Bitki Zararlıları ile Mücadele Kursu

Bitki Zararlıları ile Mücadele Kursuna Katılın, Tarımsal Üretiminizi Artırın!

Ekili alanlarda daha bilinçli uygulamalar yapmak ve tarımsal üretimde verimliliği artırmak için bitki zararlıları ile mücadele kursuna katılın.

Bitki Zararlıları ile Mücadele Kursu

Tarım ile ilgilenen kişilere yönelik olarak düzenlenen bitki zararlıları ile mücadele kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Bitki Koruma Mücadele Yöntemleri
 • Böceklerle, Nematodlarla ve Genel Zararlılarla Mücadele
 • Bakterilerle, Mantarlarla ve Virüsle Mücadele
 • Tek Yıllık ve Çok Yıllık Yabancı Otlarla Mücadele
 • Kültür Bitkilerinde Tam veya Yarı Parazit Olan Yabancı Otlarla Mücadele

Bitki zararlıları ile mücadele eğitimi;

 • Tarımda biyolojik mücadele yöntemleri,
 • Bitki zararlıları ve hastalıkları,
 • Bitki zararlıları ile mücadele yöntemleri,
 • Biyolojik mücadelede kullanılan böcekler,
 • Yabancı otlarla mücadele yöntemleri,
 • Tarımda kalite sistemleri,
 • Tarımsal ilaç kullanımında dikkat edilmesi gerekenler gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Bitki zararlıları ile mücadele sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile sektöre hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Bitki zararlıları ile mücadele kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Bitki Zararlıları ile Mücadele Kursu Kazanımları

Bitki zararlıları ile mücadele kursu, hobi olarak veya profesyonel olarak tarımla uğraşan kişilerin bilinçsiz yapılan uygulamalar ve bitki zararlıları ile mücadele konusunda farkındalık kazanmalarını sağlar. Eğitimin en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak tarımsal üretim yapılabileceğinin göstergesi olarak kullanılabilir.

Bitki Zararlıları ile Mücadele Kursuna Kimler Katılabilir?

Bitki zararlıları ile mücadele kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. Zirai mücadele konusunda kendini geliştirmek isteyen herkes kursa katılabilir. Kurs programına özellikle de işsiz gençlerin, çiftçilerin ve üreticilerin katılmaları önerilir. Ziraat mühendisliği veya ilgili diğer üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan kişilerin de eğitime katılmaları faydalı olur.

Bitki Zararlıları ile Mücadele Eğitimi

Bitki zararlıları ile mücadele kursu, tarım eğitimleri kapsamında düzenlenen ve meslek edindirme kursu niteliği taşıyan kurs programıdır. Zaman zaman Tarım ve Orman Müdürlüğü projeleri kapsamında kurumsal eğitim olarak da düzenlenir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, tarım ve ziraat alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı kurs programıyla amaçlanan, tarımsal üretimi artırmak ve üretimin kalitesini yükseltmek için bitki koruma çalışmaları yapma yeterliliği kazandırmaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, hastalık, zararlı ve yabancı otların zararından bitkileri korumak için gereken teorik bilgiye sahip olurlar. 

Online Bitki Zararlıları ile Mücadele Kursu Ne İşe Yarar?

Bitki zararlıları ile mücadele eğitim programı, tarım alanında düzenlenen meslek edindirme kursudur. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından bitki hastalık ve zararlılarından tarımsal ilaçlara, yabancı otlarla mücadele yöntemlerinden sıfır kalıntı ile sağlıklı üretim tekniklerine kadar meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer;

 • Bitki koruma tedbirlerini uygulayabilir,
 • Zararlılarla, hastalıklarla ve yabancı otlarla mücadele edebilir,
 • İlaçlama yapabilir.

Bitki zararlıları ile mücadele uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Bitki Zararlıları ile Mücadele Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı bitki zararlıları ile mücadele sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Bitki Zararlıları ile Mücadele Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen bitki zararlıları ile mücadele sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifika tarım sektöründe çalışabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı