Aile Dizimi Eğitimi

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Aile Dizimi Eğitimine Katılın, Daha Sağlıklı Terapötik İlişkiler Kurma Becerisine Sahip Olun!

Aile dizimi eğitimi ne katılarak öğrendikleriniz sayesinde bir terapötik uygulama olan aile diziminde uzmanlaşabilir, aynı zamanda kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. 

Aile Dizimi Eğitimi

Aile dizimi, ruh sağlığı profesyonellerinin “bilimsel değil, olgusal bir terapi yöntemi” olarak kullandıkları bir terapötik uygulamadır. Bu uygulamayı yapma yetisi kazandıran aile dizimi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Aile Sistemi ve Aile Dizimi
 • Aile Dizimi Terapisinin Tarihçesi
 • Aile Dizimi Kuramının Özellikleri
 • Aile Diziminde Terapötik Süreç 
 • Aile Diziminde Kolektif Bilinç

Aile dizimi eğitimi online kurs programı;

 • Hellinger terapisi olarak da bilinen aile dizimi terapisinin uygulandığı durumlar,
 • Aile sisteminin tanımı,
 • Aile diziminde seans yapılandırma gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Aile dizimi sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile ruh sağlığı alanına hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Aile dizimi kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Aile Dizimi Eğitimi Kazanımları

Aile dizimi eğitimi, aile diziminde uzmanlaşmaya olanak tanıyan bir kurs programıdır. Aile dizimi uygulayıcısı veya aile dizimi uzmanı unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda aile dizimini uygulamaları için yasal dayanak oluşturur. 

Aile Dizimi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Aile dizimi eğitimi online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes eğitime katılabilir. Eğitime katılması gerekli ve faydalı olan kişiler ise psikoloji ve kişisel gelişim alanında çalışan veya bu alanlarda çalışmayı planlayan kişilerdir. Nitekim kursun katılımcı profili; çocuk gelişimi uzmanlarından, yaşam koçlarından, aile danışmanlarından, sosyal hizmet uzmanlarından, sosyologlardan, psikolog ve psikiyatristlerden oluşmaktadır. 

Aile Dizimi Kursu

Aile dizimi kursu, ruh sağlığı alanında düzenlenen kurs programıdır. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır.  Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin aile dizimini kavrayarak uygulama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler; yetişkin, çocuk, aile, çift terapilerinde aile dizimi ilkelerinden yararlanabilirler.

Aile Dizimi Online Eğitim Ne İşe Yarar?

Aile dizimi eğitim programı, psikoloji eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında aile dizimi ve aile sistemi hakkında detaylı bilgi verilir. Böylece kursiyerlerin aile dizimi uygulamak için gereken tüm teorik bilgiye sahip olmaları sağlanır. 

Aile dizimi uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Aile Dizimi Eğitimi Sertifikası Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı aile dizimi sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Aile Dizimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen aile dizimi sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar, ruh sağlığı merkezlerinde aile dizimi terapisi yapabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı