BDT, Cinsel Terapi Paketi

8400 TL 6000 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Cinsel Terapi BDT Paketi ile Terapötik İletişim Becerilerinizi Geliştirin!

Cinsel terapi ve BDT (bilişsel davranışçı terapi) alanlarında uzmanlaşmak isteyen ruh sağlığı uzmanları! Cinsel terapi BDT paketi ile kariyer yaşamınızda ilerleyebilirsiniz.  

Cinsel Terapi BDT Paketi

Ruh sağlığı profesyonellerine cinsel terapi ve BDT alanlarında uzmanlık kazandıran cinsel terapi BDT paketi eğitim içeriği şöyledir:

Cinsel Terapi

 • Cinsel Gelişim
 • Cinsellik ve Cinsel Eğitimin Önemi
 • Aile Planlaması Danışmanlık Hizmetleri
 • Türkiye'de Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı

BDT

 • Bilişsel Davranışçı Terapinin Tanımı ve Tarihçesi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramı Nedir?
 • Bilişsel Davranışçı Terapisinin İşleyişi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri
 • Çocuklarda, Yetişkinlerde ve Çiftlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Şema Terapi Nedir?

Üniversite Onaylı Sertifika: Eğitimin ardından online gerçekleştirilen sertifika sınavından en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Pakete dahil olan eğitimlere ait sertifikalara sahip olanlar, Sağlık Bakanlığı bünyesinde ruh sağlığı hizmet veren kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler.

Cinsel Terapi BDT Paketi Kazanımları

Cinsel terapi BDT paketi; cinsel terapi uygulayıcı ve BDT uygulayıcı çalışmak için yasal altyapı oluşturan sertifikayı kazandırır. Üniversite onaylı kurs bitirme sertifikaları, terapötik ilişkileri geliştirmeyi sağlar. Paket eğitimine katılarak üç farklı sertifikaya sahip olanlar için istihdam alanı daha geniştir.

Cinsel Terapi BDT Paket Eğitimine Kimler Katılabilir?

Cinsel terapi BDT eğitim programı, kariyerinde ilerlemek ve birçok farklı alanda uzmanlaşmak isteyen tüm ruh sağlığı profesyonellerinin katılımına açıktır. Kursa katılmak için ön koşul olmasa da eğitim psikoloji ile ilişkili bölümlerden mezun olanlar için gereklidir. Sertifika sınavına katılma hakkı kazanmak için 18 yaşını tamamlamış olmak ve mezuniyeti belgelemek (diploma) yeterlidir.

Cinsel Terapi BDT Paketi Nasıl Bir Eğitimdir?

Cinsel terapi BDT paketi, terapi süreçlerini en verimli sonuç alacak şekilde yapılandırmayı sağlayan paket eğitim programıdır.  Eğitim programının amacı, kursiyerlerin iki farklı alanda (cinsel terapi, bilişsel davranışçı terapi) uzmanlık kazanmalarını sağlamaktır. Bu amaca yönelik olarak teorik bilgiler aktarılır.

Cinsel Terapi BDT Sertifikası Nasıl Alınır?

Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde cinsel terapi ve BDT sertifikası almaya hak kazanır. Program paket eğitim programıdır; fakat süreci başarılı tamamlayan kursiyerlere cinsel terapi sertifikası ve BDT sertifikası olmak üzere iki farklı sertifika verilir. Sertifika, kursiyerlerin ruh sağlığı alanında uygulayıcı olarak çalışmak üzere eğitim aldığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı sertifika almak için öncelikle kursa katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Cinsel Terapi BDT Sertifikası Ne İşe Yarar?

Cinsel terapi ve BDT paket programının ardından verilen sertifikalar kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar, özel sektörde hizmet veren tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı