Kalite Kontrol Elemanı Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Metal Teknolojisi Alanında Çalışabilmek İçin Kalite Kontrol Elemanı Kursuna Katılın

Metal teknolojisi kullanan işletmelerde kalite yönetimi süreçlerinde kalite kontrol elemanı olarak çalışabilmek için kalite kontrol elemanı kursuna katılın.

Kalite Kontrol Elemanı Kursu

Metal teknolojisi alanında çalışacak ara eleman yetiştiren kalite kontrol elemanı kursu ders içerikleri şöyledir:

 • Proses Kontrolü
 • Hammadde, Ekipman veya Malzemelerde Kalite Unsurları
 • Periyodik Faaliyet Raporları
 • Üretim Prosesinin Verimliliği

Kalite kontrol elemanı eğitimi;

 • Proses aşamasında kalite bakımından dikkat edilmesi gerekenleri,
 • İş sağlığı ve güvenliği bakımından alınması gereken önlemleri,
 • Kalite kontrolde raporlama sürecinin nasıl ilerlediğini öğrenmeyi sağlar. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Kalite kontrol elemanı kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.  

Online Kalite Kontrol Elemanı Kursu Kazanımları

Kalite kontrol elemanı kursu sonunda verilen sertifika metal teknolojisi alanında kalite kontrol elemanı olarak çalışmak için yasal zemin oluşturur. Kurs bitirme belgesine sahip olanlar kurs sürecinde aktarılan teorik bilgileri pratiğe dökme imkanına sahip olurlar.  

Kalite Kontrol Elemanı Kursuna Kimler Katılabilir?

Kalite kontrol elemanı kursu online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahiptir. Sertifika sınavına katılarak sertifika almaya hak kazanabilmek için en az ilkokul mezunu olmak ve 18 yaşı tamamlamış olmak gereklidir. 

Kalite Kontrol Elemanı Eğitimi

Kalite kontrol elemanı kursu ile amaçlanan kursiyerlerin, kalite standartlarına uygun olarak kalite kontrolü yapabilecek donanıma sahip olmalarını sağlamaktır. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan bir birey kalite kontrollerini yapabilir. 

Online Kalite Kontrol Elemanı Kursu Ne İşe Yarar?

Online kalite kontrol elemanı kursunda öncelikle iş sağlığı ve güvenliği konusu detaylandırılır. Ardından mesleki yeterlilik kazandıran konular hakkındaki bilgiler aktarılır. Böylece kursiyerlerin mesleği icra edebilecek donanıma sahip olmaları sağlanır. 

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Kalite kontrol elemanı uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Kalite Kontrol Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı kalite kontrol elemanı sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Kalite Kontrol Elemanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kalite kontrol elemanı sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanların iş alanı metal teknolojisi alanıdır. Sertifika sahipleri, faaliyet konusu metal teknolojisi ve metal olan işletmelerde çalışabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı