ACT Eğitimi

4000 TL 2950 TL
Son 3 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

ACT Eğitimine Katılın, Kabul ve Kararlılık Terapisi Uygulama Becerisine Sahip Olun!

ACT alanında uzmanlaşmak ister misiniz? Öyleyse ACT eğitimine katılın, aldığınız belge ile terapiyi uygulama yetisine sahip olun.

ACT Eğitimi

Acceptance and Commitment Therapy (ACT), kabul ve kararlılık terapisi anlamına gelen ve üçüncü kuşak olarak adlandırılan bilişsel davranışçı psikoterapi yaklaşımıdır. Bu terapi yöntemini uygulamak isteyen ruh sağlığı profesyonellerinin eğitim alması zorunludur. Bu kapsamda düzenlenen ACT eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • ACT Kavramsal Altyapı
 • Kabul ve Kararlılık Terapisinin Temel Teknikleri
 • Depresyonda ve Kaygı Bozukluklarında ACT Kullanımı
 • TSSB'de ve DEHB'te ACT Kullanımı           
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğunda ACT Kullanımı
 • Ebeveynlerde ACT kullanımı
 • Seans Yapıları ve Vaka Analizleri

ACT kabul ve kararlılık terapisi eğitimi;

 • Kabul ve kararlılık terapisinin kavramsal alt yapısı,
 • Kabul ve kararlılık terapisi temelli davranış,
 • Kabul ve kararlılık terapisinin felsefi alt yapısı, 
 • ACT’nin bağlı olduğu ekol ve hipotezler
 • Kabul ve kararlılık terapisinin temel teknikleri,
 • Depresyonda, kaygı bozukluklarında, travma sonrası stres bozukluğunda kabul ve kararlılık terapisi kullanımı gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

ACT terapisi sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile ruh sağlığı alanında ekstra uzmanlık kazandıran ve terapi uygulamaya hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: ACT kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

ACT Eğitimi Kazanımları

ACT eğitimi, ACT kabul ve kararlılık terapisinde uzmanlaşmaya olanak tanıyan bir kurs programıdır.  ACT psikoterapisti, ACT uygulayıcı unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda kabul ve kararlılık terapisi yaklaşımıyla psikoterapi yapabilmeleri için yasal dayanak oluşturur.

ACT Eğitimi Kazanımları

ACT eğitimi, ACT kabul ve kararlılık terapisinde uzmanlaşmaya olanak tanıyan bir kurs programıdır.  ACT psikoterapisti, ACT uygulayıcı unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda kabul ve kararlılık terapisi yaklaşımıyla psikoterapi yapabilmeleri için yasal dayanak oluşturur.

ACT Eğitimine Kimler Katılabilir?

ACT eğitimi online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes eğitime katılabilir. Eğitime katılması gerekli ve faydalı olan kişiler ise psikoloji alanında çalışan veya bu alanlarda çalışmayı planlayan kişilerdir. Nitekim kursun katılımcı profili; psikologlardan, psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanlarından, aile danışmanlarından ve psikiyatristlerden oluşmaktadır. Psikiyatri ve nöroloji hemşirelerinin, sosyal hizmet uzmanlarının, çocuk sağlığı ve gelişimi uzmanlarının da kursa katılmaları mesleki gelişimleri açısından önem taşır.

Kabul ve Kararlılık Terapisi Eğitimi

ACT eğitimi ruh sağlığı alanında düzenlenen kurs programıdır. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır.  Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin ACT uygulama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, etik kurallar çerçevesinde kabul ve kararlılık terapisi tekniklerini uygulayabilirler.

Online ACT Eğitimi Ne İşe Yarar?

ACT eğitim programı, psikoloji eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında; kabullenme, bilişsel ayrışma, bağlamsal benlik, mevcut olmak ve bağlılık olmak üzere altı aşamadan oluşan ACT tedavisi hakkındaki detaylar aktarılır. Böylece kursiyerlerin;

 • Doğru ve etik müdahalede bulunmak,
 • Psikolojik esneklik, ayrışma, değer odaklı davranış oluşturma, şimdi ve burada olma çalışmalarını yapmak,
 • Sorunların ACT kabul ve kararlılık terapisi ile etkin şekilde çözümlenmesini sağlamak için gereken tüm teorik bilgiye sahip olmaları sağlanır. 

ACT uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı ACT Sertifikası Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı ACT sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Kabul ve kararlılık terapisi sertifikası alma süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

ACT Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen ACT sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. ACT uygulayıcı sertifikası olan ruh sağlığı uzmanları, ruh sağlığı hizmeti verilen kurum ve kuruluşlarda kabul ve kararlılık terapisini uygulayabilirler. Ayrıca ACT konulu bilimsel araştırmalara da katılabilirler. Yeterli eğitim ve deneyime sahip olan ruh sağlığı uzmanları, ACT eğitimi veren eğitim kurumlarında eğitmenlik de yapabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı