Eğitimimiz hakkında detaylı bilgi almak ve %52 indirim oranından yararlanmak için formu doldurun. Sizi Arayalım

Diksiyon Eğitimi


CANLI DERS
CANLI DERS
ÜNİVERSİTE ONAYLI
ÜNİVERSİTE ONAYLI
MOBİL ERİŞİM
MOBİL ERİŞİM
Eğitim Süresi
: 30 Saat
Sertifika
: Üniversite Onaylı
Canlı Ders
: VAR
Sınav
: Online
Başarı Oranı
: %99
Erişim Süresi
: 8 Yıl
Eğitim İçeriği
: PDF+Video
5-16
₺1.200,00

Başlama ve Bitiş Tarihi:
27.10.2021
05.01.2022

5-19
₺1.500,00

Başlama ve Bitiş Tarihi:
01.11.2021
16.01.2022

5-37
₺1.750,00

Başlama ve Bitiş Tarihi:
10.11.2021
08.01.2022

Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitimi

Kaliteli bir sosyal yaşam, kültür-sanat, etkili ilişkiler ve doğru iletişim için Türkçeyi doğru kullanmalıyız. İletişim ve Kişisel Geilişim Uzmanı,TedX Konuşmacısı,E.CNN Türk Haber Spikeri Burak TÖRÜN'ün bu eğitiminde Türkçenin temel prensiplerinden diyafram kullanımına kadar bir çok farklı alanda konuşma dilini etkin doğru kullanmamızı sağlayacak bilgiler veriyor. İletişim ve konuşma becerinizi üst seviyeye çıkaracak bir diksiyon eğitimine hazır mısınız? Sertifika Tanıtım

Diksiyon Nedir?

Bir konuşma sanatı olan diksiyon doğru, anlaşılır ve güzel konuşmayı, okumayı, dinleyiciye hitap etmeyi, şiir okumayı, konferans vermeyi öğretir. Sözcüklerin iyi bir şekilde telaffuz edilmesi sözün iyi bir şekilde söylenmesini de beraberinde getirecektir. Bunun için diksiyonda sözcüklerin doğru ve güzel bir şekilde telaffuzu büyük önem taşır.

Diksiyon kişisel imaj iletişimde çok önemli bir yer tutarken, sözlerin ifadeye dönüştürülme sanatı olarak bilinen diksiyon, dış görünüşten sonra iletişimde en çok iz bırakan ikinci unsurdur.Diksiyonumuz aynı zamanda bizim niteliğimizi ve kalitemizi , iç dünyamızı, kültürümüzü, geçmişimizi ve geleceğimizi kısaca bizim kim olduğumuzu en doğru şekilde yansıtır.

Diksiyon Eğitimine Kimler Katılabilir?

Hangi yaşta veya hangi sektörde olursa olsun Diksiyon EğitimimizTürkçemizi doğru , güzel ve akıcı konuşma yaparak , bulunduğu her ortamda kendisini doğru ifade ederken duygu ve düşüncelerinizi kelimelere dökerken zorlanmadan büyük bir ustalıkla etkili , güzel ve  anlaşılır konuşma yapmak isteyen herkes içindir.

Ayrıca aşağıda belirttiğimiz mesleklerin diksiyon eğitimi alması kariyerlerinde çok daha başarılı bir şekilde ilerlemelerine zemin hazırlayacaktır. Bu meslekler;

 • İnsan kaynakları departmanında çalışanlar
 • Radyo veya televizyon spikerleri
 • Oyuncular
 • Eğitmenler
 • Satış temsilcileri
 • İş görüşmesine katılacaklar

Diksiyon Eğitiminin Amacı

Bu eğitim ile gerek günlük hayatta gerek ise iş hayatınızda ses tonunuzu ve diksiyon tekniklerini iyi bir şekilde kullanarak karşınızdaki kişiyi etkilemek , iletişim becerilerinizi en üst seviyeye çıkarmak için hazırlanmış bir eğitim programıdır. Unutmayın insanlar ne söylediğinizden çok nasıl söylediğinizle daha çok ilgilenirler.

Diksiyon Kursuna Nasıl Kayıt Olabilirim?

Kursa kayıt işleminize bu sayfanın üstünde yer alan hemen al butonuna tıklayarak kredi kartı, havale/EFT gibi ödeme yöntemleri ile satın alabilir veya iletişim sayfasında bulunan numaraları arayarak eğitim danışmanlarımız ile birlikte satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra kursa kayıt işleminiz de tamamlanmış olur.

Eğitim Süreci

Eğitim sürecimiz eğitim videoları ve canlı diksiyon dersi olmak üzere 2 aşamalıdır.

Eğitimimizde tüm kursiyerlerimiz öncelikle kendilerine tanımlanan 30 saatlik eğitim videolarını tamamlayacaklardır. Video eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimiz ardından eğitmenimiz Burak TöRüN İle canlı diksiyon derslerinde pratik yaparak, öğrendiklerini pekiştirecek etkili konuşmanın püf noktalarını ve tüyolarını keşfedeceklerdir.

üstelik canlı dersleri kaçırma veya katılamama durumlarında bile canlı dersler sisteme kaydedilecek sonradan tekrar tekrar sınırsız bir şekilde izleme şansına sahip olacaksınız. Kendinizi ve bilgilerinizi güncelleyebilmeniz için eğitimlerimiz tüm katılımcılarımıza 8 yıl boyunca açık olacaktır.

Eğitimimizi baştan sona eksiksiz bir şekilde tamamlayan herkes Türk Hava Kurumu üniversitesi onaylı Diksiyon Sertifikasının da sahibi olacaktır.

Diksiyon Dersi Konu Başlıkları

 • Diyafram
 • Vurgulama - Tonlama
 • Konuşma ve Ses Kusurları
 • Okuma çalışmaları
 • Hazırlıksız Konuşma Teknikleri
 • Beden Dili ve İmaj Yönetimi
 • Özgüven Yönetimi
 • Hitabet ve Topluluk önünde Konuşma
 • Etkili Sunum Teknikleri

Diksiyon Dersi İçeriği

Burak TöRüN Kimdir?

Spiker Kimdir? - Sunucu Kimdir?

Haber Spikeri Nasıl Olmalı

Kişisel İmaj Nedir?

Ses Nefes Kullanımı ve Diyafram Egzersizleri

Ses ve Konuşma Kusurları

Konuşmaya Duygu ve Anlam Katma

Artikülasyon Bozukluğu

Tekerleme Pratikleri

01 - Anlatım Bozukluğu Nedir? - Kaliteli Cümle Nasıl Kurulur?

02 - Anlama Dayalı Anlatım Bozuklukları

03 - Yapıya Dayalı Anlatım Bozuklukları

Etkin Dinleme

Hazırlıksız (Doğaçlama) Konuşma Teknikleri

01 - Etkili sunum Teknikleri-1

02 - Etkili sunum Teknikleri-2

03 - Etkili sunum Teknikleri-3

04 - Etkili sunum Teknikleri-4

05 - Etkili sunum Teknikleri-5

06 - Etkili sunum Teknikleri-6

07 - Sunum Becerileri

08- Sesi Etkili Kullanma

Burak TÖRÜN ile diksiyon dersi tanıtım videosunu izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Diksiyon Eğitimi Sonunda Neler Kazanacaksınız?

Diksiyon Derslerimizle kurallara uygun, akıcı ve anlaşılır konuşarak doğru ve etkili iletişimin tüm anahtarları bu eğitimde!

 • Diksiyonumuz ne kadar düzgün ve etkileyici ise gerek iş hayatında gerekse özel hayatımızda kendimizi o kadar iyi anlatır ve başarılı oluruz.
 • Dilimizi güzel kullanarak tıpkı ütülü ve tertemiz kıyafetler giymişiz gibi karşımızdaki kişilere ‘’ben nitelikli ve kaliteliyim’’ mesajı veririz.
 • Güzel ve etkili bir Türkçe ile hemen fark edilir ve toplumda her zaman daha saygın bir yere sahip oluruz.
 • Diksiyon ve hitabetimiz ile anında ilgi odağı olur insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakırız.
 • Kendinizi daha iyi ifade etme özgürlüğünü bize sağlayan diksiyon kursu, ulaşmak istediğimiz hedeflere daha kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlar.

Sizler için hazırladığımız birbirinden değerli diksiyon dersinden oluşan Diksiyon Kursumuzla artık siz de güzel ve etkili konuşarak jest ve mimiklerle etkileyici bir diksiyona sahip olacak, iş hayatınızda ve sosyal çevrenizle daha sağlıklı iletişim kurarak başarıyı yakalayacaksınız..

Diksiyon Eğitimimizle bulunduğunuz her ortamda fark edilir, tercih edilen, dikkat çekici ve iz bırakan bir birey olabilmenin tüm sırlarını size öğreteceğiz. üstelik zaman ve mekan sınırı olmadan uzaktan eğitim konforuyla.

Diksiyon Kursu

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi olarak Diksiyon Kursumuzda kaliteli, nitelikli, işine hakim, tam donanımlı, kişisel gelişim becerileri artmış televizyon, radyo spiker sunucusu yetiştirmeyi aynı zamanda kişilerin konuşma kalitesini,ses niteliklerini çok iyi bir seviyeye ulaştırmayı ve iyi bir diksiyona sahip olmanızı hedefliyoruz.

Bunun için de kendilerini bu yönde geliştirmek isteyen katılımcılarımız için uygulamalı diksiyon eğitimlerimize başlıyoruz.

Kursumuz uzaktan eğitim şeklinde olup internet bağlantısı olan bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi cihazlardan 7/24 erişim sağlayabilirsiniz.

Online Diksiyon Eğitimi

Online eğitim; sizin herhangi bir yere gitmeden internete girebileceğiniz bilgisayar,tablet,telefon v.b gibi yerlerden sistemimize giriş yaparak eğitim videolarını ve canlı diksiyon derslerini izlemektir.

Online Diksiyon Kursu herkes için uygundur ve örgün eğitim sisteminin dezavantajlarının pek çoğunu ortadan kaldırır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Yaşam düzeninizi değiştirmeksizin eğitim görme hakkı verir.
 • Maliyet (İl dışından gelen öğrenciler için yurt, öğrenci evi vb. harcamalar)
 • Ulaşım güçlüğü
 • Farklı bir ülkede ya da şehirde öğretim görme engeli
 • İş hayatı ya da kurulu bir yaşam düzeninin bozulması

gibi engelleri ortadan kaldırarak online olarak diksiyon eğitimimizi alabilirsiniz.

Online video dersler haricinde belirlenen günlerde ZOOM üzerinden Burak TöRüN ile canlı diksiyon dersi yapılmaktadır. Canlı diksiyon dersine katılamadığınız taktirde canlı dersler video ders haline dönüştürülerek sisteme yüklenmektedir. Siz dilediğiniz zamanda girip canlı olarak çekilen dersleri sonradan video olarak da izleyebilirsiniz.

Sertifikalı Diksiyon Kursu

Diksiyon sertifikasına sahip olabilmeniz için öncelikle internet sitemiz üzerinde diksiyon eğitimini satın almanız gerekir.

Kursumuzu satın aldıktan sonra sistemimize giriş yaparak eğitim videoları izleyebilirsiniz. Eğitim videolarında belirli bir seviyeye ulaştıktan (yaklaşık 2 ay) sonra canlı derslere geçilecektir. Canlı dersleri de tamamlayarak eğitim sürecini tamamlamış olursunuz.

Eğitim süreci tamamlandıktan sonra sitemiz üzerinden online diksiyon sınavına katılıyorsunuz. Sınavda çıkacak sorular eğitim videolarında anlatılan konulardan oluşur. Sınavdan 50 ve üzeri puan alan herkes Türk Hava Kurumu üniversitesi onaylı Diksiyon Sertifikası almaya hak kazanırlar. Ayrıca sınavdan 100 tam puan alanlar ek olarak üstün Başarı Belgesi, 80 puan ile 99 puan arasında bir not alanlar ise Başarı Belgesi alırlar.

Neden UzaktanEgitim.Com'dan Diksiyon Kursu Almalıyım

 • UzaktanEgitim.Com’un güçlü alt yapısı ve 17 yıllık eğitim tecrübesi
 • Uzaktan Eğitimde Uluslararası Scorm Standartlarında eğitim veren Türkiye’de ilk ve tek uzaktan eğitim kurumu oluşu
 • MEB ve üniversite İşbirlikleri ile Türk eğitim camiasında bir marka oluşu
 • Alanında uzman duayen bir diksiyon eğitmeninin tecrübeleri ile kendini geliştirme imkanı
 • Türkiye'de hiçbir yerde bulunmayan eğitimde son teknoloji kullanılarak kendi stüdyolarında ve kendi uzman ekibiyle hazırlanmış profesyonel eğitim içerikleri ve özgün eğitim videoları
 • Zaman ve Mekan sınırı olmadan istediğiniz saat veya ortamda eğitimleri izleme imkanı
 • Canlı derslere katılamama durumlarında dersleri dahi tekrar tekrar izleme olanağı
 • 7/24 teknik destek imkanı.
 • Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık hizmetleri
 • Her biri alanında uzman dev kadrosu

Bu güzel gelişim ve değişim yolculuğunda sen de diksiyon eğitimi almaya ne dersin?

Diksiyon Eğitimi'ndan Kareler

Kursiyer Görüşleri

Video Görüşler

Eğitmenlerimiz

%52

İndirim

₺2.500,00
₺1.200,00

Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir