Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Kursu

4000 TL 2750 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Kursuna Katılarak Kalorifer Ateşçisi Olabilirsiniz!

Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme sektöründe doğal gaz kalorifer ateşçiliği yapmak istiyorsanız kalorifer ateşçisi kursu eğitim programına katılmasınız!

Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Kursu 

Doğal gaz kalorifer ateşçiliği kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında düzenlenen eğitimlerden biridir. Kurs programında mesleki yetkinlik kazandıran eğitim içeriği şöyledir:

 • Kazanı Yakmak İçin Ön Hazırlık
 • Tesisatın Çalışma Prensibi ve Tesisata Su Verilmesi
 • Doğal Gaz Yakıt Yakıcılar (Brülörler) ve Donanımları
 • Doğal Gaz Yakıtlı Merkezi Isıtma Sistemlerinin Çalıştırılması ve Temizliği

Doğal gaz yakıtlı kalorifer ateşçisi kursumuz sayesinde;

 • Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
 • Su kaçağı tespit yöntemleri,
 • Doğal gaz yakıt merkezli ısıtma sistemi çalışma prensibi,
 • Devir daim pompalarının kontrolü gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. 

Kursiyerlerimiz öğrendiklerini üniversite onaylı sertifika (doğal gaz kalorifer ateşçiliği belgesi) ile destekleme imkanına sahip olurlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Eğitimin ardından online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Doğal gaz kalorifer ateşçiliği sertifikası, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında çalışmak için yasal zemin oluşturur.

Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Kursu Kazanımları

Kalorifer ateşçiliği kursu, bireylerin kalorifer ateşçiliği mesleği ve yapılması gereken işler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Eğitime katılarak;

 • İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulama,
 • Devir daim pompalarını kontrol etme,
 • Doğal gaz yakıtlı kazanı yakma kurallarına uygun olarak yakma işlemlerini yapma,
 • Merkezi ısıtma sistemlerinin temizliğini ve bakımını yapma yeterliliğine sahip olan bireyler, doğal gaz yakıtlı kalorifer ateşçisi unvanıyla çalışabilirler.

Doğal gaz yakıtlı kalorifer ateşçisi unvanına sahip olanların çalışma alanı tesisat teknolojisi ve iklimlendirme sektörüdür. 

Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Kursuna Kimler Katılabilir?

Doğal gaz yakıtlı kalorifer ateşçisi kursu isteyen herkesin katılımına açıktır. Herhangi bir ön koşul yoktur. Kursa katılacak kişilerin, sağlık durumlarının tehlikeli işler kapsamında çalışmak için uygun olması da önemlidir.

Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Eğitimi

Doğal gaz yakıtlı kazanların yakılıp çalıştırılması uzmanlık gerektirir. Bu nedenle kalorifer ateşçilerinin iş güvenliği kurallarına tam anlamıyla vâkıf olmaları gerekir. Doğal gaz yakıtlı kalorifer ateşçisi eğitimi, bu hakimiyeti sağlayan teknik eğitim programıdır. Eğitim programının amacı, katılımcıların tesisat teknolojisi ve iklimlendirme sektöründe kalorifer ateşçiliği işlerini yapabilecek bilgi ve beceriye sahip olmalarını sağlamaktır. Kurs sonunda kursiyerlerin, kalorifer kazanı ile ilgili işlerde çalışmalarını destekleyen üniversite onaylı sertifika sunulur. 

Online Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Kursu Ne İşe Yarar?

Doğal gaz yakıtlı kalorifer ateşçisi kurs programında öncelikle iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili temel bilgiler aktarılır. Ardından kursiyerlerin mesleği tanımaları sağlanır. Doğal gaz kalorifer ateşçiliği kursu modülü ile mesleki bilgi ve beceri kazandırılır.

Kurs programı online olarak da düzenlenir. Online doğal gaz kalorifer ateşçiliği kursu, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen bir sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını ve mesleki niteliklere sahip olunduğunu gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı sertifika almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Doğal Gaz Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Doğal gaz kalorifer ateşçiliği sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikalı kalorifer ateşçileri; doğal gaz taahhüt firmalarında, yakıcı cihazların servislerinde ve kazan dairelerinde (iş yerleri, okullar, toplu konutlar vb. alanlar) çalışabilirler.

 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı