeriniz İçin En Yararlı 8 Dil

Bu makalede, ek dil öğrenmenin iş fırsatlarınızı genişletmenize nasıl yardımcı olabileceğini açıklıyor ve iş bulmak için en iyi dillerden bazılarını listeliyoruz.

Scrum Nedir?

Bu yazıda, scrum'un ne olduğunu, temel değerlerinin neler olduğunu, scrum ekibinin ne olduğunu ve scrum kullanmanın en önemli faydalarının neler olduğunu tartışıyoruz.

IP Adresi Nedir?

Bu yazıda IP adresinin ne olduğunu, ne yaptıklarını, neden önemli olduklarını, nasıl çalıştıklarını ve IP adresinizi nasıl güvence altına alabileceğinizi tartışıyoruz.

CAD Nedir ve Tasarımcılar ve Mühendisler Bunu Nasıl Kullanır?

Bu yazıda CAD'in ne olduğunu, neden önemli olduğunu, kimlerin kullanabileceğini ve CAD kullanımının yaygın olduğu sektörleri tartışıyoruz.

Başarısızlık Korkunuzu Nasıl Yenebilirsiniz: 5 Basit Strateji

Bu yazıda, özgüven yolculuğunuzda size bir başlangıç ​​noktası vermek ve başarısızlık korkunuzun üstesinden gelmenize yardımcı olmak için atabileceğiniz adımları inceleyeceğiz.

Histogramlar nedir? (Tanım, Türler ve Nasıl Oluşturulur)

Bu yazıda size Excel'de kendi histogramlarınızı oluşturmayı ve bunları verimli bir şekilde kullanmayı öğreteceğiz.

Zaman Yönetimi Becerilerinizi Geliştirmenin 10 Yolu

Zaman yönetimi teknikleri nelerdir merak edenler için etkili zaman yönetimi tekniklerine değindik ve zaman nasıl verimli kullanılır sorusunu yanıtladık.

Sözsüz İletişim Nedir?

Bu makalede , sözsüz iletişimin ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve sözsüz iletişim türlerini anlatacağız.

Mentor Nedir?

Bu yazımızda mentorun ne demek olduğunu ve faydalarını anlatacağız.

Harika Bir Sunum Yapmak İçin 10 İpucu

Bu makalede, bir sonraki sunumunuz için öğrenmeye ve geliştirmeye başlamanın 10 yolunu tartışacağız:

Duygusal Zeka Nedir?Duygusal Zeka Nasıl Geliştirilir?

Bu yazımızda duygusal zekanın tanımını, neden önemli olduğunu, nasıl geliştirilebileceğini tartışacak ve iş yerinde nasıl kullanılabileceğini göstereceğiz.

Doğrudan Pazarlama Nedir? Ne İşe Yarar?

Hedefe yönelik farklı yöntemleri ele alan doğrudan pazarlama, hedef kitleye kısa sürede ulaşmayı sağlayan bir strateji benimser. Peki doğrudan pazarlama nedir, ne işe yarar?

Tez Nedir?15 Adımda Tez Nasıl Yazılır?

Bu yazımızda tezin ne olduğunu, çeşitlerini ve tarzlarını, ayrıca tez nasıl yazılır adımlarını ve örneklerini açıklayacağız.

Dipnot Nedir?Dipnot Nasıl Yazılır?

Bu makalede, dipnotların ne olduğunu ve ne zaman kullanılabileceğini ele alıyor ve nasıl dipnot yazılacağını araştırıyoruz.

Verimlilik Nedir: Tanımlar, Faydalar ve Nasıl İyileştirilir?

Bu yazıda verimliliğin ne olduğunu, kişisel verimliliğin neden önemli olduğunu ve bireylerin verimliliğin nasıl artırabileceklerini tartışıyoruz.

Para Kazandıran 8 Blog Türü

Bu makalede, blog gönderilerinin ne olduğunu ele alıyor, bunları ne zaman kullanmanız gerektiğini açıklıyor ve bilmeniz gereken sekiz blog türünü listeliyoruz.

Koçluk Nedir?Koçluk Türleri Nelerdir?

Bu yazımızda koçluğun ne olduğunu , koçluğun faydalarından ve türlerinden bahsediyoruz.

Varyans Nedir?Varyans Nasıl Hesaplanır?

Bu makalede, varyans formülünün ne olduğunu, neden önemli olduğunu, standart sapmadan nasıl farklı olduğunu ve her bir formülün bir popülasyonun ve küçük bir örneğin varyansını hesaplamak için nasıl kullanılacağını keşfedeceğiz.

İnfografik Nedir? Nasıl Yapılır? Nerelerde Kullanılır?

Bu yazıda, infografiklerin ne olduğunu, neden kullanıldığını, insanların kullandığı dokuz temel türü ve kendiniz için bir tane nasıl oluşturacağınızı tartışıyoruz.

Sinerji Ne Demek

Bu yazıda sinerji ne demek , neden önemli ve nasıl başarılabileceğini tartışıyoruz.

Nesne Yönelimli Programlama Nedir? OOP'nin Dört Temel Kavramı

Bu yazıda, Nesne Tabanlı Programlamanın temel ilkelerini tartışıyoruz ve bunları anlaşılması kolay örneklerle açıklıyoruz.

24 Saat Yetmiyor Diyenler İçin: Zaman Yönetimi Teknikleri Nelerdir?

Bu yazıda, zaman yönetiminin anlamını, neden önemli olduğunu ve iş arama sırasında becerilerinizi nasıl geliştirebileceğinizi tartışıyoruz.

Ciro Nedir Nasıl Hesaplanır

Bu yazıda ciroyu tanımlıyoruz, bir şirketin cirosunun nasıl belirleneceğini açıklıyoruz ve cironun kârdan nasıl farklı olduğunu tartışıyoruz.

JavaScript nedir? Tanımı ve Nasıl Öğrenilir

Bu yazıda JavaScript'in ne olduğunu, diğer kodlama dilleriyle nasıl çalıştığını ve kariyerinizi ilerletmek için JavaScript becerilerini nasıl geliştireceğinizi açıklıyoruz.

Kriz Yönetimi Nedir, Kriz Yönetim Aşamaları Nelerdir?

Peki krizin önlenmesinde ve yönetiminde söz sahibi olan kriz yönetimi nedir, ne işe yarar? Kriz yönetimi aşamaları ve süreci nasıl ele alındığında fayda getirir?

Yeni Beceriler Öğrenmek İçin Beş Adım

Bu makalede, yeni beceriler öğrenmenin önemini, yeni beceriler öğrenmeye nasıl yaklaşılacağını ve öğrenme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını keşfediyoruz.

Özgeçmiş Hazırlarken Sizi Motive Edecek 35 Kariyer Alıntısı

Bu yazıda, özgeçmişinizi oluştururken motive olmanıza yardımcı olacak 35 ilham verici kariyer alıntısını paylaşıyoruz.

Sermaye Ne Demek ?

Sermaya nedir. Sermaye hakkında her şey bu yazıda . Hemen oku.

Fatura Nedir , Fatura Nasıl Kesilir ?

Fatura nedir . Fatura nasıl kesilir hakkında detaylı bilgi için hemen tıkla.

Amortisman Nedir ?

Bu yazımızda amortismanın ne anlama geldiğini, amortisman çizelgesinin ne olduğunu, amorti edilen kredi türlerini tartışıyoruz ve detaylı bir örnek veriyoruz.

Tipografi nedir? Tanımı, Unsurları ve Neden Önemlidir ?

Bu yazıda tipografinin ne olduğunu, neden önemli olduğunu, tipografinin farklı unsurlarını ve tasarımınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz ipuçlarını tartışıyoruz.

İnsan Kaynakları Nedir ?

İnsan kaynakları nedir. İnsan kaynakları ne iş yapar. Öğrenmek için hemen oku.

AngularJS Hakkında Bilgi Edinin

Bu yazıda AngularJS'nin ne olduğunu , nasıl kullanıldığını ve onunla çalışmanın avantajlarını tartışacağız.

5 Temel İnsan Kaynakları Kariyer Yetkinliği

İnsan kaynakları yetkinlikleri nelerdir . 5 temel insan kaynakları kariyer yetkinliği için hemen bu yazıyı oku.

Kodlamayı Öğrenmek

Kodlama nedir. Kodlama öğrenmenin faydaları ,Kodlama nasıl öğrenilir hakkında her şey bu yazıda . Hemen oku.

Demografi Nedir? (Tanım, Örnekler ve Kullanımlar)

Bu yazıda demografiyi örneklerle tanımlıyor, neden önemli olduklarını açıklıyor ve genel halkı anlamak ve desteklemek için nasıl kullanıldığını gösteriyoruz.

Okuduğunu Anlamanızı Geliştirmek İçin 7 Basit Strateji

Bu yazıda, okuduğunu anlamanın ne olduğunu ve okuma becerilerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz en iyi stratejileri keşfedeceğiz.

Vizyon ve Misyon İfadeleri Nasıl Yazılır?

Vizyon nedir? Misyon nedir ? Vizyon ve misyon nasıl yazılır hakkında detaylı bilgi almak için hemen bu yazıyı oku.

8 Adımda Kariyer Planı Nasıl Yapılır?

Etkili bir kariyer planı yapmanız gereken 8 adım bu yazıda. Hemen okuyun.

Başarısızlıkla Başa Çıkmanın 5 Verimli Yolu

Başarısızlık nedir. Başarısızlıkla nasıl başa çıkılır.

Topluluk Önünde Konuşma Korkusunu Nasıl Yenebilirsiniz?

Bu yazıda, topluluk önünde konuşma korkusunun ne olduğunu, nedenlerini ve etkilerini ve topluluk önünde konuşma korkunuzu yenmenize yardımcı olacak ipuçlarını tartışacağız.

Risk Analizi Nedir? Risk Yönetimi Nasıl Uygulanır?

Risk analizi ise kurumsal yönetiminin en önemli konularından biridir. Peki; iş güvenliği, pazardaki riskler ve süreç yönetimi için risk analizi nasıl yapılır?

Kendinizi Geliştirmenin 9 Yolu

İşte kendinizi geliştirmek için 9 etkili yöntem . Hemen okuyun.

Strateji Nedir ?

Strateji Nedir ? Strateji düzeyleri nelerdir.

Altı Şapkalı Düşünme Tekniği Nedir ?

Altı şapkalı düşünme tekniği nedir . Altı şapkalı düşünme tekniğinin faydaları.

Hipotez Nedir ? Hipotez Nasıl Yazılır ?

Hipotez Nedir ? Hipotez Nasıl Yazılır ? Hipotez örneklerini görmek için hemen tıkla.

En Büyük 15 Sosyal Medya Sitesi ve Uygulaması [2021]

Dünyada en çok kullanılan 15 sosyal medya platformları hakkında bilgi almak için hemen tıkla.

Nicel Araştırma Nedir, Yöntemleri, Türleri ve Örnekleri

Nicel araştırma nedir . Nicel araştırma yöntemleri , türleri ve örnekleri hakkında detaylı bir blog yazısı.

Modern Çağın Madeni Veri Nedir, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri Nelerdir?

Veri nedir? Modern çağın madeni veriyi ele alarak veri türleri nelerdir, büyük veri nedir, veri tabanı nedir gibi soruları yanıtladık.

Topluluk Önünde Konuşma Becerilerinizi Geliştirmek İçin 10 İpucu

İşte Topluluk Önünde Etkili ve Güzel Konuşmak için 10 Tavsiye . Hemen oku.

Üniversite Onaylı Sertifika Nedir ?

Üniversite onaylı sertifika nedir ? Üniversite onaylı sertifika almanın avantajları ve sertifika programlarımızı hemen görün.

Algoritma Nedir ? Akış Şeması Nedir ?

Algoritma nedir , akış şeması nedir. Akış şeması sembolleri ve örneği.

Postmodern Ne Demek ?

Postmoderm nedir ? Postmodern ne demek. Öğrenmek için hemen oku.

Yapay Zeka Nedir ?

Yapay zeka nedir . Yapay zeka hangi alanlarda uygulanır , daha bir çok bilgi için hemen okuyun.

Bilişim Teknolojileri Nedir ?

Bilişim teknolojileri nedir , neleri kapsar ? Bilişim teknolojileri faydaları nelerdir.

SEO Nedir ?

Seo Nedir ? Arama motoru hakkında her şey bu makalede. Hemen oku.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir?

Anlayarak hızlı okuma teknikleri hakkında bilgi edinmek isteyenler buraya! Okuduğunu anlama nasıl geliştirilir gibi soruların yanıtları ve daha fazlası yazımızda!

Biyografi Nedir ? Nasıl Yazılır ?

Biyografi nedir ? Biyografi Nasıl Yazılacağına İlişkin 6 İpucu için hemen bu yazıyı oku.

İyi Bir CV Nasıl Hazırlanır?

İyi bir CV nasıl hazırlanır? Sorunun yanıtını ve etkili CV hazırlamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm kritik bilgileri ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

STEM Nedir, Çocuklar İçin Neden Önemlidir?

STEM, çok yönlü kazanımlar sunan bir model olmasının yanında psiko-sosyal becerilere yönelik de kazanım getiriyor. Peki çocuk eğitimi açısından önemli bir yere sahip STEM nedir?

Wordpress Nedir?

Wordpress Nedir. Wordpress temaları ve eklentilerii hakkında her şey . Hemen oku.

Yönetim Bilişim Sistemleri Nedir? , Ne İş Yapar?

Yönetim bilişim sistemleri nedir ne iş yapar? Yönetim bilişim sistemleri bölümü hakkında her şey bu blogda.

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir? (Kanıtlanmış 10 Fayda)

Kitap okumanın faydaları nelerdir. Şimdi, ister roman ister kişisel gelişim kitapları seviyor olun, okumanın en önemli 10 faydasını inceleyelim.

Heyecanı Önlemek İçin 5 Etkili Yöntem

Aşırı heyecanlı olduğunuzda heyecanı önlemek için 5 etkili tüyo.

Python For Döngüsü (Örnekli ve Öğretici)

Python for döngüsü nedir. Python for döngüsü nasıl kullanılır.

Yazılım Mühendisliği Nedir?

Yazılım mühendisliği nedir? Yazılım mühendisliği hakkında merak edilen her şey bu yazıda. Hemen oku.

Bilgisayar İşletmeni Nedir?

Bilgisayar işletmenliği nedir , bilgisayar işletmeni nasıl olunur ve bilgisayar işletmeni maaşları hakkında her şey bu yazıda.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile danışmanlığı sertifikası alınca ne olur ve aile danışmanlığı sertifikası hakkında merak edilen sorulara cevap vermeye çalıştık.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Alanların Yorumları

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi'nden aile danışmanlığı sertifikası alanların yorumlarını izlemek için hemen tıkla.

Python Nedir? Python Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Python nedir. Python kullanımının avantajları ve dezavantajlarını görmek için hemen tıkla.

Uzaktan Eğitim Nedir ve Neden Çok Önemlidir?

Uzaktan eğitim nedir. Uzaktan eğitimin faydaları nelerdir. Uzaktan eğitim çeşitleri nelerdir. Öğrenmek için hemen tıkla.

.NET nedir? Platforma Genel Bakış

.NET nedir. Uygulama modelleri ve .NET bileşenleri hakkında bilgi sahibi olmak için hemen tıkla.

Çocuklar İçin En İyi 9 Robotik Kodlama Oyuncakları

Çocukların kodlama ve algoritma becerisini arttıracak 9 robotik kodlama oyuncaklarını görmek için hemen tıkla.

Robotik Kodlama Nedir?

Robotik kodlama nedir? Robotik kodlama için hangi yazılımlar kullanılır. Öğrenmek için hemen tıkla.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler 2021

Aile Danışmanlığı Sertifikası veren üniversitelerin listesini görmek için hemen tıkla.

Diksiyon Nasıl Düzeltilir , Diksiyon Nasıl Geliştirilir

Diksiyon nazıl düzeltilir.Diksiyon geliştirmek için neler yapılmalı.Öğrenmek için hemen tıkla.

2021 Yılında Öğrenilecek En Popüler 10 Programlama Dili

2021 yılında öğrenilecek en popüler 10 programla dili ve bu programlama dilleri hakkında bilgilere ulaşmak için hemen tıkla.

Python İle Neler Yapılabilir?

Pyton ile neler yapılabilir. Python programlama dili ile geliştirme yapabileceğiniz ortamları görmek için hemen tıkla.

4 Adımda Emlakçılık Yetki Belgesi Nasıl Alınır?

Emlakçılık yapabilmeniz için gerekli olan emlakçılık sertifikası ve emlakçılık yetki belgesi nasıl alınır. Öğrenmek için hemen tıkla.

Akıcı Konuşmanızı Sağlayacak Diksiyon Tekerlemeleri

Sizde sayfamızda bulunan diksiyon tekerlemeleri ile diksiyon egzersizleri yaparak daha anlaşılır ve akıcı konuşabilirsiniz.

5 Adımda Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır .Aile danışmanlığı sertifikası alabilmek için gerekli adımları görmek için hemen tıkla.

Whatsapp Hattı