Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Eğitimi

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursuna Katılın, Operatörlük Eğitim Belgenizi Alın!

Jeofizik etüt işlerinde operatörlük yapmak için ihtiyacınız olan eğitim belgesine jeofizik cihaz operatörlüğü kursuna katılarak sahip olabilirsiniz.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında düzenlenen jeofizik cihaz operatörlüğü kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Mesleki Tanıtımı
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarının Tanıtımı
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarında Arıza Tespiti
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarının Bakım ve Onarım İşlemleri
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Jeofizik cihaz operatörlüğü eğitimi;

 • Temel İSG kuralları,
 • Jeofizik ölçüm cihazlarının özellikleri,
 • Ölçüm cihazlarında arıza tespit yöntemleri,
 • Jeofizik ölçüm cihazlarının bakım ve onarımı gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Jeofizik cihaz operatörlüğü sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile alana hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Jeofizik cihaz operatörlüğü kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu Kazanımları

Jeofizik cihaz operatörlüğü kursu yer bilimleri alanına hazırlayan bir kus programıdır. Jeofizik cihaz operatörü unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda mesleği icra etmelerini sağlar.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursuna Kimler Katılabilir?

Jeofizik cihaz operatörlüğü kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da alanda çalışacak kişilerin farklı koşulları karşılamaları beklenebilir.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Eğitimi

Jeofizik cihaz operatörlüğü kursu, yer bilimleri alanında düzenlenen kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zaman zaman düzenlediği kurum içi eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredatta eğitim ile ilişkili mevzuat ve yönetmeliklere ek olarak şu yönetmelik baz alınmıştır: Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Meslekî Eğitimlerine Dair Yönetmelik.

Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin şu görev ve sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır:

 • İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulama,
 • Jeofizik cihazların bakım ve onarım işlerini yapma,
 • Jeofizik cihazları kullanarak arazide ölçüm gerçekleştirme.

Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, jeofizik gravite ve manyetik etüt arazi çalışmaları yapabilirler. 

Online Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu Ne İşe Yarar?

Jeofizik cihaz operatörlüğü programı, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından jeolojik ve jeofizik uygulamalarda kullanılan cihazlar, yapılan ölçümler, onarım bakım işlemleri gibi meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece kursiyerlerin mesleği icra edebilecek donanıma sahip olmaları beklenir. 

Jeofizik cihaz operatörlüğü uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı jeofizik cihaz operatörlüğü sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen Jeofizik cihaz operatörlüğü sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar, jeofizik ölçüm üretimi ve bakım-onarım işleriyle ilgilenen şirketlerde çalışabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı