Metal Kaplamacılığı Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Metal Kaplama İşi Yapabilmek İçin Metal Kaplamacılığı Kursuna Katılın!

Metal kaplama kursu sayesinde metal sektöründe ara eleman olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Metal Kaplamacılığı Kursu

Metal kaplamacılığı yapmak için bilgi ve beceri kazandıran metal kaplamacılığı kursu eğitim içeriği şöyledir:

 • Metal Kaplamada Kullanılan Araç ve Gereçler
 • Metal Kaplama Süreçleri
 • Elektroliz Yöntemi
 • İş Sağlığı ve Güvenliği

Metal kaplamacılığı kursu;

 • Metal kaplama işleminin neden yapıldığını,
 • Metal kaplamada hangi araç gereçlerin kullanıldığını,
 • Elektroliz yönteminin metal kaplamada nasıl kullanıldığını,
 • Metal kaplama işinde İSG açısından uyulması gereken kuralların neler olduğunu öğrenmeyi sağlar. 

Kursiyerler, metal kaplamacılığı kursunda öğrendiklerini üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: Metal kaplamacılığı kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Metal kaplamacılığı sertifikası, farklı birçok sektörde profesyonel çalışmalar yapmaya olanak tanır.

Üniversite Onaylı Sertifika: Metal kaplamacılığı kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Metal kaplamacılığı sertifikası, farklı birçok sektörde profesyonel çalışmalar yapmaya olanak tanır.

Online Metal Kaplamacılığı Kursu Kazanımları

Metal kaplamacılığı kursu, metal kaplamanın inceliklerinin anlatıldığı eğitim programıdır. Programı tamamlayanlar ara eleman olarak çalışabilirler. Eğitime katılarak sertifika sahibi olmak kursun en önemli kazanımıdır. Sertifikası olanlar özellikle de metal sektörünün vazgeçilmezi olur.

Metal Kaplamacılığı Kursuna Kimler Katılabilir?

Metal kaplamacılığı kursu online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahip olabilir. Kursa katılacak kişilerin tehlikeli işlerde çalışma yeterliliğine sahip olduğunu sağlık raporuyla da belgelemesi gerekir. 

Metal Kaplamacılığı Eğitimi

Metal kaplamacılığı kursu, tehlikeli işler kategorisinde sunduğumuz online eğitim programıdır. Eğitimde amaç, kursiyerlerin metal kaplama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır. Eğitimi tamamlayan bireyin metal sektöründe metal yüzeyler üzerinde kaplama yapabilmesi mümkündür.

Online Metal Kaplamacılığı Kursu Ne İşe Yarar?

Metal kaplamacılığı kursu kapsamında öncelikli olarak sektör ve sahip olunması gereken nitelikler hakkında bilgi verilir. Sektörün ve mesleğin tanıtıldığı eğitimlerin ardından mesleki yeterlilik kazandıran teorik bilgiler aktarılır. Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Online metal kaplamacılığı eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Metal Kaplamacılığı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı metal kaplamacılığı sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Metal Kaplamacılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Metal kaplamacılığı sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifika, işe girmede kolaylık sağladığı gibi terfi etmeye de yardımcı olur. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı