Duygusal Zekâ Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Duygusal Zekâ Eğitimine Katılın, Duygularınızı Yöneterek Başarıyı Yakalayın!

Başarı için kritik önem taşıyan duygusal zekâ konusunda bilgi edinmek ve farkındalık kazanmak için duygusal zekâ eğitimine katılın.

Duygusal Zekâ Eğitimi 

İş hayatında değişim gelişim için katkıda bulunan kişisel gelişim eğitimlerinden biri olan duygusal zekâ eğitimi şu ders içeriklerinden oluşmaktadır:

 • Beyin ve Zekâ Kavramları
 • Duygusal Zekayı Tanıma
 • Duyguların Fizyolojisi
 • Duygusal Zekanın Bileşenleri

Duygusal zekâ yönetimi kursu;

 • Bilişsel zekâ ve duygusal zekâ arasındaki fark,
 • Limbik sistem,
 • Dürtü kontrolü gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Duygusal zekâ eğitimi, online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Duygusal Zekâ Eğitiminin Kazanımları

Duygusal zekâ eğitimi, duyguları doğru şekilde yönetmeyi sağlar. Duyguları yönetme becerisi hem sosyal yaşamda hem iş yaşamında fayda sağlar. Duygusal zekâ eğitimine katılmanın en önemli faydası sertifikadır.

Duygusal Zekâ Eğitimine Kimler Katılabilir?

Kurumumuz bünyesinde düzenlenen tüm eğitimler, “eğitim herkesin hakkı” prensibiyle herkesin katılımına açıktır. Duygusal zekâ kursu kapsamında eğitim almak için karşılanması gereken koşul yoktur. Kişisel gelişimine ve iş yaşamındaki başarısına katkı sağlamak isteyen herkes kursa katılabilir.

EQ Eğitimi

EQ eğitimi adıyla da düzenlenebilen duygusal zekâ eğitimi, hayattaki başarı için duygusal zekanın en önemli becerilerden biri olduğu gerçeğine dayanır. Eğitimde müfredat psikoloji alanında deneyimli eğitmenler tarafından düzenlenmiştir. Eğitimin düzenlenmesindeki amaç, kursiyerlerin;

 • Duygusal zekanın önemini kavramını,
 • Duygularını kontrol etmeyi öğrenmelerini sağlamaktır. 

Online Duygusal Zekâ Eğitimi Ne İşe Yarar?

Online duygusal zekâ eğitimi kapsamında öncelikle düşünce-duygu ve davranış ilişkisi ele alınır. Ardından günlük yaşamda ve iş yaşamında duygusal zekâ, duygunun nörokimyası gibi konular detaylandırılır. Dersleri ve sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayan bir kursiyer, kendi duygularının ve başkalarının duygularının farkına varabilir. Kendi duygularını ve başkalarının duygularını yönetebilir. Çatışma anlarında ilişkiyi sağlıklı şekilde yürütebilir. Kendi kendini motive edebilir ve stresle başa çıkma teknikleri geliştirebilir. 

Duygusal zekâ uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Duygusal Zekâ Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen duygusal zekâ sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Duygusal zekâ eğitimi sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

EQ Sertifikası Ne İşe Yarar?

Duygusal zekâ sertifikası, bireyin duygusal zekâ eğitimine katılarak sertifikasyon sürecini tamamladığını gösterir. Milli Eğitim Kanunu gereğince yasal evrak niteliğinde olduğundan sektör ve büyüklük fark etmeksizin iş yerleri tarafından kabul edilir. Ömür boyu geçerli sertifikaya sahip olanlar, öğrendiklerini pratiğe dökebilirler. Alınan sertifika, istihdamda öncelik kazanmak açısından da önem taşır. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı