Mermer İşleme Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Mermer İşleme Kursuna Katılın, Mermer İşlemede Ustalaşın!

Mermer işleme kursuna katılarak alacağınız belge sayesinde mermer ocakları, fabrikaları ve atölyelerinde çalışabilirsiniz. 

Mermer İşleme Kursu 

Mermer işleme elemanı, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran mermer işleme kursu ders içeriği şu iki ana modülden oluşur:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Mermer İşleme

Mermer işleme eğitimi;

 • Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
 • Mermer işlemede dikkat edilmesi gerekenler,
 • Mermer imalatında kullanılan araç, gereç ve ekipmanlar,
 • Blok kesme ve ebatlandırma,
 • Mermer plaka- fayans kalite kontrolü,
 • Mermer plaka ve fayans renk seleksiyonu gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Mermer işleme sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile mesleğe ve sektöre hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Mermer işleme kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Mermer İşleme Kursu Kazanımları

Mermer işleme kursu, mermer işçisi, mermer işleme elemanı, mermer ustası unvanlarıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Mermer İşleme Kursuna Kimler Katılabilir?

Mermer işleme kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes mermer işleme kursuna katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da alanda çalışacak kişilerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması gerekir. Ayrıca farklı niteliklerin bulunması da beklenebilir. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Mermer İşleme Kursu

Mermer işleme kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanda deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredat, eğitimle ilgili yönetmelik ve mevzuatların yanı sıra 

 • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik
 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik

Kurs programıyla amaçlanan mesleki sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, makine teknolojisi kullanılan iş yerlerinde çalışabilirler. 

Online Mermer İşleme Kursu Ne İşe Yarar?

Mermer işleme eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde;

 • Her türlü projeye göre kesme ve işleme makineleriyle mermer ürün imalatı,
 • Mermer plaka imalatı,
 • Mozaik eskitme işleri yapabilir.

Mermer işleme uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Mermer İşleme Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı mermer işleme sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Mermer İşleme Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen mermer işleme sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Ömür boyu geçerliliği olan eğitim sertifikası, istihdamda tek başına yeterli olmamakla birlikte istihdam önceliği kazandırır. Sertifikalı mermer işçileri, mermer ocakları, fabrikaları ve atölyelerinde çalışabilirler. Plaka imalatı ve blok kesme işlerinin yapıldığı iş yerlerinde mermer işleme elemanlarına ihtiyaç duyulur.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı