Duygu Odaklı Terapi Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Duygu Odaklı Terapi Eğitimine Katılın, Terapiyi Uygulama Yeterliliğine Sahip Olun!

Aile danışmanları, psikologlar, psikolojik danışmanlık hizmeti verenler! Aile ve birey terapilerinde duygu odaklı terapi yöntemini kullanma yeterliliği kazanmak için duygu odaklı terapi eğitimine katılın. 

Duygu Odaklı Terapi Eğitimi

Üniversite ile iş birliğimiz çerçevesinde psikoloji eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz duygu odaklı terapi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Duygu Odaklı Terapinin Gelişim Süreci
 • Duygu Odaklı Terapinin Diğer Kuramlar İle Farkları
 • Duygu Şemaları
 • Duygu Türleri ve Süreçleri
 • Duyguların Düzenlenmesi
 • Duygu Odaklı Terapi Süreci
 • Duygu Odaklı Terapistin Tepkisi ve Müdahalesi
 • Duygu Odaklı Terapinin Evreleri
 • Çatışmalı ve Tamamlanmamış İşlerde Duygu Odaklı Teknikleri
 • Duygu Odaklı Terapinin Çalıştığı Duygusal Problemler
 • Duygu Odaklı Terapinin Bireysel Terapilerde ve Çift Terapilerinde Kullanımı

Duygu odaklı terapi eğitimi;

 • Duygu odaklı terapinin kullanıldığı alanlar,
 • Duygusal terapi yöntemleri,
 • Terapi sürecinde dikkat edilmesi gereken unsurlar,
 • Terapi alan kişinin psikolojik durumu gibi konular hakkında bilgi edinmeyi sağlar.

Duygu odaklı terapi sertifika programı, sektörel bilgi kazandıran ve takı tasarımcılığı mesleğine hazırlayan eğitim programıdır. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Duygu odaklı terapi eğitimi online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Duygu Odaklı Terapi Eğitiminin Kazanımları

Duygu odaklı terapi, ruh sağlığı profesyonellerine duygu odaklı terapi uygulamak için gereken bilgi ve beceriyi kazandırır. Ayrıca bu bilgi ve becerinin göstergesi olan sertifika kazandırır. En önemli kazanım da duygu odaklı terapi uygulayıcı unvanı için yasal zemin oluşturan sertifikadır.

Duygu Odaklı Terapi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Duygu odaklı terapi eğitimi psikoloji kategorisinde düzenlenen ve ruh sağlığı profesyonellerine hitap eden eğitim programıdır. Eğitime isteyen herkes katılabilse de katılımcı profili; çift terapistlerinden, psikologlardan, aile danışmanlarından ve ilgili bölümlerde öğrenim gören öğrencilerden oluşmaktadır. Psikiyatri hemşirelerinin ve sosyal hizmet uzmanlarının da kursa katılmaları önerilir. Psikoloji alanında kariyer planından bağımsız olarak duygularını kontrol etmek ve ilişki konusunda ipuçları öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi

Duygusal odaklı terapi modeli, etkililiği araştırmalarla desteklenmiş bir terapi yöntemidir. İlişkiyi iyileştirmek için tarafların gizli duygularına ve bağlanma ihtiyacına odaklanan bu çift terapisi modelini uygulamak için eğitim almak gereklidir. Duygu odaklı çift terapisi eğitimi, bu gereklilik kapsamında düzenlenen bir eğitimdir. Duygu odaklı çift terapisi eğitimi olarak da adlandırılan eğitim, psikoloji eğitimleri kategorisinde sunulur. Müfredat sektörel deneyimi ve eğitimi olan eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Amaç, kursiyerlerin deneyimsel bir terapi yaklaşımı olan duygu odaklı terapiyi uygulama yeterliliği kazanmalarını sağlamaktır. 

Online Duygu Odaklı Terapi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Duygu odaklı terapi eğitim modüllerinde öncelikle duygu odaklı terapinin temel kavramları üzerinde durulur. Ardından duygunun psikoterapideki değişimlere katkısı analiz edilir. Terapi modeli tüm yönleriyle ele alınır. Böylece eğitim ve sertifikasyon sürecini tamamlayan bir psikoterapist psikoterapi faaliyetlerinde duygu odaklı terapi yöntemini kullanabilir.

Duygu odaklı terapi uzaktan eğitimprogramı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Duygu odaklı terapi sertifikası, online olarak düzenlenen sınava katılarak alınabilir.

Duygu Odaklı Terapi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Duygu odaklı sertifikası da bireyin duygu odaklı terapi eğitimine katıldığını ve kurs sürecini tamamladığını gösterir. Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğindeki “İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir” hükmüne göre ilgili departmanlarda işe girmek için kullanılabilir. Eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologram ve kurucu müdür imzası gibi unsurlardan oluşan duygu odaklı terapi eğitim sertifikasına sahip olmak için sertifikasyon süreci ise şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Duygu Odaklı Terapi Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Duygu odaklı terapi eğitim sertifikası, bireyin kurumumuz tarafınca düzenlenen ve çoktan seçmeli testten oluşan sertifika sınavında başarılı olduğunu gösterir. Ömür boyu geçerliliğe sahip olan duygu odaklı terapi kurs sertifikasına sahip olanlar, aldıkları ruh sağlığı eğitimine bağlı olarak ruh sağlığı hizmeti verilen tüm kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı