Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Kursuna Katılın, Yeni Bir Meslek Sahibi Olun!

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü kursuna katılarak alacağınız belge ile elektrikli ekskavatör operatörlüğü yapma fırsatına sahip olun.

Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Kursu

Elektrikli ekskavatör operatörü, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran elektrikli ekskavatör operatörlüğü kursu ders içeriği şu şekildedir:

 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü İşlemleri

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü eğitimi;

 • Temel İSG kuralları,
 • Elektrikli ekskavatörün çalışma prensibi,
 • Elektrikli ekskavatörün aksam ve üniteleri, kumanda tertibatı ve göstergeleri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile madencilik ve maden çıkarma alanına hazırlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Elektrikli ekskavatör operatörlüğü kursu online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Kursu Kazanımları

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü kursu hem iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili temel bilgiye sahip olmayı hem de mesleki unvan sahibi olmayı sağlar. Eğitim programının en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Elektrikli ekskavatör operatörü sertifikası, mesleki bilginin göstergesi olarak kullanılır.

Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Kursuna Kimler Katılabilir?

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü kursu online modüllerden oluşan, isteyen herkesin katılabileceği bir kurs programıdır. Kursa katılacak kişilerin herhangi bir bölümden mezun olması şartı yoktur. Kursiyerlerin, alacağı sertifika ile zorlu şartlarda çalışabileceğinin bilincinde olmaları beklenir. El ve göz koordinasyonunun gelişmiş olması, dikkatli ve titiz olunması da önem taşır.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Kursu

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Sektörde zorunlu tutulan eğitimde asıl amaç meslek edindirmektir. Amaca yönelik olarak zengin eğitim içeriği hazırlanmıştır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, elektrikli ekskavatör işleri yapabilecek donanıma sahip olurlar. 

Online Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Kursu Ne İşe Yarar?

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü kursu, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından temel isg kurallarından iş makinesi türlerine, ekskavatörün genel kontrollerinden ekskavatör aracının bakım ve onarım işlerine kadar ilişkili tüm konular detaylıca ele alınır. Bu sayede eğitimi tamamlayan bir kursiyer;

 • İş sağlığı ve güvenliği açısından gerekli önlemleri alabilir, 
 • Ekskavatör ve donanımlarını kullanabilir,
 • Aracı iş sahasında ulaştırabilir,
 • Ekskavatör kolları ve donanımlarını ayarlayabilir,
 • Kanal açabilir veya kanala şev açabilir,
 • Birikintileri kepçeye alabilir veya kamyona boşaltabilir.

Elektrikli ekskavatör operatörlüğü uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı elektrikli ekskavatör operatörlüğü sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Elektrikli Ekskavatör Operatörlüğü Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen elektrikli ekskavatör operatörlüğü sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Eğitim sertifikası, maden sektöründe işe girmede önemli ölçüde etkilidir. Sertifikası olanlar, inşaat sektöründe ve maden sektöründe çalışabilirler. Yeterli seviyede İngilizce bilenler uluslararası alanda faaliyet gösteren inşaat veya enerji şirketlerinde çalışma fırsatına sahip olabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı