İletişiminizi Güçlendirmek İçin Evde Diksiyon Eğitimi Alın

İletişiminizi Güçlendirmek İçin Evde Diksiyon Eğitimi Alın

İletişiminizi Güçlendirmek İçin Evde Diksiyon Eğitimi Alın

Diksiyon ile ilgili kullanımlar artık epey yaygınlaşmış durumda. Güzel konuşma ve nefes egzersizlerini içeren diksiyon, iş alanlarında da önemsenen bir nitelik hâline geldi. Hem günlük hem de iş hayatında kullanmaya yönelik uygulayabileceğiniz diksiyon için ise pek çok kaynağa ulaşmak mümkün. Peki ama evde diksiyon eğitimi almak için ne gerekir? Hangi eğitimlere yönelmek lazımdır? Gelin bu sorular eşliğinde, evinizden çıkmadan diksiyon eğitimi nasıl alınır konusuna değinelim.

Evde Diksiyon Eğitimi Nasıl Alınır?

Diksiyon eğitimlerini içeren farklı amaçlara yönelik kursları bulmak mümkün. Fakat konu evde diksiyon öğrenmeye geldiğinde uzaktan eğitimler en yararlı yollardan biridir. Uzaktan eğitim yoluyla alacağınız kursu, evden ya da herhangi bir ortamdan takip etme olanağına sahipsiniz.

Gereken tek şey, kursu takip etmeye kararlı olarak eğitimin sayfasına yönelmenizdir. Bugün size uzaktaneğitim.com'dan nasıl diksiyon eğitimi alabileceğinizi aktaracağız.

Evde diksiyon kursu almak da güzel ve etkili konuşma yetkinliğinizi artırır. Herkese açık olan eğitim sayesinde uygulamanız gereken temel diksiyon kurallarını öğrenebilecek ve istediğiniz ortamda kullanma imkânınız olacak. Online diksiyon kursunun temel amacı, kendinizi ifade etme sürecinde doğru ve etkili vurgulamalar ve cümle kurulumu yapabilmenizi sağlamaktır.

Ayrıca ses tonunuzu ayarlamak ve konuşmanın temel seyrini belirlemek için de ne yapmanız gerektiğini diksiyon kursunda öğrenebiliyorsunuz. Alacağınız kursu başarıyla tamamlamanız durumunda, sertifika da iş hayatında size avantaj sağlıyor. Çünkü pek çok işletme, iletişimi ve konuşmayı doğru bir şekilde kullanan çalışanları işe almak istiyor. İik departmanı, kurumsal iletişim ve medya kurumları ise diksiyon kullanımına ayrıca dikkat ediyor.

Evde diksiyon öğrenme, kendinize katabileceğiniz en değerli niteliklerden biri olmakla beraber alacağınız kursun verimliliği de önemli bir etkendir. Yüzlerce alternatifi bulunan diksiyon ile ilgili kursları araştırırken de ders içeriklerine ve kurs eğitmenine ayrıca göz atmanızı öneririz.

Özellikle diksiyon kullanımını gerektiren mesleklerde çalışacaksanız kendinize yapabileceğiniz en doğru yatırımlardan birini dikkatle araştırmanız gerekir. Evde diksiyon öğrenmeye yönelik video derslerden de yararlanabilirsiniz. Fakat diksiyon ile ilgili doğru bilgileri, doğru kişilerden öğrenmek için eğitimlere yönelmekte fayda var.

Neden Diksiyon Eğitimi Almalısınız?

Diksiyon kursu, güzel konuşmayı bir konu hakkında kullanmak isteyenler için uygun bir başlangıçtır. İşiniz gereği ya da günlük hayatta konuşmanızı güzelleştirmek isteyebilirsiniz. İletişim kurma sürecinde, farkında olmayarak nefes ve konuşmada pek de doğru olmayan kullanımları uyguluyoruz. Tüm diksiyon eğitimlerin amacı da doğru ve etkili konuşarak nasıl bu hataların üstesinden gelebiliriz sorusuna yanıt vermektir.

Temel olarak diksiyon eğitimi, dil ve dudak tembelliğini önleyecek bir dizi egzersiz ve doğru kullanım önerir. Konuşma bozuklukları ile konuşmada sık yapılan iletişim hatalarına değinir. Yani iletişim ve konuşma esnasında nasıl bir Türkçe ve dil kullanımı uygulayabileceğinizi gösterir. Çeşitli iş alanlarında ve günlük hayatta uygulayabileceğiniz tüm temiz ve doğru Türkçe konuşmaları için diksiyon eğitimi almalısınız.

Bilhassa iletişim odaklı bir meslek seçecekseniz diksiyon eğitimi kariyeriniz için en doğru eğitimlerden biri olacaktır. Yine nitelikli eğitim aldığınızı CV'de de göstererek kendinizi geliştirdiğinizi kanıtlayabilirsiniz. Yalnız aldığınız eğitim, pratik uygulamalara dayanmıyorsa ve pratikte diksiyonunuzu gösteremeyecekseniz eğitim almanız pek de bir şeyi değiştirmeyecektir. Bundan dolayı diksiyon eğitimini güvenilir ve geniş içerik sunan yerlerden almalısınız.

Diksiyon Eğitimi Nereden Alınmalı?

Diksiyon eğitimi; MEB onaylı, üniversite onaylı ya da e-sertifika olarak verilebilir. Önünüze yığılan onca diksiyon kursları arasında doğru bir seçim yapmak için önceliklerinizi belirlemeli ve kursu veren kurumu araştırmalısınız. Ayrıca kursu, uzaktan mı yoksa yüz yüze eğitim yoluyla mı alacaksınız bunu da belirlemeniz gerekir. Biz içeriğimizde neden uzaktaneğitim.com'dan diksiyon dersi almanız gerektiğine değineceğiz.

Diksiyon gibi pratik gerektiren konular için muhakkak uygulamalı içeriklere sahip eğitimlere katılmalısınız. Uygulama esaslı ilerleyen diksiyon derslerinde yaptığınız diksiyon hatalarını telafi ederek nasıl güzel bir konuşma gerçekleştirebileceğinizi öğreneceksiniz. Tercih edebileceğiniz kurumlar arasındaki uzaktaneğitim.com diksiyon eğitimini, deneyimli haber spikeri Burak Törün veriyor.

Kurs seçerken de eğitmenin diksiyondaki deneyimlerine ve bilgilerine güvenmeniz gerekir. Eğitmen, iletişim alanında çalışmış mı, diksiyon ile ilgili seminerler vermiş mi ve eğitmen olarak deneyim elde etmiş mi? Tüm bu son derece önemli sorular için eğitmenin CV'sini incelemenizi öneririz.

Ayrıca diksiyon eğitimini iş hayatında kullanmak için alıyorsanız mutlaka kurumun sertifika verdiği kursları seçmelisiniz. Uzaktaneğitim.com'dan kurs almanız ve başarılı olmanız durumunda, üniversite onaylı sertifika edinebileceksiniz.

Diksiyon kursundan başarılı sonuç almak için ise canlı derslere katılmanız, video eğitimler dışındaki ders dokümanlarını da okumanız gerekir. Kısacası sertifikayı gerçekten hak etmeniz ve güzel konuşma becerinizi kanıtlamanız için eğitimin uygulama içeren aşamalarına katılmalısınız.

Diksiyon ve Güzel Konuşma Kursu Ders İçerikleri Nelerdir?

Diksiyon ve güzel konuşma kursu ders içerikleri şu şekildedir:

 • Diksiyon Nedir?
 • Nefes Kullanımı ve Diksiyon Egzersizleri
 • Ses ve Konuşma Kusurları
 • Konuşmaya Duygu ve Anlam Katma
 • Diksiyon İçin Tekerleme Pratikleri
 • Konuşmada Anlatım Bozuklukları
 • Konuşmada Anlatım Bozuklukları
 • Dil ve Çene Kasları Kullanımı
 • İletişimde Etkin Dinleme
 • Doğaçlama Konuşma Süreci ve Teknikleri
 • Etkili Sunum Teknikleri
 • Sesi Etkili Kullanma

Diksiyon Eğitimi Ders İçerikleri

Online olarak alacağınız tüm diksiyon dersleri, etkili iletişim ve konuşma odaklıdır. Aynı şekilde konuşma sırasında, jest ve mimiklerinizi nasıl kullanmanız gerektiğine yönelik ayrıntılar da işleniyor. Kursun sunum teknikleri bölümü ise topluluk önünde nasıl konuşacağınıza ve odaklanarak sesi etkili kullanma yollarını sunuyor. genel olarak kurs sürecinde aşağıdaki konularda kendinizi geliştirebileceksiniz:

 • Kelimeleri Doğru Kullanma
 • Doğru Cümle Kurulumu
 • Karşı Tarafa Kendini İfade Edebilme
 • Doğru Bir Ses Kullanımı ve Vurgulama
 • İletişimde Doğaçlama Cümleler Kurma
 • Aktif Dinleme Becerisi
 • Beden Dili Kullanımı
 • Diksiyon Tekerlemeleri
 • Anlamlı Konuşma Yetkinliği
 • Topluluk Önünde Etkili Konuşma Yolları
 • Doğru Nefes Alma-Verme

Kurs video eğitimlerle başlayıp canlı derslerle devam ediyor. Canlı dersler boyunca eğitmene istediğiniz soruları sorabiliyorsunuz. Ayrıca sınava hazırlanmak ve tekrar yapmak adına canlı dersler de kaydediliyor. Kursun tüm materyallerini kullanarak ister iş görüşmesinde isterse bir topluluk önünde nasıl güzel konuşacağınızı görebilirsiniz.

Diksiyon Eğitimi Ne İşe Yarar?

Başarılı bir eğitim sürecinden sonra iyi bir diksiyon sahibi olarak kelime dağarcığınız gelişecek ve etkili iletişim teknikleri kullanabileceksiniz. Diksiyon eğitimi, cümlelerin doğru telaffuzuna yardımcı olacak nefes teknikleri ve Türkçe bilgisi sunuyor

Ayrıca diksiyon eğitimiyle çene ve dil kasları hakkında da bilgi sahibi olacaksınız. Böylelikle harflerin telaffuzu sırasında, çene ve dilin nasıl kullanılacağını kavrayacaksınız. Nihai olarak tüm bu kazanımları günlük hayatınızda kullanabileceğiniz gibi iletişim gerektiren her tür iş alanında da uygulayabileceksiniz. Eğitim sonunda alacağınız sertifika ise tim yetkinlik ve bilginizi kanıtlayacaktır.

Sertifikayı Cv'nize yazabileceğiniz gibi iletişim ile ilgili alanlara başvuruyorsanız ön yazı kısmında da belirtebilirsiniz. Ayrıca iş görüşmesinde diksiyon eğitimi aldığınızı söyleyebilir ve bunu kanıtlayan bir konuşma kurabilirsiniz. Genel olarak duru, temiz ve doğru bir Türkçe kullanacaksınız ve üslubunuzla öne çıkabileceksiniz.

Evde diksiyon eğitimi almak için gerekli görülen tüm unsurları sıraladık. Daha fazla detay için kurs sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Bloglar Blog

Diksiyon Eğitimi
Diksiyon Eğitimi

Eğitimimiz hakkında detaylı bilgi almak için arayınız : 444 0 822 | 0312 945 70 80

Eğitimi İncele