Lületaşı İşleme Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Lületaşı İşleme Kursuna Katılın, İşlemecilikte Uzmanlaşın!

Lületaşı işleme atölyelerinde çalışmak ister misiniz? Lületaşı işleme kursu ile alacağınız eğitim sertifikası sayesinde lüle taşı işleme sürecinde çalışabilirsiniz. 

Lületaşı İşleme Kursu 

Lületaşı işleme zanaatında ustalaşmak için altyapı oluşturan lületaşı işleme kursu ders içeriği şu şekildedir:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Lüle Taşı İşleme ve Ürün Oluşturma
 • Ürünlerin Bakımı ve Korunması

Lületaşı işleme eğitimi;

 • Lületaşının özellikleri,
 • Lületaşı işlemede kullan araç gereç ve ekipmanlar,
 • Lületaşı işleme süreci,
 • Zımbalama ve süsleme işlemleri gibi konularda da bilgi edinmeyi sağlar.

Lüle taşı işleme sertifika programı, sektöre nitelikli eleman kazandıran bir eğitim programıdır. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Lületaşı işleme kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı lületaşı işleme sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Lületaşı İşleme Kursunun Kazanımları

Lületaşı işleme kursu, lületaşı sektörünün canlandırılmasına katkıda bulunan bir kurs programıdır. Sektörü güçlendiren lületaşı işleme kursunun bireysel kazanımı ise biçimlendirilmiş bıçaklarla lületaşı üzerinde işleme yaparak süs eşyası üretme becerisidir.  En önemli kazanım ise lületaşı işlemecisi, lületaşı işleme ustası, lületaşı işleme elemanı gibi unvanlarla çalışmaya olanak tanıyan sertifikadır. 

Lületaşı İşleme Kursuna Kimler Katılabilir?

Lületaşı işleme kursu, herhangi bir şart olmadan herkesin katılabileceği bir eğitimdir. Lületaşı işlemeciliğinde yetenek, tecrübe ve sabır önem taşır. Dolayısıyla kursiyerlerin, el becerisine sahip, yaratıcı, sabırlı, dikkatli kişiler olmaları beklenir. 

Lületaşı İşleme Eğitimi

Lületaşı işleme kursu hem meslek edindirme kursu hem hobi kursu niteliği taşıyan kurs programıdır. El sanatları alanında sık tercih edilen bu kus programının müfredatı, alanda deneyimli kişilerce hazırlanmıştır. Video eğitimlerin PDF dokümanlar ile desteklendiği eğitim programında amaçlanan, kursiyerlerin, lületaşını işleyerek kullanışlı ve estetik eşyalar üretmek için gereken bilgi ve beceriye sahip olmalarını sağlamaktır. 

Online Lületaşı İşleme Kursu Ne İşe Yarar?

Lületaşı işleme eğitim programı kapsamında verilen eğitimde öncelikle "deniz köpüğü", "köstebek taşı", "beyaz altın" olarak da bilinen lüle taşının özellikleri üzerinde durulur. Ardından işlemeciliğin incelikleri üzerinde durulur. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, lületaşı işleme atölyesinde işe girdiğinde;

 • Lüle taşına uygun model tasarlayabilir,
 • Lüle taşını işleyip ürün oluşturabilir,
 • Ürünlerin bakımını ve korunmasını yapabilir. 

Lületaşı işleme uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

Lületaşı İşleme Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen lületaşı işleme sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Lületaşı işleme kurs programına kayıt işlemi (ister sepete ekleyerek ister eğitim danışmanı ile iletişim kurarak) tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Lületaşı işleme eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Lületaşı İşleme Sertifikası Ne İşe Yarar?

Lületaşı işleme sertifikası, bireyin “Çinlilerin taklit edemeyeceği tek ürün” şeklinde adlandırılabilen lületaşının çıkarılması ve işlenmesi konusunda bilgili olduğunu gösterir. Bu bilgi, lületaşı işleme atölyelerinde çalışacak ara elemanların sahip olması gereken bilgidir. Ömür boyu geçerli sertifikaya sahip olmak atölye açmak için gereken şartlardan birini karşılamak anlamına da gelir.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı