5 Adımda Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

5 Adımda Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

5 Adımda Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile Danışmanlığı sertifikası alabilmeniz için gereken süreçleri 5 adımda anlatmaya çalıştık .Bunlar;

1-) İstenilen Niteliklere Sahip Ol

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı için Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olmanız gerekir.

Bu bölümlerin lisans öğrencileri de eğitimimize katılabilir . Fakat sınava mezun olduktan sonra girerler.

2-) Aile Danışmanlığı Eğitimine Katıl

Yükseköğretim Kurulu , Üniversiteler veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygun görülen  300 saati teorik ve en az 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere 150 saati uygulamalı toplam 450 saatlik bir eğitim almanız gerekir.

Sizde eğitimimize katılarak en kaliteli eğitimi en uygun fiyata alabilirsiniz.

3-) Eğitim Sürecini Tamamla

Mekan ve zaman sınırı olmadan istediğiniz yer ve saatte uzaktan eğitim ile aile danışmanlığı eğitim sürecini tamamlayabilirsiniz.

Eğitime size tanımlanmış olan 120 saatlik Uzman Psikolog Siber Cesur AKYUNAK ve Şenay ÖLMEZ'İN sunumu ile SCORM standartlarına uygun olarak çekilmiş eğitim videolarını izleyerek başlarsınız.

Ardından toplam da 100 saat olacak şekilde ZOOM platformu üzerinden canlı derslere katılarak eğitim videolarını izleyip anlamadığınız yerleri ve aklınıza takılan soruları birebir sorabileceksiniz. Canlı derslere katılamama durumunda bu dersler video ders olarak sistemimize yüklenecektir. İstediğiniz zaman girip tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Son olarak süpervizyon süreci için sizden bir yakınınız ile örnek bir vaka çalışması yapmanız istenecektir. Yaptığınız bu örnek vakayı kayıt edip CD , DVD veya Flash Bellek ile kurumumuza kargo yolu ile göndermeniz gerekir. Örnek çalışmanız hocalarımız tarafından incelenip eksik yönleriniz ile alakalı size geri dönüş yapılacaktır.

4-) Sınavda Başarılı Ol

Eğitim sürecini de tamamladıktan sonra sıra sınav sürecine geldi. Sınav süreciniz seçmiş olduğunuz kuruma göre online(uzaktan) ve örgün sınav olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabilmeniz için örgün sınava girmeniz gerekir. Örgün sınav Ankara'da MEB tarafından belirlenen bir okulda gerçekleşir.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı sertifika alabilmeniz için online(uzaktan) sınava girersiniz. Bu sınava internet bağlantısı olan cep telefonu , bilgisayar veya tablet gibi cihazlardan istediğiniz yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Sınavdan 50 puan ve üzeri alarak sınav sürecini de başarıyla tamamladıktan sonra sertifika almaya hak kazanırsınız. Ayrıca başarı puanınıza göre Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi onaylı başarı ve üstün başarı sertifikası da alabilirsiniz.

5-) Sertifikanı Teslim Al

Sınavda sürecini tamamladıktan yaklaşık 1 hafta içerisinde sertifikanız hazır olmaktadır. Sertifikanızı ister Ankara Kızılay'da bulunan kurumumuza gelerek elden teslim alabilir yada bulunduğunuz adrese kargo ile göndermemizi isteyebilirsiniz.

Ayrıca aldığınız sertifika e devlet üzerinden sorgulanabilmektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası hakkında daha çok bilgi almak için 444 0 822 arayarak bilgi alabilirsiniz.

Popüler Bloglar Blog

Aile Danışmanlığı Eğitimi
Aile Danışmanlığı Eğitimi

Eğitimimiz hakkında detaylı bilgi almak için arayınız : 444 0 822 | 0312 945 70 80

Eğitimi İncele
Whatsapp Hattı