İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi Sayesinde Uzman Personel Olun!

İş ve sosyal güvenlik alanında uzmanlaşmak isteyenler! Teknik bilgiye sahip olmak için iş hukuku ve sosyal güvenlik uzmanlığı eğitimine katılmalısınız. 

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

Sertifikasyon süreçlerinde üniversite ile iş birliğimiz kapsamında düzenlemiş olduğumuz iş hukuku ve sosyal güvenlik uzmanlığı eğitimiders içeriği şu şekildedir:

 • İş Hukuku
 • Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Hukuku
 • Yabancı Çalışma İzinleri
 • Sosyal Güvenlik Uygulamaları

SGK kursu;

 • İnsan kaynakları yönetimi,
 • İş hukuku, işsizlik sigortası ve sosyal güvenlik işlemleri,
 • İş sözleşmeleri ve işçi belgeleri,
 • İş sağlığı ve güvenliği,
 • SGK kodlarına göre işten çıkış fesih belgeleri,
 • Bordrolama ve devlet teşvikleri uygulamaları,
 • Emeklilik tahsis işlemleri,
 • 4A (SSK) ve 4B (BAĞ-KUR) gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

SGK uzmanlığı sertifika programı, alandaki nitelikli personel ihtiyacını karşılayan, kritik öneme sahip bir eğitimdir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: iş hukuku ve sosyal güvenlik uzmanlığı eğitimi online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı iş hukuku ve sosyal güvenlik uzmanlığı sertifikası almaya hak kazanırlar. 

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitiminin Kazanımları

Sosyal güvenlik uzmanlığı kursu sektördeki uzman ihtiyacını karşılayan bir eğitimdir. Eğitimin bireysel kazanımları ise yasal dayanaklar ve yapılması gerekli uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmaktır. Teknik donanıma sahip olmanın yanı sıra sertifikaya da sahip olmak en önemli kazanımdır. Sertifika, iş ve sosyal güvenlik uzmanı unvanı için yasal dayanak oluşturur. 

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimine Kimler Katılabilir?

İş ve sosyal güvenlik uzmanlığı sertifika programı, diğer meslek edindirme kurslarında olduğu gibi genel katılıma açıktır. Eğitim durumu, yaş vs. gibi başvuru şartları yoktur. Bununla birlikte eğitimin hedef kitlesi; yöneticiler, insan kaynakları ve muhasebe departmanı çalışanları, sendikacılar ve avukatlardır. Sosyal güvenlik ile ilgili bölümlerde öğrenim görenlerin de kursa katılmaları faydalı olur. Esasında sigortalı çalışan tüm iş profesyonellerinin, iş hukuku ve sosyal güvenlik uzmanlığı sertifika programı kapsamında verilen eğitimlere katılması önerilir.

Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

Sosyal güvenlik sisteminde vergilendirme, İSG ve bordrolama gibi işletme ihtiyaçlarının karşılanması kritik önem taşır; fakat alanda uzman eksikliği vardır. Sosyal güvenlik uzmanı eğitimi, bu eksikliğin giderilmesi için düzenlenen meslek edindirme kursudur. Video eğitim modülleri PDF dokümanlar ve çalışma soruları ile desteklenmiştir.

Müfredat, sosyal güvenlik müfettişi, avukat ve mali müşavirden oluşan eğitimen kadrosu tarafınca titizlikle hazırlanmıştır. Müfredatın baz alındığı kanunlar şunlardır: 4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, 6552 sayılı Kanun (Torba Yasa), 4857 İş Hukuku, 854 Deniz İş Hukuku, 5953 Basın İş Hukuku. Eğitim programının düzenlenmesindeki amaç, kursiyerlerin sosyal güvenlik alanında uzmanlaşarak “çalışma yaşamının sosyal niteliğinin gereklerini” karşılayabilecek yeterliliğe sahip olmalarını sağlamaktır. 

Online İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar?

İş hukuku ve sosyal güvenlik uzmanlığı eğitimi kapsamında sosyal güvenlik ve iş hukuku hakkındaki temel bilgiler verilir. Son güncel mevzuatlar doğrultusunda mesleki donanım sağlayan konular detaylandırılır. Dersleri ve sertifikasyon süreçlerini başarıyla tamamlayanlar, mesleki, etik ve sosyal sorumluluk bilinci kazanmış olurlar. Bu bilinçle ve Türkiye'de sosyal güvenlik sisteminin temel işleyişine olan hâkimiyet ile insan kaynakları ve muhasebe departmanlarının iş kalemlerinin sorumluluğunu üstlenebilir.

Sosyal güvenlik uzmanlığı uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sosyal güvenlik uzmanlığı sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Sosyal güvenlik uzmanlığı eğitimi kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

İş hukuku ve sosyal güvenlik uzmanlığı sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Sosyal Güvenlik Uzmanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Sosyal güvenlik uzmanlığı eğitim programının ardından yapılan sınavda başarılı olanlar sertifika kazanmış olur. Sertifikası olanlar iş arama süreçlerinde sertifikayı kullanabilir. Ömür boyu geçerliliğe sahip olan sertifika, insan kaynakları ve muhasebe departmanlarında istihdam edilmeye olanak tanır. Sertifika terfi için de önemli bir basamaktır. Bu alanda yeterli deneyime sahip olup farklı koşulları da sağlayanlar danışmanlık veya eğitmenlik de yapabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı