Cinsel Terapi

5250 TL 3750 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Cinsel Terapist Olmak İstiyorsanız Cinsel Terapi Eğitimine Katılın!

Ruh sağlığı uzmanlarının cinsel terapi alanında uzmanlaşmaları için cinsel terapi eğitimi almaları şart. Siz de alanda uzmanlaşmak istiyorsanız cinsel terapi eğitimine katılın.

Cinsel Terapi Eğitimi

Ruh sağlığı profesyonellerine cinsel terapi alanında uzmanlık kazandıran cinsel terapi eğitimi ders içeriği şöyledir:

 • Cinsel Gelişim
 • Cinsellik ve Cinsel Eğitimin Önemi
 • Aile Planlaması Danışmanlık Hizmetleri
 • Türkiye'de Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı

Cinsel terapi kursu; 

 • Cinsel işlevler ve cinsel işlev bozukluklarını, bu sorunları değerlendirmede göz önünde bulundurulması gereken unsurları,
 • Cinsel yönelim ve cinsel kimlik durumlarına yaklaşımın nasıl olması gerektiği,
 • Cinsel işlev bozukluklarında tedavi süreci,
 • Cinsel terapinin temel prensipleri,
 • Cinsel öykü alma,
 • gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı 

Kursiyerler, cinsel terapi kursu kapsamında öğrendiklerini üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: Cinsel terapi kursu sertifika programı online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika (e-devlet üzerinden sorgulanabilir) almaya hak kazanırlar.  

Online Cinsel Terapi Kursu Kazanımları

Online cinsel terapi kursu, mesleğin inceliklerinin aktarıldığı eğitim programıdır. Eğitime katılarak sertifika sahibi olmak kursun en önemli kazanımıdır. Uzmanlık göstergesi olarak kullanılan kurs bitirme sertifikası, psikoloji alanında eğitim almış kişilere cinsel terapi uygulayıcı olarak görev yapma avantajı sağlar.

Cinsel Terapi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Cinsel terapi kursu online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahiptir. Bununla birlikte alınan sertifikanın cinsel terapi yapmak amacıyla alınabilmesi için ruh sağlığı alanında eğitim almış olmak gereklidir. Kursun hedef kitlesi; aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları, kadın doğum doktorları, psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar ve psikiyatri veya kadın doğum servislerinde çalışan hemşirelerdir.

Cinsel Terapi Kursu

Cinsel terapi eğitimi, meslek edindirme kursları kategorisinde sunduğumuz online eğitim programıdır. Eğitimde amaç, kursiyerlerin;

 • Cinsel sorunları gözlemleme,
 • Cinsel sorunlara çok yönlü yaklaşarak tedavi seçenekleri sunabilme,
 • Cinsel terapi uygulayabilme yetisine sahip olmalarını sağlamaktır. 

Eğitim programını başarıyla tamamlayan ruh sağlığı profesyonelleri cinsel terapi uygulamak için teorik bilgiyi kurs sayesinde öğrenmiş olur. 

Online Cinsel Terapi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Cinsel terapi eğitimi kapsamında öncelikli olarak cinsel sağlık konusuna ilişkin temel kavramlar üzerinde durulur. Ardından ilişkilerde yaşanan iletişim sorunları ele alınır. Cinsel terapi uygulama yeterliliği kazandıran tüm konular detaylandırıldığında kurs süreci son bulmuş olur. Böylece kursiyerler cinsel terapi uygulayabilirler. Sağlık profesyoneli olmayan kursiyerler ise öğrendikleri sayesinde cinsellikle ilgili farkındalık kazanarak partneriyle ilişkilerini güçlendirebilir. 

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Cinsel terapi uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Cinsel Terapi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı cinsel terapi sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Cinsel Terapi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Cinsel terapi sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Cinsel terapi belgesi olarak da ifade edilen sertifikaya sahip olan sağlık profesyonelleri, sağlık kuruluşlarında cinsel terapi uygulayabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı