Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Eğitimi

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Kazan ve Katı Yakıt Yakma İşinden Sorumlu Olabilmek İçin Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursuna Katılın!

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi kursuna katılın; ısıtma sistemlerinin kontrol, bakım, temizlik ve çalıştırma işlerini yapma yeterliliği kazanın.

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursu

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi olarak çalışma yeterliliği kazandıran katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi kursu eğitim içeriği şöyledir:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Merkezi Isıtma Sistemleri Tanıma
 • Katı Yakıtlı Kazan Yakma
 • Sıvı Yakıtlı Kazan Yakma

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçiliği eğitimi;

 • İş sağlığı ve güvenliği bakımından uyulması gereken kuralları, 
 • Ön hazırlık, temizlik ve bakım sürecinde yapılması gerekenleri,
 • Katı yakıtlı kazan ile sıvı yakıtlı kazan yakma kurallarını öğrenmeyi sağlar. 

Kursiyerler, katı ve sıvı yakıtlı kalorifer işçisi kursunda öğrendiklerini üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçiliği online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçiliği sertifikası, ısıtma sistemleri alanında çalışmaya olanak tanır.

Online Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursu Kazanımları

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer kursu, kazan ve katı yakıt yakma görevinin inceliklerinin anlatıldığı eğitim programıdır. Programı tamamlayanlar kalorifer ateşçisi unvanıyla kazan dairelerinde görev yapabilir. Eğitime katılarak sertifika sahibi olmak kursun en önemli kazanımıdır. Sertifikası olanlar işletmelerin, toplu konut ve sitelerin kazan dairelerinde çalışma fırsatı yakalayabilir. 

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursuna Kimler Katılabilir?

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi kursu online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahip olabilir. Kursa katılacak kişilerin sağlık durumunun İSG açısından uygun olması önem taşır.

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Eğitimi

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kategorisinde sunduğumuz online eğitim programıdır. Eğitimde amaç, kursiyerlerin;

 • İSG kurallarını uygulayabilme,
 • Merkezi ısıtma sistemlerinde ön hazırlık, temizlik, bakım ve kontrollerini yapma,
 • Katı yakıtlı kazanı yakma kurallarına uygun yakma işlemini gerçekleştirme,
 • Sıvı yakıtlı kazanı yakma kurallarına uygun yakma işlemini gerçekleştirme yeterliliği kazandırma yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır. 

Eğitimi tamamlayan bireyin hem katı yakıtlı hem de sıvı yakıtlı kazanı çalıştırması ve bakımını üstlenmesi mümkündür. 

Online Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Kursu Ne İşe Yarar?

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi kursu kapsamında öncelikli olarak temel İSG kuralları aktarılır. Ardından kursiyerlerin merkezi ısıtma sistemlerini tanıması sağlanır. Katı ve sıvı yakıtlı kazanının özellikleri detaylandırılır. 

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı katı ve sıvı yakıtlı kalorifer işçiliği sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer işçiliği sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince sertifika iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar kazan dairesinin bulunduğu yerlerde çalışma imkanına sahiptir. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı