10 Parmak Klavye Eğitimi

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Klavyeyi ve Bilgisayar Ekranını Etkin Kullanmak İçin 10 Parmak Klavye Eğitimine Katılın!

Hızlı ve yanlışsız yazarak zamanı daha iyi değerlendirmek ister misiniz? 10 parmak klavye eğitimi eğitimine katılarak 3 dakikada 90 kelime yazın.

10 Parmak Klavye Eğitimi

Klavyeye bakmadan 10 parmak metoduyla yazma tekniğini öğrenebileceğiniz 10 parmak klavye eğitimi ders içerikleri şu şekildedir:

 • Klavye Çeşitleri ve Özellikleri
 • Doğru Oturuş, Duruş, Vuruş Teknikleri
 • Temel Sıra, Üst ve Alt Sıra Tuşları
 • Nokta, Virgül, Büyük Harf Uygulamaları
 • Dikkat Yoğunlaştırma, Yanlışları Azaltma 
 • Rakam, İşaret ve Sembol Tuşlarının Öğretimi
 • Zorluk Derecesi Yüksek Metinlerin Yazılması

10 parmak klavye dersi;

 • Q ve F klavyenin özellikleri,
 • Klavye kısayol tuşları,
 • Klavyedeki tuşların yeri,
 • Klavyedeki işaretler ve sembollerin işlevleri,
 • On parmak yazma teknikleri hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

On parmak klavye kursu, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile iş dünyasına hazırlayan ve eğitim dünyasında avantaj sağlayan bir eğitim programıdır.

Üniversite Onaylı Sertifika: 10 parmak klavye kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

10 Parmak Klavye Eğitimi Kazanımları

10 parmak klavye eğitimi klavyeyi daha hızlı kullanmayı sağlar. Kursun spesifik bir unvan kazandırması söz konusu değildir. Bununla birlikte adliye kâtibi, zabıt kâtibi pozisyonundaki kişiler on parmak klavye eğitimi almış kişilerdir. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin daha hızlı istihdam edilmelerine olanak tanır. 

10 Parmak Klavye Eğitimine Kimler Katılabilir?

10 parmak klavye eğitimi online modüllerden oluşan, herkesin katılabileceği kurs programıdır. Kurs programına ticari ve günlük yaşamda hızlı ve hatasız klavye kullanmak isteyen herkes katılabilir. Özellikle de adliye zabıt katipliği sınavlarına hazırlanan kişilerin kursa katılmaları gereklidir.  Duruş ve oturuş tekniklerini öğrenerek hızlı yazmak hem kamu hem özel sektörde önemli bir beceridir. Bu nedenle iş hayatında aktif olan veya çalışma yaşamına hazırlanan herkesin kursa katılması önerilir.  Kursa katılmak için herhangi bir ön koşul olmasa da kursiyerlerin temel düzeyde bilgisayar bilgisinin olması beklenir.

10 Parmak Klavye Kursu

10 parmak yazma kursu, bilgisayar bilişim alanında düzenlenen kurs programıdır. Kurs programında kursiyerlerin hangi klavye tipinde hızlı yazmak istediklerini belirlemeleri istenir. Harflerin Türkçe olduğu F klavye, Q klavyeden daha hızlı yazmayı sağlar. Kurs sürecinde kursiyerlerin klavye türünde en hızlı ve doğru nasıl yazabileceklerinin ipuçları verilir. 10 parmak klavye eğitiminin amacı, hızlı yazma becerisi geliştirmektir. Katiplik sınavlarına hazırlanan kişiler 3 dakikada 90 kelime yazma hedefine ulaşmaya çalışırlar.

Online 10 Parmak Klavye Eğitimi Ne İşe Yarar?

10 parmak klavye eğitimi eğitim programı, bilgisayar kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında hızlı yazma testi sonucu hızlı yazamayan kişilerin klavyede hızlı yazmalarını sağlamak üzere on parmak tekniği üzerinde durulur.  10 parmak klavye uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı 10 Parmak Klavye Sertifikası Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı 10 parmak klavye sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

On Parmak Klavye Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen 10 parmak klavye sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifika, birçok pozisyonda istihdamda avantaj sağlar. 10 parmak sertifikası özellikle de eğitim sektöründe, yayınevlerinde, bankalarda, dizgi servislerinde, içerik ajanslarında, noterlerde, hastanelerin radyoloji servislerinde çalışanlar için faydalı olur. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı