Mustafa COŞKUN

Mustafa COŞKUN

AR-GE bölümünde EMI/EMC (Elektromanyetik Uyumluluk) test mühendisi olarak başladığım profesyonel kariyerime kalibre mühendisi/yöneticisi olarak devam ettim. Daha sonra, uzun soluklu AR-GE projelerinin proje yöneticiliği görevini yaptım. Ancak, dünyaya sadece bir mühendis gözüyle bakma fikri yerine bir bütün olarak bakmak gerektiğini inandığımda yeni bir başlangıç yapmanın zamanı olduğuna karar verdim. Bu sebeple, 2015 yılında Orta doğu Teknik Üniversite'sinde Cognitive Science (Bilişsel Bilimler) bölümünde doktora eğitimine başladım. Bu süreçte, dil edinimi, insan hafızası, psikoloji ve felsefeye yönelik bir çok alanda değerli bilgiler edindim.Farklı AR-GE alanlarındaki tecrübelerime akademik eğitimim ile zenginleştirdim. İçinde bulunduğumuz dünya artık teknoloji (bilgisayarlar, yapay zeka, üç boyutlu yazıcılar vb.) ile yoğrulmuş durumda ve bu hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Gelecekte bunun devamı olacağına göre çocukları bu süreçten ayrı tutmak düşünülemez. olduğu fikrindeyim. Bu sürece de fiziki kuvvetten ziyade akıl gücümüz ile hitap edeceğiz. 2016 yılından itibaren çocuklarımızın yeni dünyaya adaptasyonlarını kolaylaştırmak maksadı ile okullarda algoritma ve kodlama dersleri vermekteyim. Buradaki amacım da teknoloji ile evrilmiş yeni dünyaya çocuklarımızın uyum sağlamasına yardımcı olmaktır. Gerek mühendislik tecrübem, gerekse doktora eğitim kapsamında edindiğim tecrübeler ışığında, bu yolda bir nebze dahi olsa katkı sağlamanın, kendi çocuklarımın da yetişkin olacağı gelecekte, hayatıma mutluluk ve bir anlam katacağını düşünmekteyim.

 

Eğitim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Doktora// 2015 – Devam) Cognitive Science  ODTU Ders Performans Ödülü- 2017   3.95/4.00 

Balıkesir Üniversitesi Yüksek Lisans // 2011 – 2013) Elektrik-Elektronik Mühendisliği      Tez: Yapay Sinir Ağları ile Uygun Anestezi Derinliğinin Tespiti 

İstanbul Teknik Üniversitesi Lisans // 2000 – 2005) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği      Tez: Yapay Sinir Ağları ile Ardışıl Hareket Testinin Modellenmesi . İş Tecrübesi

Algoritma Ve Kodlama Eğitmeni// 2015 - 2019  Özellikle okul öncesi dönem başta olmak üzere okullarda kendi üretmiş olduğumuz araç ve metotlar ile çocuklara algoritma ve kodlama dersleri vermekteyim.

 

AR-GE Proje Yöneticisi// 2012 – 2015

Proje gereksinimlerinin tespiti, süreçlerin belirlenmesi ve projelerin teknik yönetimi faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

 

Kalibre Mühendisi// 2007 – 2012

Kalibre standartları ve elektronik sistemlerin kalibrasyon süreçleri üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

 

AR-GE Mühendisi// 2005 – 2007

AR-GE bölümünde elektromanyetik uyumluluk (EMI/EMC) test mühendisi olarak görev yapılmıştır. LCD Tv'ler ve dizüstü bilgisayarlara yönelik elektromanyetik uyumluluk testleri gerçekleştirilmiştir. EN 55013, EN 55020 ve EN 55024 standartları ile çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Mühendis
Vektörel Grup Uzaktan Eğitim

Whatsapp Hattı