Kurban Kesim Elemanı Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Kurban Kesim Elemanı Kursuna Katılın, Kesim İşlemlerini İslami Kurallara Göre Yapın!

Kurban kesiminde dikkat etmeniz gereken İslami koşulları ve hijyen kurallarını biliyor musunuz? Kurban kesim elemanı kursu sayesinde bunları öğrenerek mezbahalarda çalışabilirsiniz.

Kurban Kesim Elemanı Kursu

Kurban kesiminin bilinçli ve yetkin şekilde yapılmasını sağlayan kurban kesim elemanı kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Kurban Kesmenin İslamiyet’teki Yeri Ve Önemi
 • Kurban Kesim İşlemi

Kurban kesim elemanı eğitimi;

 • Kurbanın İslamiyet’teki önemi,
 • Kurban keserken okunması gereken dualar,
 • Vekalet alma,
 • Tekbir getirme gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Kurban kesim elemanı sertifika programı, en çok tercih edilen koçluk kurslarından biridir.

Üniversite Onaylı Sertifika: Kurban kesim elemanı kursunun ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Kurban Kesim Elemanı Kursunun Kazanımları

Kurban kesim elemanı kursu, kurbanı İslami usullere göre kesmek, yüzmek ve parçalamak için gereken bilgi ve beceriyi kazandırır. Eğitimin asıl kazanımı ise sertifikadır. Sertifika, kurban kesim elemanı unvanı için yasal dayanak oluşturur. 

Kurban Kesim Elemanı Kursuna Kimler Katılabilir?

Kurban kesim elemanı kursuna herkes katılabilir. Ön koşul yoktur. Sertifika süreçlerinin başlaması için en az ilkokul mezunu olmak yeterlidir.

Kurban Kesim Kursu

Kurban kesiminde iş güvenliği, hayvan hakları, doğru kesim teknikleri ve dini kurallar gözetilerek ehil kişiler tarafından yapılması gerekir. Kurban kesim elemanı kursu, bu gereklilik neticesinde hayvan yetiştiriciliği alanında düzenlenen mesleki eğitim programıdır. Kurban kesim eğitimi olarak da adlandırılan bu eğitimde müfredat, eğitimle ilgili kanunların yanı sıra;

 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik,
 • Diyanet İşleri Başkanlığı İş Birliğinde Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme Kursları Düzenlenmesine Dair Protokol baz alınmıştır.

Kurban kesim elemanı eğitim programında mesleki nitelik kazandırmak amacına yönelik olarak zengin içerikli müfredat hazırlanmıştır. Veteriner hekimler ve imamlar tarafından içeriği belirlenen video eğitim modülleri, PDF dokümanlar ve çalışma soruları ile desteklenmiştir.

Online Kurban Kesim Elemanı Kursu Ne İşe Yarar?

Kurban kesim elemanı eğitiminde online modüllerde öncelikle kurban kesme geleneği hakkındaki bilgiler verilir. Ardından iş sağlığı ve güvenliği konusu detaylıca ele alınır. Kesim teknikleri hakkında da bilgiler verilir. Böylece kursiyerler;

 • Güvenli şekilde kesim yapabilir,
 • Etleri doğru şekilde parçalayabilir,
 • Etlerin doğru şekilde muhafaza edilmesini sağlayabilir veya bu konuda yönlendirme, bilgilendirme yapabilir,
 • Dini vecibeleri eksiksiz yerine getirebilir. 

Kurban kesim elemanı uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Uzaktan eğitim fiyat bakımından da avantajlıdır. 

Üniversite Onaylı Kurban Kesim Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşıdığından kurban kesim elemanı sertifikası da bu alanda eğitim alındığını gösterir. Sertifika, Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğindeki “İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir” hükmüne göre istihdamı destekleyici niteliktedir. Kurban kesim elemanı eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumumuzun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Kurban kesim elemanı kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Kurban Kesim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kurban kesim elemanı sertifikası, bireyin eğitime katıldığını ve kurumumuz tarafınca düzenlenen ve çoktan seçmeli testten oluşan sınavda başarılı olduğunu gösterir. Sertifikası olanlar, belediyelerin Kurban Bayramı için oluşturduğu kesim alanlarında veya hayvan pazarlarında çalışabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı