Çocuk Terapistliği Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Çocuk Terapistliği Eğitimine Katılın, Çocuklarla Terapötik İlişkinizi Güçlendirin!

Psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler, aile danışmanları! Çocuk terapistliği eğitimine katılın, üniversite onaylı sertifikaya sahip olun. 

Çocuk Terapistliği Eğitimi

Üniversite ile iş birliğimiz çerçevesinde psikoloji eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz çocuk terapistliği eğitimi konu başlıkları şu şekildedir:

 • Fillial Oyun Terapisi Eğitimi
 • Yaratıcı Drama Eğitimi
 • Wisc-R Zekâ Testi Eğitimi
 • Çocuk Objektif Testler Eğitimi
 • Montessori Uzmanlık Eğitimi
 • Çocuk Resim Analizi Eğitimi
 • Masal Terapisi Eğitimi
 • Çocuklarda Görülen Uyum ve Davranış Bozuklukları ile Çözüm Yolları

Üniversite Onaylı Sertifika: Çocuk terapistliği eğitimi online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Çocuk Terapistliği Eğitiminin Kazanımları

Çocuk terapistliği eğitimi, psikoterapi uygulama yeterliliği olan bireylere ekstra uzmanlık kazandıran bir eğitimdir.  Kurs sonunda başarılı olanların kazanabileceği sertifika, ruh sağlığı profesyonellerine;

 • Filial oyun terapisi ve masal terapisi uygulama,
 • Çocuk resimleri analizi ve yorumlama,
 • Çocuk objektif testleri ve Wisc-R zekâ testi yapma yetisi kazandırır. 

Sosyal hizmet uzmanı veya öğretmen kursiyerlere ise yaratıcı drama etkinlikleri yaptırma ve Montessori modelinde eğitim verme yeterliliği kazandırır. 

Çocuk Terapistliği Eğitimine Kimler Katılabilir?

Çocuk terapistliği eğitimi herkesin katılımına açıktır. Bununla birlikte ruh sağlığı uzmanları ile öğretmenlere yönelik olarak düzenlenmiştir. İlgili bölümlerde okuyan kişilerin de çocuk terapistliği eğitimine katılmaları önerilir. 

Çocuk Terapistliği Kursu

Çocuk terapistliği psikoterapi alanında özel bir alandır. Bu alanda uzmanlaşmak için eğitim almak gereklidir. Çocuk terapistliği eğitimi de bu gereklilik neticesinde düzenlenen eğitim programıdır. Bu eğitim, çocuk pedagojisine ve psikolojisine yönelik bütüncül eğitim programıdır. Sertifika programında, alanda uzman eğitmenler tarafınca hazırlanan müfredat geniş kapsamlıdır. Eğitimin düzenlenmesindeki amaç kursiyerlerin çocuk ruh hastalıkları konusunda uzmanlaşmalarını sağlamaktır. 

Online Çocuk Terapistliği Eğitimi Ne İşe Yarar?

Çocuk terapistliği eğitimi kapsamında ilişkili konular detaylandırılır. Böylece kursiyerler çocuk psikoterapisinde uzmanlaşmış olurlar. Çocuk terapistliği uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Çocuk terapistliği sertifikası, online olarak düzenlenen sınava katılarak alınabilir.

Çocuk Terapistliği Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Çocuk terapisti sertifikası da bireyin çocuk terapistliği eğitimine katıldığını ve kurs sürecini tamamladığını gösterir. Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğindeki “İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir” hükmüne göre ilgili departmanlarda işe girmek için kullanılabilir. Eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologram ve kurucu müdür imzası gibi unsurlardan oluşan çocuk terapistliği eğitim sertifikasına sahip olmak için sertifikasyon süreci ise şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Çocuk Terapistliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Çocuk terapistliği sertifikası, bireyin kurumumuz tarafınca düzenlenen ve çoktan seçmeli testten oluşan sertifika sınavında başarılı olduğunu gösterir. Ömür boyu geçerli sertifikası olanlar ruh sağlığı hizmeti verilen kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Kursa katılan öğretmenler ise mesleki gelişimlerini eğitim sektöründe yansıtabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı