Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Kursuna Katılın, Gıda Sektöründe Çalışın!

Yağ üretim tesislerinde çalışmak isteyenler! 40 saatlik tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde bitkisel ve hayvansal yağ üretimi kursu size hitap ediyor. 

T.T.İ Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Kursu

Bitkisel ve hayvansal yağ üretim elemanı, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren işlerde faaliyet gösteren iş yerlerinde çalışan meslek mensuplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran bitkisel ve hayvansal yağ üretimi kursu ders içeriği şu iki ana modülden oluşur:

 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi

Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi eğitimi;

 • Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
 • Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi kullanılan araç gereç ve ekipmanlar,
 • Üretim hazırlığı ve üretim sonrası yapılması gerekenler gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile gıda sektörüne ve mesleğe hazırlık niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Kursu Kazanımları

Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi kursu, bitkisel ve hayvansal yağ üretim elemanı unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Kursuna Kimler Katılabilir?

Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi kursu, online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes hiçbir ön koşul karşılamak gerekmeden kursa katılabilir. Kursa katılma şartı olmasa da kursiyerlerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması beklenir. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Kursu

Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, gıda sektörü paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan yağ üretim programın müfredatı, alanda deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredat, eğitimle ilgili yönetmelik ve mevzuatların yanı sıra şu yönetmeliklere göre hazırlanmıştır:

 • Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği,
 • Gıda Hijyeni Yönetmeliği,
 • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik,

Kurs programıyla amaçlanan mesleki sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, yağ üretim sürecinde görev yapabilecek donanıma sahip olurlar. 

Online Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Kursu Ne İşe Yarar?

Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde;

 • Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi,
 • Yağların rafinerizasyon işlemleri,
 • Kalite kontrol, depolama ve sevkiyat işlemleri yapabilir.

Bitkisel ve hayvansal yağ üretimi uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı bitkisel ve hayvansal yağ üretimi sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi (sepete ekleyerek veya eğitim danışmanları aracılığıyla) tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Bitkisel ve Hayvansal Yağ Üretimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Sertifika sınavını takip eden 1 hafta içinde e-devlete işlenen bitkisel ve hayvansal yağ üretimi sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Sertifika, istihdam için tek başına yeterli olmamakla birlikte önemli ölçüde etkilidir. Sertifikası olanlar, bitkisel ve hayvansal yağ üreten fabrikalar bünyesinde çalışabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı