Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Kursuna Katılın, Geri Dönüşüm Şirketlerinde Çalışma Fırsatı Yakalayın!

Geri dönüşüm ve sıfır atık kursuna katılarak sahip olacağınız sertifika ile geri dönüşüm tesislerinde çalışabilirsiniz.

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Kursu

Çevre bilinci, su ve enerji tasarrufu, iklim değişikliği konularında farkındalık kazandıran, aynı zamanda atık yönetimi yapma yeterliliği kazandıran geri dönüşüm ve sıfır atık kursu eğitim içeriği şöyledir:

 • Atık yönetimi ve atık türleri
 • Geri dönüşüm teknolojileri ve yöntemleri
 • Sıfır atık kavramı ve uygulamaları
 • Atık toplama ve ayrıştırma teknikleri
 • Geri dönüştürülebilir malzemelerin özellikleri ve kullanımı
 • Atık azaltma yöntemleri ve stratejileri
 • Sürdürülebilirlik ve çevre koruma

Geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimi;

 • Atık çeşitlerini,
 • Geri dönüşüm için kullanılabilen atıkların özelliklerini,
 • Geri dönüşümde kullanılan teknolojileri,
 • Sıfır atık belgesi almak için uyulması gereken kriterleri,
 • Atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi için yapılması gerekenleri öğrenmeyi sağlar. 

Kursiyerler, geri dönüşüm ve sıfır atık kursunda öğrendiklerini üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: Geri dönüşüm ve sıfır atık kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Online Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Kursu Kazanımları

Geri dönüşüm ve sıfır atık kursu, iklim değişikliğine karşı direnç kazanmak için yapılan sıfır atık faaliyetlerinde görev almak için gereken bilgilerin aktarıldığı eğitim programıdır. Programı tamamlayanlar atık personeli, çöp toplama personeli gibi unvanlarla çalışabilirler. Eğitime katılarak sertifika sahibi olmak kursun en önemli kazanımıdır. 

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Kursuna Kimler Katılabilir?

Geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimi online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahiptir.

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Eğitimi

Geri dönüşüm ve sıfır atık kursu, meslek edindirme kursları kategorisinde sunduğumuz online eğitim programıdır. Eğitimde amaç, kursiyerlerin geçici depolama alanında biriktirilen atıkları geri dönüşüme kazandırılmasında çalışabilecek donanıma sahip olmalarını sağlamaktır. Nitekim eğitim sonunda bireyler, geri dönüşüm ve sıfır atık bilincine sahip olmanın yanı sıra konuyla ilgili işlerde çalışabilir. 

Online Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Kursu Ne İşe Yarar?

Geri dönüşüm ve sıfır atık kursu kapsamında öncelikli olarak atık türleri (evsel ve kentsel atıklar) ele alınır. Ardından geri dönüşüm makinelerinde üretimden ayrıştırma tekniklerine konuyla ilgili detaylar verilir. Böylece kursiyerlerin geri dönüşüm tesislerinde çalışabilecek donanıma sahip olmaları sağlanır. 

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Geri dönüşüm ve sıfır atık uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı geri dönüşüm ve sıfır atık sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Sertifikası Ne İşe Yarar?

Geri dönüşüm ve sıfır atık sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifika, işe girmede kolaylık sağlar. Geri dönüşüm ve sıfır atık belgesi (kurs bitirme sertifikası) olanların öncelikli istihdam alanı geri dönüşüm tesisleridir. Eğitimi ve belgeyi alan kişiler, aynı zamanda atık yönetim şirketlerinde, sivil toplum kuruluşlarında ve çevre danışmanlık firmalarında çalışabilirler. Belediyeler de sertifikası olanların çalışma alanlarından biridir; ancak belediyelerde çalışmak için farklı koşulların da sağlanması gerekebilir.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı