İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

İş Makineleri ve Ekipmanları Kursuna Katılın, İnşaat ve Makine Teknolojisi Alanında Çalışın

İş makineleri ve ekipmanları operatörlüğünde ekipman seçimi ve verimli çalışma kursuna katılarak elde edeceğiniz belge ile tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde ara eleman olarak çalışabilirsiniz.

İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu

İş makineleri ve ekipmanları operatörlüğünde ekipman seçimi ve verimli çalışma kursu ders içeriği şöyledir:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • İş Makineleri ve Ekipmanları (Loder, Ekskavatör, Kamyon, Finişer ve Diğerleri) Operatörlüğünde Ekipman Seçimi ve Verimli Çalışma

İş makineleri ve ekipmanları operatörlüğünde ekipman seçimi ve verimli çalışma eğitimi; 

 • İş makinesi ve ekipmanlarının neler olduğunu,
 • Operatörlerin görev ve sorumluluklarını,
 • Operatörlerin ekipman seçiminde nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenmeyi sağlar.

Kursiyerler, iş makineleri ve ekipmanları kursunda öğrendiklerini e-devlette sorgulanabilen üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: İş makineleri ve ekipmanları operatörlüğünde ekipman seçimi ve verimli çalışma kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.  

Online İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu Kazanımları

İş makineleri ve ekipmanları kursu sonunda verilen sertifika inşaat ve makine teknolojisi alanında çalışmak için yasal zemin oluşturur. Kurs bitirme belgesine sahip olanlar kurs sürecinde aktarılan teorik bilgileri pratiğe dökme imkanına sahip olurlar. Sahip oldukları belgeyi, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde operatör olarak çalışmak üzere kullanabilirler. 

İş Makineleri ve Ekipmanları Kursuna Kimler Katılabilir?

İş makineleri ve ekipmanları kursu online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahiptir. Kursun katılımcıları iş makinelerini (loder, ekskavatör, kamyon, finişer ve diğerleri) kullanan operatörlerdir.

İş Makineleri ve Ekipmanları Eğitimi

İş makineleri ve ekipmanları eğitimi ile amaçlanan kursiyerlerin eğitiminde amaç kursiyerlerin;

 • İş sağlığı ve güvenliği açısından gerekli önemleri alma,
 • Verimli çalışma için hazırlık yapma,
 • İş süreçlerinde kullanılacak en işlevsel makine veya ekipmanı seçme yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işler kursları kategorisinde düzenlenen kurs programında Ulusal Meslek Standartları, Ulusal Yeterlikler ISCED ve FOET sınıflaması ve ilgili diğer mevzuatlardan yararlanılmıştır. Ayrıca Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik de kursa yasal dayanak oluşturmuştur.

Online İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu Ne İşe Yarar?

Online iş makineleri ve ekipmanları kursu odak noktasında iş makineleri ve ekipmanlarının olduğu bir kus programıdır. Dolayısıyla süreç ekipmanların tanıtılmasıyla başlar. Ardından meslekte yeterlilik kazandıran konular detaylandırılır. Böylece kursiyerlerin operatörlük mesleğini icra ederken iş makinesi ekipmanları seçimini doğru yapabilecek donanıma sahip olmaları sağlanır. 

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. İş makineleri ve ekipmanları uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı İş Makineleri ve Ekipmanları Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı iş makineleri ve ekipmanları sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

İş Makineleri ve Ekipmanları Sertifikası Ne İşe Yarar?

İş makineleri ve ekipmanları sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanların iş alanı iş makinesi ve ekipmanlarının kullanıldığı tüm işletmelerdir. Yalnız alınan sertifika mesleki bir unvan kazandırmayıp meslekteki gelişimin göstergesidir. Dolayısıyla sertifikanın kullanılabilmesi için öncelikle operatörlük yapma koşullarını karşılamak gereklidir.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı