Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursuna Katılın, Sertifikanız E-devlete İşlensin!

İnşaat teknolojisi alanında alçı ve levha üretim operatörü olarak çalışmak ister misiniz? Öyleyse alçı ve levha üretim operatörlüğü kursuna katılın, bilginizi e-devlette görünen sertifika ile belgeleyin. 

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu

Alçı ve levha üretim operatörü, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren işlerde çalışabilen meslek mensuplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi (eğitim sertifikası) kazandıran alçı ve levha üretim operatörlüğü kursu ders içeriği şu iki ana modülden oluşur:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Alçı ve Alçı Levha Üretimi

Alçı ve levha üretim operatörlüğü eğitimi;

 • Temel İSG kuralları,
 • Alçı ve alçı levha üretim tesisi standart donanımları,
 • Alçı levha uygulamaları gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Alçı ve levha üretim operatörlüğü sertifika programları, zengin ders içeriği ve kazandırdığı belge ile mesleğe hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde alçı ve levha üretim operatörlüğü kursu online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursunun Kazanımları

Alçı ve levha üretim operatörlüğü kursu, operatör unvanıylaçalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursuna Kimler Katılabilir?

Alçı ve levha üretim operatörlüğü kursu, online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes alçı ve levha üretim operatörlüğü kursuna katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılacak kişilerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması önem taşır. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu

Alçı ve levha üretim operatörlüğü kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanda deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredat, eğitimle ilgili yönetmelik ve mevzuatların yanı sıra şu yönetmelik ve mevzuatlara göre hazırlanmıştır:

 • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik,

Kurs programıyla amaçlanan mesleki sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, inşaat alanında çalışabilirler. 

Online Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu Ne İşe Yarar?

Alçı ve levha üretim operatörlüğü kursu, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından alçı ve levha uygulamaları ile ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde;

 • Üretim ünitelerinin hazırlanması ve temizlenmesi,
 • Üretim ünitelerinin ve işletim sahalarının yerinde denetimi ve takibi yapabilecek donanıma sahip olur.

Alçı ve levha üretim operatörlüğü uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı alçı ve levha üretim operatörlüğü sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde alçı ve levha üretim operatörlüğü sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar; alçı, alçı levha, seramik, maden ve toprak sanayi alanlarında çalışabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı