Mustafa ŞİMŞEKLER

Mustafa ŞİMŞEKLER

 

Profesyonel iş hayatıma, Milano ve Venedik kentlerindeki Endüstriyel Fuarlarda Teknik Çevirmen olarak olarak başladım. Endüstriyel otomasyon alanlarında entegrasyon, sorun giderme alanlarında çalıştım. Mezuniyet sonrasında İtalya Ticaret Elçiliği liderliğinde Dış Ticaret asistanlığı yaptım. Kısa süre TEDAŞ İç Anadolu bölge şefliği görevinde bulundum. Ardından ABD Seatle/Washington BOEING firmasında yazılım uzmanı olarak çalıştım. 2014 yılında bu görevimden ayrılarak yurt içi ve yurt dışı çeşitli firmalara ve kurumlara AR-GE, yazılım, e-ticaret, ihracat, entegrasyon alanlarında danışmanlık yaptım.

İnsansız Hava sistemleri ve Lazer cihazları özel ilgi alanıma girmektedir. Bu alanlarda birçok firma ile ortak çalışma ve danışmanlık faaliyetlerinde bulundum. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesinde Robotik ve Endüstriyel otomasyon akademik çalışmalar yaptım. Çocuklarıma daha kaliteli bir eğitim sunabilmek amacıyla ve 13 yıllık okulöncesi tecrübesi olan eşimin de destekleriyle kendi alanının uzmanları olan 2 arkadaşım ile birlikte Küçük Mühendisler Atölyesi’ni kurduk. Uzun yıllardır bu alandaki en iyisi olmak gayesiyle uğraş vermekte ve her gün öğrettiğimizden çok daha fazlasını öğrenme alışkanlığıyla keyifli çalışmalar sürdürüyoruz.

Bu çalışmalara ek olarak bireysel ve firma bazında halen Search Engine Optimisation, e-Trade ve Sistem Entegrasyonu alanında danışmanlık faaliyetlerimi sürdürüyorum.

 

Eğitim

Gazi Üniversitesi (Yüksek Lisans)

Elektrik Elektronik  Mühendisliği  (devam)

Tez: Automated  Test Equipment Geliştirilmesi

 İnterface Test Adapter Üretimi

 

Politechnico Di Bari-İtalya Lisans

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Tez: Lego Mindstorm – Sürücü Otomasyonu

.

İş Tecrübesi

Algoritma ve Kodlama Eğitmeni// 2015 -2020

Özellikle okul öncesi dönem başta olmak üzere okullarda kendi üretmiş olduğumuz araç ve metotlar ile çocuklara algoritma ve kodlama dersleri vermekteyim.

 

Yazılım Mühendisi// 2012 –2014 Boeing /Seattle

Uzaktan Kontrol Sistemleri yazılım Mühendisi.

 

Sİstem Yazılım Proje Yöneticisi// 2009–Devam

AR-GE, yazılım, e-ticaret, ihracat, entegrasyon alanlarında danışmanlık

 

Avrupa Birliği Projeleri Danışmanlığı// 2005 –2009

Endüstriyel Otomasyon Alanında Teknik Danışmanlık ve İtalyanca Çevirmenlik

 

 

Mühendis
Vektörel Grup Uzaktan Eğitim

Whatsapp Hattı