Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursuna Katılın, Turizmde Çalışın!

Kırsal turizm işletmelerinde tarihî ve doğal güzelliklerin tanıtılmasında görev almak isteyenler! Kırsal turizm etkinlikleri kursumuz size hitap ediyor!

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu

Üniversite ile sertifikasyon süreçlerinde iş birliği içinde olduğumuz, turizm sektörüne katkı sağlayan kırsal turizm etkinleri kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Konuk Tipleri ve Davranışları,
 • Anadolu Uygarlıkları,
 • Turizm Coğrafyası,

Kırsal turizm etkinleri eğitimi;

 • Kırsal turizm kavramları ve prensipleri,
 • Kırsal destinasyon yönetimi,
 • Geleneksel el sanatları ve kültürel miras,
 • Eko-turizm ve doğa aktiviteleri,
 • Yerel lezzetler ve gastronomi,
 • Tarım ve hayvancılık turizmi,
 • Kırsal turizmde misafir ilişkileri gibi konularda da bilgi edinmeyi sağlar. 

Kırsal turizm etkinleri sertifika programı, turizm sektörüne nitelikli eleman kazandırarak sektörün gelişimine katkıda bulunan bir eğitim programıdır. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Kırsal turizm etkinlikleri kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı kırsal turizm etkinlikleri sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursunun Kazanımları

Kırsal turizm etkinlikleri kursu, kırsal alanda etkinlik düzenleme ve etkinlikleri yönetme bilgi ve becerisi kazandırır. Asıl kazanım ise sertifikadır. Sertifika, turizm sektöründe meslek elemanı olarak çalışmak için yasal zemin oluşturur. 

Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursuna Kimler Katılabilir?

Kırsal turizm etkinlikleri kursu, herhangi bir şart olmadan herkesin katılabileceği bir eğitimdir. Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin ve turizm şirketlerinde farklı pozisyonlarda çalışan kişilerin kurs programına katılmaları önerilir. 

Kırsal Turizm Etkinlikleri Eğitimi

Kırsal turizm etkinlikleri düzenleyerek destinasyonları yönetmek isteyen kişilerin bu alanda eğitim almaları gereklidir. Eğitim alma şartı gereğine bağlı olarak uzaktan eğitim olarak düzenlediğimiz kırsal turizm etkinlikleri kursu, meslek edindirme kursudur. Sektörde halihazırda çalışan kişiler için mesleki gelişim kursu niteliği de taşır. Müfredat, turizm konusunda yeterli eğitimi almış deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Titizlikle hazırlanan bu eğitimle amaçlanan, kursiyerlerin kırsal alanlarda turistik faaliyetleri geliştirme yeterliliği kazanmalarını sağlamaktır. Bu amaca yönelik olarak gereken tüm teorik bilgiler, PDF dokümanlarla desteklenen video eğitim modülleriyle aktarılır.  

Online Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu Ne İşe Yarar?

Kırsal turizm etkinleri kursu kapsamında, kırsal turizmin özelliklerinden pazarlama ve tanıtım tekniklerine kadar ilişkili konular detaylandırılarak kırsal turizm nedir sorusu yanıtlanır. Böylece kursiyerler, turistlere;

 • Türkiye’nin coğrafi özelliklerini, 
 • Tarihî ve doğal güzelliklerini,
 • Anadolu’nun tarih öncesi çağlarını,
 • Anadolu da yaşamını uygarlıkları tanıtabilirler. 

Kırsal turizm etkinleri uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

Kırsal Turizm Etkinlikleri Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen kırsal turizm etkinlikleri sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Kırsal turizm etkinleri kurs programına kayıt işlemi (ister sepete ekleyerek ister eğitim danışmanı ile iletişim kurarak) tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Kırsal turizm etkinlikleri eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Kırsal Turizm Etkinlikleri Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kırsal turizm etkinlikleri sertifikası, eğitim şartının göstergesi olarak verilen belgedir. Ömür boyu geçerliliğe sahip olan bu belge, istihdam sürecinde önemli avantaj sağlar. Sertifikası olanlar, konaklama ve seyahat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde çalışma fırsatı yakalayabilirler. Sertifikalı girişimciler ise turizm sektöründe verilen kredi, teşvik ve hibelerden yararlanarak iş yeri açabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı