Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Eğitimine Katılın, Havacılık Sektörüne Adım Atın!

Havacılık sektöründe operasyonel planlamada çalışmak ister misiniz? Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama eğitimimize katılarak istihdamı destekleyen sertifikaya sahip olabilirsiniz. 

Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Eğitimi

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim olarak üniversite ile iş birliğimize bağlı olarak sivil havacılık alanına yönelik düzenlemiş olduğumuz hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Hava Yolu İşletmelerinde Planlama
 • Hava Yolu Tarife Planlaması
 • Slot ve Permi İşlemleri
 • Uçak Bakım Planlaması
 • Filo ve Uçak Atama İşlemleri
 • Hava Yolu Ekip Planlaması
 • Uçuş Planlama İşlemleri
 • Uçuş İzleme ve Düzensiz Operasyon Yönetimi

Hava Yolu işletmelerinde operasyonel planlama kursu;

 • Hava yolu ağ yapısı ve hat planlama,
 • Havaalanı ve hava trafik kapasitesinin yönetimi,
 • Filo ve uçak atama işlemleri,
 • Uçuş izinleri,
 • Uçak bakım planlaması gibi konular hakkında da bilgi sahibi olmayı sağlar.

Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama sertifika programı, sivil havacılık sektörünün nitelikli eleman ihtiyacını karşılar. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Online hava yolu işletmelerindeki operasyonel planlama eğitiminin ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Eğitiminin Kazanımları

Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama eğitimi, operasyonları etkin yönetebilmek için gereken bilgi ve beceriyi kazandırır. Sertifikasyon ise eğitimin asıl kazanımıdır. Sertifika, operasyonel planlama konusunda kariyer yapabilmek için yasal dayanak oluşturur. Bu yönüyle eğitim programı, sektöre de katkıda bulunur. 

Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Eğitimine Kimler Katılabilir?

Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama eğitim programı, havacılık konusuna ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Eğitim durumu, yaş gibi kriterler kurs kayıt sürecinde önem taşımaz. Bununla birlikte istihdam sürecinde farklı beklentiler olabileceğinden kursiyerlerin en az lise mezunu olmaları ve takım çalışmasına yatkınlık, etkili iletişim becerisi gibi niteliklere sahip olmaları avantaj sağlar. 

Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Kursu

Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama, havayolu şirketlerinin müşterilerine kesintisiz ve hızlı hizmet sunmanın gereklerinden biridir. Rekabet ortamında avantaj sağlayan bu iş kaleminde uzmanlaşmak için öncelikle sivil havacılık gelişim süreci, yer hizmetleri, havacılık terminolojisi gibi konularda eğitim almak gereklidir. Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama eğitimi, bu gereklilikle birlikte düzenlenen kurs programıdır. Sadece havacılık alanında kariyer planlayanlara değil, havacılık sektöründe çalışmakta olup mesleki gelişim sağlamak isteyen herkese yönelik olarak düzenlenmiştir. Müfredat da bu alanda deneyimli eğitmenler tarafından titizlikle hazırlanmıştır. Eğitimin düzenlenmesindeki amaç kursiyerlerin operasyonel planlamada uzmanlaşmalarını sağlamaktır. Amaca yönelik olarak PDF ve video eğitim modüllerinden oluşan geniş kapsamlı içeriğe yer verilmiştir. 

Online Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Eğitimi Ne İşe Yarar?

Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama kurs programı kapsamında öncelikle hava yolu işletmelerinin işleyişi ve operasyonları hakkında bilgi verilir. Ardından hava trafiği yönetimi, uçuş güvenliği, uçak bakımı, kriz yönetimi gibi konular detaylıca ele alınır. Ayrıca hava yolu işletmeleri için kritik önem taşıyan yasal düzenlemeler açıklanır. Her konunun detaylıca ince ince işlenmesi, kursiyerlerin;

 • Hava yolu işletmeleri için geliştirilen otomasyonları kullanma,
 • Uçuşları planlama ve organize etme,
 • Uçuşları izleme,
 • Yakıt tedariki sağlama,
 • Uçakların bakım ve onarımlarının yapılması için planlama yapma yeterliliğine sahip olmalarını sağlar. 

Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Uzaktan eğitim fiyat bakımından da avantajlıdır. 

Üniversite Onaylı Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşıdığından hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama sertifikası da bu alanda eğitim alındığını gösterir. Sertifika, istihdamı destekleyici niteliktedir. Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumumuzun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Hava Yolu İşletmelerinde Operasyonel Planlama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hava yolu işletmelerinde operasyonel planlama sertifikası, bireyin kurumumuz tarafınca düzenlenen ve çoktan seçmeli testten oluşan sınavda başarılı olduğunu gösterir. Ömür boyu geçerliliğe sahip olan sertifika, tüm Türkiye’de geçerlidir. Sertifikası olanlar, havacılık sektöründe operasyonel planlamada çalışabilirler. Sertifika, istihdamda önemli ölçüde etkili olsa da hava yolu şirketlerinde işe yerleşmek için tek başına yeterli değildir. Bireylerin, havacılık endüstrisindeki gelişmeleri ve havacılık teknolojisini yakından takip etmeleri de önem taşır.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı