Eğitimimiz hakkında detaylı bilgi almak ve %40 indirim oranından yararlanmak için formu doldurun. Sizi Arayalım

Masal Terapisi Eğitimi


CANLI DERS
CANLI DERS
ÜNİVERSİTE ONAYLI
ÜNİVERSİTE ONAYLI
MOBİL ERİŞİM
MOBİL ERİŞİM
Canlı Ders
: VAR
Sertifika
: Üniversite Onaylı
Süpervizyon
: VAR
Döküman
: PDF+Video
Sınav
: Online
5-8
₺960,00

Başlama ve Bitiş Tarihi:
21.01.2022
13.04.2022

5-29
₺1.100,00

Başlama ve Bitiş Tarihi:
28.02.2022
30.04.2022

Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

  Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi olarak amacımız alışılagelmiş masal eğitimlerinin dışına çıkıp bu eğitimi kendi içinde uzmanlık bölümlerine ayırarak; önce uzman masal ve hikaye anlatıcısı eğitmenimizle masalların derinliklerine inip onun büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkarak masalı tüm yönleriyle keşfetmek; sonrasında ise klinik psikoloğumuzun deneyimleri ile masalın doğru yöntem ve tekniklerle çocuk ve bireylerle sağladığı faydaları inceleyerek Türkiye’nin en farklı ve en kapsamlı  Masal-Hikaye Anlatıcılığı & Masal Terapisi eğitimini sunmaktır.

  Kendi hayatımızın kahramanı olma yolunda bizi destekleyen masalın iyileştirici ve geliştirici gücünü günlük hayatında pratik uygulamalarla kullanabilen nitelikli öğrenciler yetiştirerek yaratacağımız toplumsal katma değer öncelikli hedefimizdir.

Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Psikologlar, Psikiyatristler, Eğitmenler, Öğretmenler, Doktorlar, Pedagoglar, Hemşireler, Aile Danışmanları, Sosyologlar, Çocuk Gelişimi Uzmanları, Öğrenciler, Ebeveynler başta olmak üzere çocukların ve bireylerin ruh sağlığında sosyal yaşamında iş ve gündelik hayatında hikâyeler ve masalların gücüne inanan; kişisel gelişimine önem veren herkes eğitimimizden faydalanabilir.

Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Toplam Süresi

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi olarak sizlere; Uygulamalı Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programına katılarak, Türkiye’nin her yerinden zaman ve mekân özgürlüğü ile Türkiye’nin uzaktan eğitimde nitelikli içeriklerden oluşan bir kurs programı ve bu programın sonunda 4 saatlik canlı süpervizyon dersleriyle, toplam 45 saatlik bir eğitim sunuyoruz.

Eğitim sertifika programımız 2 farklı modülden oluşmakta olup; ilk modül olan “Masal ve Hikaye Anlatıcılığı” bölümünde, Masal ve Hikaye Anlatıcılığını uzman masal ve hikaye anlatıcısı eğitmenimizin özgün sunumlarıyla keşfedip; 2.modülde ise masalın çocuk ve yetişkinler üzerindeki psikolojik etkilerini ve yarattığı katma değeri doğru teknikler ve uygulamalarla öğrenmemizi sağlayacak Masal Terapisi bölümünü uzman klinik psikoloğumuzun profesyonel deneyimleri ile sizler için hazırladık.

Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Süpervizyon Eğitimi Süreci

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi olarak eğitimimizde süpervizyon eğitiminiz de tamamen uzaktan olacaktır. Eğitim sonunda gerçekleştirilecek 4 saatlik uzaktan canlı süpervizyon eğitiminizde birebir uzman eğitmenlerimizle canlı ders süresince rahatlıkla iletişim kurabilir aklınıza takılan her konuda sorularınızı sorabilir aklınıza takılan konularda kendisine bire bir danışabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim ile Üniversite Onaylı Sertifika Nasıl Alınır?

Uygulamalı Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programımızın sonunda tüm kursiyerlerimize 4 saatlik canlı süpervizyon imkanı sunarak bilgilerinizi tazelemek, kazanımlarınızı pekiştirmek, uzman eğitmenlerimizle gerçekleştireceğiniz online canlı ders ve  soru-cevap çalışmaları ile  yine online olarak yapılacak olan  sınavınızı başarı ile tamamlayarak Üniversite onaylı Uygulamalı Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi sertifikanıza sahip olmak imkanı sunuyoruz. Bunun yanında kurum onaylı Türkçe ve İngilizce katılım belgesi, başarı ve üstün başarı sertifikası da yine sizlerin oluyor.

Eğitim Programının İşleyişi

  1. Kayıt işlemlerinden sonra kurs modüllerin takip edebilmesi için, tüm kursiyerlerimizin e-mailine öğrenci kayıt bilgi ve şifresi gönderilecektir.
  2. Modüller öğrenciye canlı ders, video ve doküman şeklinde verilecektir.
  3. Modüller tamamlandıktan sonra 4 saatlik bir uzaktan eğitim süpervizyon çalışması yapılacaktır. Süpervizyonda öğrencilerimiz sorularını ve paylaşmak istedikleri her konuyu canlı olarak eğitmenimize  iletebilecektir
  4. Eğitim sürecinin sonunda yapılacak online sınavda başarılı olan kursiyerlerin adreslerine  Üniversite onaylı sertifikaları gönderilecektir.

Bu eğitimle neler kazanacağım?

Masal Anlatıcıları &Masal Terapistleri Okul öncesi eğitim kurumları, Anaokulları ve kreşler, danışmanlık merkezleri, özel eğitim kurumları, çocuk oyun ve gelişim merkezleri, sosyal hizmetler, aile danışmanlık şirketleri gibi çocukla birebir iletişimde bulunan kurumlarda görev alabilirler.

Masal anlatıcılığı ve masal terapisi alanında gerekli eğitimleri almış, çocuklarla iletişimde kendini geliştirmiş veya geliştirme arzusunda olan, çocukları tanıyan ve onlarla çalışmayı seven, başarılı bir dinleyici, yaratıcı ve dinamik ,samimi, çocukta güven hissi oluşturan, duyarlı ve hassas, güler yüzlü, okumaktan, okuduğunu aktarmaktan  keyif alan hayal gücü gelişmiş bireyler başarılı birer masal anlatıcısı ve masal terapisti  olarak çocuklara destek olabilirler

Bu eğitimi alan ebeveynler ise kendi çocukları ile daha nitelikli bir zaman geçirme, onlarla aynı dili konuşma, okuma ve masal etkinliklerini daha eğitici keyifli ve eğlenceli bir hale dönüştürerek çocuklarının gelişiminde, büyük rol oynayabilirler.

Masallarla çocuklarının daha yaratıcı daha çok hayal kuran üretken ve zengin bir ruh haline nasıl dönüştüğüne sizler bile inanamayacaksınız…

Biz yetişkinler ise masal ve hikayeleştirme tekniği ile gündelik hayatımızda iletişim kurarken doğru yöntem ve tekniklerle daha sağlıklı ve sağlam ilişkiler kurup, ifade ve anlatım yeteneğimizle farkındalık yaratacağız.

EĞİTİM İÇERİĞİ

A.MASAL VE HİKAYE ANLATICILIĞI EĞİTİMİ

MASAL ANLATICILIĞINA GİRİŞ:

1.Geçmişten Günümüze Anlatıcılık Geleneği

2.Masal Anlatıcısında Bulunması Gereken Özellikler

3.Neden Masal Anlatıyoruz?

4.Masalın İşlevleri Nelerdir?

5.Masal Nedir?

6.Halk Bilimciler Ne Dedi?

7.Masalların Kökeni

8.Önemli Masal Kitapları

-Asya Kıtası Masalları

-Arap Masalları

-İran Masalları

-Avrupa Masalları

-Ezop

-La Fontaine

-Grimm Kardeşler

-Andersen

9. 20.Yüzyıla Kadar Türk Masalları

10.Türk Masal Dünyası , Yazarlar, Kitaplar

MASALIN BİÇİMSEL ÖZELLİKLERİ

Tip Nedir?

Motif Nedir?

Formel Nedir?

Masalın Planı, Diğer Türlerle İlişkisi

Diğer Anlatıma Dayalı Türler

Mit,Destan,Efsane,Arketip

MASALIN İÇERİKLE İLGİLİ ÖZELLİKLERİ

Olağanüstü Özellikleri Olan Masal Varlıkları

Masaldaki Semboller

Hikaye Nedir

Masal Ve Çocuk

HİKAYE VE MASAL ANLATMA TEKNİKLERİ

Masal Seçimi

Masalın İskeletini Yapma

Masalın Haritasını Yapma

Masal Mekanını Canlandırma

Masaldaki Duygular Ve Seviyeleri

Masaldaki Koku Tat Ve Renkleri Fark Etme

Masala Daha Çok Duyu Katmanın Önemi

Masalı Zenginleştirme

Masaldaki Ritm

Masalda Ses, Sessizlik, Hız

Masalda Beden Dili

MASALA GİRİŞ ETKİNLİKLERİ

İlk Anlatım

Masalcı Kendini Nasıl Geliştirir?

Anlatıcının Görünümü

Anlatıcı İçin Altın Anahtar

ÖRNEK MASAL ANLATIMLARI

Okul Öncesi

-Tırtılın Lezzet Yolculuğu

İlkokul İçin

-Yarım Horoz

Yetişkinler İçin

-Yılan İle Avcı

 

B.MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ

TERAPİDE MASAL VE HİKAYELER

-Masallarda Semboller

-Psikolojide Masallar

 

MASALLAR BİZE NE ÖĞRETİR?

PSİKOANALİTİK ÖYKÜ TESTİ

UYGULAMA 1

-Masal Kartları

UYGULAMA 2

-Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Ortak Uygulama

Masal Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Eğitimi Sertifika Programı İçin Neler Gerekli?

• Diploma Fotokopisi

• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

• Vesikalık Fotoğraf (3 adet)

Eğitim Sonunda Alabileceğiniz Sertifikalar

Masal Terapisi Eğitimi'ndan Kareler

Kursiyer Görüşleri

Video Görüşler

%40

İndirim

₺1.600,00
₺960,00

Ön Başvuru Formu Bilgi İstek Formu

Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir