Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Kursuna Katılın, Yeni Bir Meslek Sahibi Olun!

Maden sektöründe çalışmak isteyenler! Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü kursu ile alacağınız belge sayesinde maden sektöründe çalışabilirsiniz.

Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Kursu

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörü, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü kursu ders içeriği şu iki ana modülden oluşur:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Dik ve Meyilli Kuyularda Vinç ile Nakil İşleri

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü eğitimi;

 • Temel İSG kuralları,
 • Dik ve meyilli kuyular vinç makinesinin özellikleri ve makinede yapılması gereken ayarlamalar
 • Vincin periyodik bakımı konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile mesleğe ve sektöre hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Kursu Kazanımları

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü kursu, vinç operatörü unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Kursuna Kimler Katılabilir?

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da alanda çalışacak kişilerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması gerekir. Ayrıca farklı niteliklerin bulunması da beklenebilir. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü 

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanda deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredat, eğitimle ilgili yönetmelik ve mevzuatların yanı sıra 

 • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik
 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik

Kurs programıyla amaçlanan mesleki sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, vinç makinesi kullanılan tüm iş yerlerinde çalışabilirler. 

Online Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Kursu Ne İşe Yarar?

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde vinç makinesi kullanarak;

 • Vinç makinesinin günlük kontrol ve bakımını,
 • Çözgü haşıllama ve sarma işlemlerini yapabilir.

Dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Dik ve Meyilli Kuyular Vinç Operatörlüğü Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen dik ve meyilli kuyular vinç operatörlüğü sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar, maden sektöründe dik ve meyilli kuyularda vinç ile nakliye işlerini yapabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı