Filial Terapi Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Filial Terapi Eğitimine Katılın, Filial Terapide Uzmanlık Kazanın!

Çocukların duygusal ve sosyal gelişimini destekleyen ve aile dinamiklerini iyileştiren filial terapi konusunda uzmanlaşmak için filial terapi eğitimine katılmalısınız. 

Filial Terapi Eğitimi

MEB bünyesinde, üniversite ve psikoloji alanında uzmanlaşmış eğitmenler ile iş birliği kapsamında düzenlemiş olduğumuz filial terapi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Oyun Terapisi ve Filial Terapisi
 • Filial Terapi Nedir?
 • Filial Terapinin Diğer Kuramlarla İlişkisi
 • Filial Terapinin Genel Özellikleri
 • Filial Terapide Kullanılan Oyuncaklar ve Metaforlar
 • Aileyi Değerlendirme ve Bilgi Verme
 • Filial Terapide Bireysel ve Grup Etkinlikleri
 • Filial Terapide Evde Oyun ve Sonlandırma

Filial oyun terapisi eğitimi;

 • Filial terapi kullanım alanları,
 • Filial terapinin temelleri,
 • Filial terapi süreci,
 • Evde filial terapi uygulamaları,
 • Filial terapide kullanılan oyuncaklar ve anlamları,
 • Çocukların kullandığı temel oyun temaları,
 • Filial terapinin faydaları gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Filial terapi eğitimi online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı filial terapi sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Filial Terapi Eğitiminin Kazanımları

Filial terapi eğitimi filial terapi uygulama becerisi kazandırır. Nitekim filial terapi uygulayıcı eğitimi olarak da adlandırılır. En önemli kazanım ise terapi süreçlerinde filial terapi yaklaşımından yararlanmak için yasal zemin oluşturan sertifikadır. Sertifikası olan ruh sağlığı profesyonelleri filial oyun terapisti unvanıyla oyun terapisinde filial yaklaşımı uygulayabilir. 

Filial Terapi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Filial terapi, çocuk ebeveyn ilişki terapisi olarak ifade edilir. Terapistin, ebeveynlere çocuk merkezli oyun terapi uygulamanın püf noktalarını öğretmesinde dayanır. Psikoeğitsel bir teknik olarak da ifade edilir. Bu tanımlardan anlaşıldığı üzere eğitim programının hedef kitlesi, psikoterapi uygulama yetisi olan ruh sağlığı profesyonelleri, çocuklarının iç dünyasını daha iyi anlamak isteyen ebeveynler ve öğretmenlerdir. Çocuk gelişimi uzmanlarının, dil ve konuşma terapistlerinin, özel eğitim uzmanlarının ve ilgili bölümlerle öğrenim gören öğrencilerin de filial terapi eğitimine katılmaları önerilir. 

Filial Oyun Terapisi Eğitimi

Filial terapi, ailede sağlıklı hiyerarşi kurulmasını sağlamak gibi önemli avantajlar sağlayan çocuk merkezli oyun terapisidir. Bu terapiyi uygulamak için birtakım tekniklere vâkıf olmak gereklidir. Filial oyun terapisi eğitimi, bu gereklilik neticesinde düzenlenen psikoloji eğitimidir. Ruh sağlığı uzmanlarına, öğretmenlere ve ebeveynlere yönelik olarak düzenlenmiştir. Müfredat ise psikoloji biliminde uzman eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Eğitimin düzenlenmesindeki amaç, kursiyerlerin filial oyun terapisi uygulama yeterliliği kazanmalarını sağlamaktır. 

Online Filial Terapi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Filial terapi eğitimi kapsamında öncelikle oyunun çocuk gelişimindeki etkisi ele alınarak filial terapinin kökenleri ve temel prensipleri üzerinde durulur. Ardından filial terapide kullanılan temel oyun terapisi teknikleri detaylandırılır. Böylece kursiyerler filial oyun terapisini uygulamak için gereken bilgi ve beceriye sahip olurlar. Filial terapi uygulamak çocuk psikolojisi için fayda sağladığı gibi anne babalar için de faydalı olur.

Filial terapi uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

Filial Terapi Belgesi Nasıl Alınır?

Hippoterapi belgesi ile kastedilen kurs bitirme belgesidir. E devlet üzerinden sorgulanabilen filial terapi sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Filial terapi eğitimi kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Filial terapi eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Filial Terapi Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Filial terapi eğitim programının ardından yapılan sınavda başarılı olanlar sertifika kazanmış olur. Sertifikası olanlar, sertifika yasal bir evrak olduğunda iş arama süreçlerinde sertifikayı kullanabilir. Ömür boyu geçerliliğe sahip olması sertifikayı sürekli kullanılabilir kılar. Sertifikanın faydalı olduğu alanlar ise ruh sağlığı klinikleri, özel eğitim merkezleri ve eğitim kurumlarıdır. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı