Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Kursuna Katılın, Sertifikanız e-Devlete İşlensin!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonlarında çalışmak ister misiniz? Öyleyse egzoz emisyon ölçüm elemanı kursu size hitap ediyor!

Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Kursu

Egzoz emisyon ölçme elemanı kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Benzinli ve Alternatif Yakıtlı Motorlarda Egzoz Emisyonu
 • Dizel Yakıtlı Motorlarda Egzoz Emisyonu

Egzoz emisyon ölçme elemanı sertifika programı, sektöre iş gücü yetiştiren kurs programıdır.

Üniversite Onaylı Sertifika: Online eğitiminin ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Kursunun Kazanımları

Egzoz emisyon ölçme elemanı kursu, mesleki bilgi ve beceri kazandırır. Kazanımın göstergesi ise sertifikadır. Sertifika, ölçüm istasyonunda çalışmak için yasal dayanak oluşturur.

Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Kursuna Kimler Katılabilir?

Egzoz emisyon ölçüm elemanı eğitim programı genel katılıma açıktır. Motorlu taşıtlar sektöründe çalışmak isteyen herkes kursa katılabilir. Ön şart yoktur. 

Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Eğitimi

2872 Sayılı Çevre Kanunu Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği gereğince birçok kara taşıtı için periyodik egzoz emisyon ölçümü zorunludur. Egzoz emisyon ölçüm denetiminden sorumlu personellerin mesleği icra etmek için teorik açıdan donanımlı olması şarttır. Egzoz emisyon ölçüm elemanı kursu, bu doğrultuda hazırlanmış beceri geliştirme kursudur. Kurs programının düzenlenmesindeki amaç, kursiyerlerin yönetmelikteki temel hükümleri kavrayıp ölçüm yapma yeterliliği kazanmalarını sağlamaktır. Amaca yönelik olarak bu alanda uzman eğitmenler tarafından oldukça geniş kapsamlı müfredat hazırlanmıştır. İSG ve ilk yardım ile ilgili konuların da detaylandırıldığı eğitimde PDF dokümanlar da mevcuttur. 

Online Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Kursu Ne İşe Yarar?

Online modüllerden oluşan uzaktan eğitim programımızda egzoz emisyon ölçümü hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar aktarılır. Ayrıca mesleki beceri kazandıran konular detaylıca ele alınır. Bu kursiyerler eğitim sertifikası ile istihdam edildiklerinde ulusal ve uluslararası yasal zorunlulukları uygulamak suretiyle; 

 • Benzinli ve alternatif yakıtlı motorlarda egzoz emisyonu ölçümü,
 • Dizel yakıtlı motorlarda egzoz emisyon ölçümü yapabilirler. 

Egzoz emisyon ölçüm elemanı uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Uzaktan eğitim fiyat bakımından da avantajlıdır. 

Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşıdığından egzoz emisyon ölçüm elemanı sertifikası da bu alanda eğitim alındığını gösterir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Egzoz emisyon ölçüm elemanı kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Ömür boyu geçerli sertifika Türkiye’nin her yerinde kullanılabilir. Sertifikası olanlar egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonlarında çalışma fırsatı bulabilirler. İstasyonlar, bakanlığın web sitesinden tespit edilebilir.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı