Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

5460 TL 3900 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimine Katılın, Kabul ve Kararlılık Terapisi Uygulama Becerisine Sahip Olun!

Çözüm odaklı terapide uzmanlaşmak ister misiniz? Öyleyse çözüm odaklı terapi eğitimine katılın, aldığınız belge ile terapiyi uygulama yetisine sahip olun.

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Ruh sağlığı uzmanlarının, çözüme odaklanan sistematik yaklaşımla çocuk ve aile sağlığının desteklenmesini sağlamak üzere çözüm odaklı terapi uygulaması için eğitim alması gereklidir. Bu gereklilik kapsamında düzenlenen çözüm odaklı terapi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Çözüm Odaklı Terapinin Tarihçesi 
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapinin Kuramsal Çerçevesi
 • Çözüm Odaklı Terapinin İlkeleri
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapide Amaç Belirleme
 • Çözüm Odaklı Terapinin Teknikleri
 • Çözüm Odaklı Terapi Gerektiren Durumlar
 • İlişki ve Çift Terapisi için Çözüm Odaklı Terapi Anlayışı
 • Çözüm Odaklı Terapinin Avantajları ve Dezavantajları

Çözüm odaklı terapi kursu;

 • Kısa süreli çözüm odaklı terapinin kavramsal ve felsefi alt yapısı,
 • Kısa süreli çözüm odaklı terapinin tarihsel gelişimi,
 • Çözüm odaklı terapinin ilkeleri,
 • Çözüm odaklı terapi teknikleri,
 • Çözüm odaklı yaklaşımın temel prensipleri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Çözüm odaklı terapi sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile ruh sağlığı alanında ekstra uzmanlık kazandıran ve çözüm odaklı terapiyi uygulamaya hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Çözüm odaklı terapi eğitimi online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Çözüm Odaklı Terapi Kazanımları

Çözüm odaklı terapi eğitimi, çözüm odaklı terapi uygulama yeterliliği kazandırır. Çözüm odaklı terapi uygulayıcı, çözüm odaklı terapist gibi unlarla ruh sağlığı hizmeti vermek için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda kısa süreli çözüm odaklı terapi yapabilmeleri için yasal dayanak oluşturur.

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Çözüm odaklı terapi eğitimi online modüllerden oluşan kurs programıdır. Konuyla ilgili bilgi edinmek isteyen herkes eğitime katılabilir. Herhangi bir ön koşul yoktur. Kursun hedef kitlesi ise yasal açıdan çözüm odaklı terapi uygulayabilecek aile danışmanları, psikologlar, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerdir. Psikiyatri ve nöroloji hemşirelerinin, sosyal hizmet uzmanlarının, çocuk sağlığı ve gelişimi uzmanlarının, tıp ve ilgili diğer bölümlerde okuyan öğrencilerin de kursa katılmaları önerilir. 

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Çözüm odaklı terapi ruh sağlığı alanında düzenlenen kurs programıdır. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır.  Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin çözüm odaklı terapi uygulama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır. Bu nedenle kurs programı, çözüm odaklı terapi uygulayıcı eğitimi veya çözüm odaklı kısa süreli psikolojik danışma eğitimi olarak adlandırılır. Online eğitim metodunda düzenlenen eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, etik kurallar çerçevesinde çözüm odaklı terapi tekniklerini uygulayabilirler.

Online Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Çözüm odaklı terapi eğitim programı, psikoloji eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında çözüm odaklı psikolojik danışmaya dair kavramlar tanımlanır. Çözüm odaklı terapinin tarihçesinden tekniklerinden danışma sürecinde kullanımına kadar ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece kursiyerlerin;

 • Doğru ve etik müdahalede bulunmak,
 • Sorunların kısa süreli çözüm odaklı terapi ile çözümlenmesini sağlamak için gereken tüm teorik bilgiye sahip olmaları sağlanır. 

Kısa süreli çözüm odaklı terapi uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Çözüm Odaklı Terapi Sertifikası Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı kısa süreli çözüm odaklı terapi sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Çözüm Odaklı Terapi Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen çözüm odaklı terapi uygulayıcı sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikalı ruh sağlığı uzmanları, ruh sağlığı hizmeti verilen kurum ve kuruluşlarda çözüm odaklı terapi uygulayabilirler. Ayrıca ilgili bilimsel araştırmalara da katılabilirler. Yeterli eğitim ve deneyime sahip olan ruh sağlığı uzmanları, çözüm odaklı terapi eğitimi veren kurumlar bünyesinde eğitmenlik de yapabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı