Bach Çiçekleri Terapisi Eğitimi

4000 TL 2950 TL
Son 3 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Bach Çiçekleri Terapisini Keşfetmek İçin Bach Çiçekleri Terapisi Eğitimimize Katılın!

Bach çiçekleri terapisi eğitimine katılarak Bach çiçeklerini keşfedebilir, Bach çiçekleri terapisi uygulama yeterliliğine sahip olabilirsiniz. 

Bach Çiçekleri Terapisi Eğitimi

Patolog ve Homeopat Dr. Edward Bach tarafından keşfedilen yöntemde Bach çiçekleri negatif duygu durumlarını azaltır. Yöntemi keşfetmeyi sağlayan Bach çiçekleri terapisi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Bach Çiçeklerinin Özünün Çalışma Prensibi ve Çalışma Alanlarının Tanıtımı
 • Bach Çiçeklerinin Gündelik Hayatta Kullanım Esasları
 • Karışımların Hazırlanma Metodu

Bach çiçekleri eğitimi;

 • Bach çiçek terapisinin tarihçesi,
 • Bach çiçeklerinin botanik ve aromatik özellikleri,
 • Çiçek terapisi uygulama sıklığı,
 • Bach çiçek terapisinde geçerli olan testler,
 • Homeopatik bakış açısı,
 • Bach çiçeklerinin yan etkileri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Bach çiçekleri terapisi sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile uzmanlık kazandıran eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Bach çiçekleri terapisi eğitimi online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Bach Çiçekleri Terapisi Eğitimi Kazanımları

Bach çiçekleri terapisi eğitimi, aromaterapi ve homeopati alanına hazırlayan kus programıdır. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda koku terapisinin bir türü olan Bach çiçekleri terapisinde uzmanlaşmaları için temel oluşturur.

Bach Çiçekleri Terapisi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Bach çiçekleri terapisi eğitimi online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Eğitme daha çok eczacılar katılır.  

Bach Çiçek Terapisi Eğitimi

Bach çiçekleri terapisi eğitimi, kişisel gelişim alanında düzenlenen kurs programıdır. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, bitkisel tıp alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır.  Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin Bach çiçekleri ile karışımlar hazırlayabilmelerini sağlamaktır. 

Online Bach Çiçekleri Terapisi Eğitimi Kursu Ne İşe Yarar?

Bach çiçekleri terapisi eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında Dr. Edward Bach'ın geliştirdiği terapi yönteminin felsefesi detaylandırılır. Ardından karışım reçeteleri paylaşılır. Böylece kursiyerlerin doğru çiçek esanslarını seçerek terapi uygulamak için gereken teorik bilgiye sahip olmaları sağlanır. 

Bach çiçekleri terapisi uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Bach Çiçekleri Terapisi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı Bach çiçekleri terapisi sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Bach Çiçek Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen Bach çiçekleri terapisi sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı