Fırıncılık Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Fırıncılık Kursuna Katılın, Profesyonel Bir Fırıncı Olun!

Fırında çalışmak veya kendi fırıncı dükkanınızı açmak ister misiniz? Öyleyse fırıncılık kursuna katılın, fırıncılık belgeniz e-devletinize işlensin.

Fırıncılık Kursu

Üniversite ile iş birliğimiz çerçevesinde düzenlediğimiz online fırıncılık kursu ders içeriği şu şekildedir:

 • Ekmek Türleri
 • Fırıncılığın Temel Prensipleri
 • Fırın İşlemleri
 • Mutfak Güvenliği
 • Temel Hijyen ve Sanitasyon Kuralları

Fırıncılık eğitimi;

 • Fırıncılıkta iş sağlığı ve güvenliği, gıda güvenliği, hijyen ve sanitasyon için dikkat edilmesi gerekenler,
 • Ekmek, simit ve pide çeşitlerinin temel ve yardımcı bileşenleri,
 • Fırıncılıkta kullanılan ekipmanlar,
 • Hamur hazırlama, yoğurma ve fermente ederek pişirme gibi konular hakkında bilgi edinmeyi sağlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Fırıncılık kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Fırıncılık Kursunun Kazanımları

Fırıncı olmak için el becerisi ve mutfak işlerine yatkınlık kadar bilgi de önemlidir. Dolayısıyla fırıncılık kursunun kazanımı, fırıncılık mesleğini icra etmek için gerekli olan teorik bilgileri kavramaktır. En önemli avantaj ise fırıncılık bilgi ve becerisini gösteren sertifikanın kazanılmasıdır. Sertifika fırıncı unvanı için yasal zemin oluşturur.

Fırıncılık Kursuna Kimler Katılabilir?

Ekmek yapımı kursu olarak da adlandırılan fırıncılık kursuna herkes katılabilir. Özel bir koşul aranmaz. Özellikle de fırın açmak için fırıncılık belgesi edinmek isteyen girişimcilerin fırıncılık kursuna katılmaları gerekir. 

Fırıncılık ve Ekmekçilik Kursu

Fırıncılık gıda sektörü için önemli bir meslektir. Aynı zamanda hobi niteliği de taşır. Bu nedenle fırıncılık eğitimi hem hobi kursu hem de meslek edindirme kursudur. Müfredat, yiyecek içecek hizmetleri alanında deneyimli eğitmenler tarafınca oluşturulmuştur. Zengin içerikli fırıncılık eğitiminin düzenlenmesindeki amaç, kursiyerlerin ekmek türlerini ve hamur işlerini yapmayı öğrenmelerini sağlamaktır. 

Online Fırıncılık Kursu Ne İşe Yarar?

Fırıncılık kursu hamur açma, pişirme teknikleri ve mutfak ekipmanları, gıda güvenliği gibi konularda bilgi edinmeyi sağlar. Fırıncılık eğitimine katılan ve süreci tamamlayan bir kursiyer, profesyonel fırıncı olarak şunları yapabilir:

 • Çalışma ortamında sanitasyon sağlama,
 • Fırıncılık işlem ve uygulamaları yapma,
 • Ekmek ve simit çeşitlerini tekniğe göre hazırlama ve paketleme.

Fırıncılık uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Fırıncılık sertifikası online olarak düzenlenen sınava katılarak alınabilir.

Üniversite Onaylı Fırıncılık Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Fırıncılık eğitim sertifikası da bireyin ekmekçilik kursu kapsamında eğitim aldığını gösterir. Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğindeki “İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir” hükmüne göre iş için kullanılabilir. Eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologram ve kurucu müdür imzası gibi unsurlardan oluşan fırıncılık sertifikasına sahip olmak için sertifikasyon süreci ise şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Fırıncılık Sertifikası Ne İşe Yarar?

Fırıncılık ve ekmekçilik sertifikası, bireyin kurumumuz tarafınca düzenlenen ve çoktan seçmeli testten oluşan sertifika sınavında başarılı olduğunu gösterir. Ömür boyu geçerliliğe sahip olan sertifikaya sahip olanlar fırıncılık belgesi olarak da adlandırılan eğitim sertifikası sayesinde fırınlarda ara eleman olarak çalışabileceği gibi kendi fırın dükkanını da açabilir. Fırıncılar, ekmek fabrikaları ve ticari fırınların yanı sıra pastanelerde ve turistik otellerde çalışabilirler. Fırıncılık kursunun ardından pastacılık, şeker hamuru, aşçılık gibi konularda mesleki gelişim gösterenler daha geniş iş alanlarında çalışma fırsatı yakalayabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı