Mülakat Teknikleri Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Mülakat Teknikleri Eğitimine Katılın, İş Bulma veya İşçi Bulma Sürecini Kısaltın!

Mülakat süreçlerini tüm boyutlarıyla öğrenerek kariyerinizde fark yaratmak ister misiniz? Mülakat teknikleri eğitimine katılın işe alımda uzmanlaşın.

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Şirketler için başarı ölçütlerinden biri olan “doğru işe doğru eleman” hedefine ulaşmayı sağlayan tekniklere odaklanılan mülakat teknikleri eğitimi şu ders içeriklerinden oluşmaktadır:

 • İş ve Görev Tanımına Uygun Profilin Belirlenmesi
 • Mülakat Planlama ve Mülakat Sorularının Hazırlanması
 • Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri
 • Mülakat Sırasında İletişim Becerileri

CV hazırlama ve mülakat teknikleri eğitimi;

 • Mülakat süresi ve içeriği,
 • Mülakat türleri,
 • Mülakat aşamaları,
 • Yetkinlik bazlı insan kaynakları süreçleri,
 • Mülakattan sorumlu iş profesyonellerinin yapması ve yapmaması gerekenler,
 • Olumlu ve olumsuz beden dili hareketleri ve anlamları,
 • Mülakat ve işe alım sürecinin hukuki boyutları gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Mülakat teknikleri eğitimi online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı mülakat teknikleri sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Mülakat Teknikleri Eğitiminin Kazanımları

Mülakat teknikleri eğitiminde A’dan Z’ye tüm mülakat sürecinin ele alınması tekniklere vâkıf olmayı sağlar. Yetkinlik bazlı mülakat eğitimi, özellikle de insan kaynakları personellerinin mesleki yeterliliğe ulaşmaları için faydalı olur. Eğitimin en önemli kazancı ise sertifikadır. Sertifika, işe alım uzmanı unvanıyla çalışmak için yasal zemin oluşturur. 

Mülakat Teknikleri Eğitimine Kimler Katılabilir?

Mülakat teknikleri kursu, kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkesin herhangi bir kriteri karşılamak gerekmeksizin katılabileceği bir eğitimdir. İnsan kaynakları alanında kariyer planlayan veya danışmanlık şirketlerinde işe alım uzmanı olarak çalışan kişilere ve ekibini başarılı yönetmek isteyen yöneticilere yönelik olarak düzenlenmiştir. İş arayan konumunda olup işe alım süreçlerinin olumlu sonuçlanması için dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek isteyen kişilerin de mülakat teknikleri eğitimine katılmaları gerekir.

İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Eğitimi Kursu

İşe alım süreçleri hem kurum kültürü inşa etmek hem de başarılı bir tablo ortaya koymak açısından kritik önem taşır. Mülakat teknikleri eğitimi, bu öneme dayanarak oluşturulmuş eğitim programıdır. İşe alım tekniklerinin odak noktasına alınması nedeniyle işe alım teknikleri eğitimi olarak da bilinir. Online video içeriklerin PDF dokümanlar ile desteklendiği eğitim programında müfredat uzman eğitmenler tarafınca hazırlanmıştır. Eğitimin düzenlenmesindeki amaç, kursiyerlerin işe alım ve mülakat teknikleri sürecini yönetme becerisi kazanmalarını sağlamaktır.

Online Mülakat Teknikleri Eğitimi Ne İşe Yarar?

İşe alım ve mülakat teknikleri eğitimi kurs sürecinde mülakat sürecinin hangi unsurlardan oluştuğu ve yaygın kullanılan mülakat türleri gibi temel bilgiler verilir. Mülakatı yapan kişinin kaçınması gereken davranışlar, adayların düşüncelerini ele veren beden dili hareketleri, değerlendirme hataları gibi konular detaylandırılır. Böylece kursiyerler; mülakat planlama, hazırlama, yürütme, değerlendirme ve doğru işe alım yöntemlerini uygulayarak en doğru adayları seçme yeterliliğine sahip olurlar.

Mülakat teknikleri uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

Mülakat Teknikleri Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen mülakat teknikleri sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • İnsan kaynakları mülakat teknikleri eğitimi için kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Mülakat teknikleri eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Mülakat Teknikleri Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Mülakat teknikleri eğitim programının ardından yapılan sınavda başarılı olanlar sertifika kazanmış olur. Sertifika, üzerinde üniversitenin onayını taşıdığından e-devlet üzerinde de görüntülenebilen yasal bir evraktır. Dolayısıyla özlük dosyasına dahil edilebilir. Mülakat teknikleri sertifikasına sahip olanlar, istihdam bürolarında veya şirketlerin insan kaynakları departmanına öncelikli olarak istihdam edilebilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı