Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Liman İşletme Saha Çalışanı Kursuna Katılın, Limanda Çalışacaklardan İstenen Belgeyi Edinin!

Liman işletmelerinde, deniz nakliye şirketlerinde veya deniz turizmi şirketlerinde çalışmak isteyenler! 40 saatlik tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde liman işletme saha çalışanı kursu size hitap ediyor. 

T.T.İ Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu

Liman işletme saha elemanı, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren işlerde faaliyet gösteren iş yerlerinde çalışan meslek mensuplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran liman işletme saha elemanı ders içeriği şu iki ana modülden oluşur:

 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Liman Saha Uygulamaları

Liman işletme saha çalışanı eğitimi;

 • Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
 • Yük elleçleme işlemleri için kullanılan iş makineleri,
 • Liman postasının hazırlıkları gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Liman işletme saha çalışanı sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile ulaştırma sektöründe ve mesleğe hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Liman işletme saha çalışanı kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı liman işletme saha çalışanı sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu Kazanımları

Liman işletme saha çalışanı kursu, liman işletme elemanı unvanıylaçalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Liman İşletme Saha Çalışanı Kursuna Kimler Katılabilir?

Liman işletme saha çalışanı kursu, online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes hiçbir ön koşul karşılamak gerekmeden kursa katılabilir. Kursa katılma şartı olmasa da bu belgenin kullanılması için bireylerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması gerekir. Ayrıca farklı niteliklerin bulunması da beklenebilir. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu

Liman işletme saha çalışanı kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanda deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredat, eğitimle ilgili yönetmelik ve mevzuatların yanı sıra 

 • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik,
 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik,

Kurs programıyla amaçlanan mesleki sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, liman işletme saha çalışanının görev ve sorumluluklarını yürütebilecek donanıma sahip olurlar. 

Online Liman İşletme Saha Çalışanı Kursu Ne İşe Yarar?

Liman işletme saha çalışanı eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde;

 • Konteyner terminal operasyon işlemlerini uygulayabilir,
 • Saha operasyon faaliyetlerini yürütebilir.

Liman işletme saha çalışanı uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Liman İşletme Saha Çalışanı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı liman işletme saha çalışanı sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Liman İşletme Saha Çalışanı Belgesi Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen liman işletme saha çalışanı sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar, liman işletmelerinde operasyon yöneticisinin görevlendirmesiyle liman postasının hazırlıklarına ve yük elleçleme işlemleri yapabilirler. Sertifika Taşucu limanı iş başvurusu veya Mesbaş iş başvurusu yapmak için temel oluşturur.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı