Öfke Kontrolü Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Öfke Kontrolü Eğitimine Katılın, Öfkenizi Yönetme Becerisi Kazanın!

Öfkeyi sağlıklı biçimde ifade edebileceğinizi biliyor muydunuz? Öfke kontrolü konusunda farkındalık kazanmak için öfke kontrolü eğitimine katılabilir, üniversite onaylı sertifikanızı alabilirsiniz. 

Öfke Kontrolü Eğitimi

Negatif bir duygu olan öfkenin pozitif olarak kullanılmasını mümkün kılan tekniklerin ele alındığı öfke kontrolü eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Öfke ve Çatışma Tipleri
 • Öfkeye Verilen Tepkiler
 • Kişilik Tiplerine Bağlı Öfke
 • Öfke Yönetim Teknikleri

Öfke kontrolü kursu;

 • Öfkeye neden olan psikolojik faktörler,
 • Öfkenin olumlu ve olumsuz sonuçları,
 • Öfke kontrolü yöntemleri gibi konularda bilgi edinmeyi sağlar.

Öfke kontrolü sertifika programı sadece bireysel değil, toplum olarak da mutlu olabilmek için kritik önem taşıyan farkındalık eğitimidir.

Üniversite Onaylı Sertifika: Öfke kontrolü kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı öfke kontrolü sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Öfke Kontrolü Eğitiminin Kazanımları

Öfke kontrolü eğitimi, stres ve öfke nedenlerini ortadan kaldırıp kontrol altında tutmak için ne yapmak gerektiğini kavramayı sağlar. Öfkeden kaynaklanan sorunlara engel olabilme becerisine sahip olmak hem sosyal hayatta hem de iş hayatında başarılı olmak anlamına gelir. Eğitimden sonra alınan sertifika ise işverenlerin üzerinde olumlu izlenim oluşturmak bakımından avantaj sağlar. 

Öfke Kontrolü Eğitimine Kimler Katılabilir?

Öfke kontrolü eğitimi kendini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Herhangi bir şartı karşılamak gerekmez. Sertifika sınavına katılmak isteyenlerin en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemesi yeterlidir. Özellikle de yöneticilerin, insan kaynakları departmanında çalışanların, öğretmenlerin ve öğrencilerin öfke kontrolü ve stres yönetimi eğitimi almaları önerilir.

Öfke Yönetimi Eğitimi

Öfke kontrolü eğitimi kursu, toplumun en çok talep gösterdiği kişisel gelişim eğitimlerinden biridir. Öfkeyi yönetebilmenin iş hayatında da önemli etkileri bulunması nedeniyle mesleki gelişim kursu niteliği de taşır. Öfkesini kontrol edemeyen bireylere yönelik olarak düzenlenmiştir. Bu eğitimde amaç kursiyerlerin öfke ve travma sonrası stres bozukluğu arasındaki ilişkiyi kavrayarak öfkeyle başa çıkma yollarını öğrenmelerini sağlamaktır. Amaca yönelik olarak, güncel bilgilerden oluşan zengin içerikli müfredat hazırlanmıştır. Video eğitim modülleri PDF dokümanlar ve çalışma sorularıyla desteklenmiştir. 

Online Öfke Kontrolü Eğitimi Ne İşe Yarar?

Öfke kontrolü eğitiminde stres ve öfke arasındaki ilişki incelenir. Bu nedenle stres kontrolü eğitimi olarak da adlandırılır. Eğitimde hem çocuklarda ve ergenlerde hem de yetişkinlerde öfkeyi kontrol etmek için uygulanabilecek teknikler ele alınır. İlişkilerde veya trafikte öfkenin nasıl yönetilebileceği detaylıca aktarılır. Bu sayede eğitime katılarak dersleri tamamlayan bir kursiyer, stresin davranışlara etkisi konusunda farkındalık kazanır ve kısa ve uzun vadeli stres ve öfkeyle mücadele tekniklerini öğrenir. Böylece;

 • Öfkeyi kontrol edememenin sebebiyet verdiği problemlerin önüne geçebilir,
 • Stresli ortamlarda öfkesini kontrol ederek sağlıklı iletişim kurabilir,
 • Özgüven ve benlik saygısı geliştirebilir.

Öfke kontrolü uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

Öfke Kontrolü Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen öfke kontrolü sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Öfke yönetimi eğitimi için sepete ekleyerek veya eğitim danışmanı ile iletişim kurarak kayıt işlemleri tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Öfke kontrolü eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Stres ve Öfke Yönetimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Stres ve öfke yönetimi eğitimi alan ve süreci tamamlayan öğrencilerin kazandığı sertifika, bireyin öfke kontrolü tekniklerini bildiğini gösterir. Bu kazanım iş dünyasında önemli avantaj sağlar. İşe alım süreçlerinde, öfke kontrolü sertifikasının olduğunun söylenmesi, olumlu izlenim elde etmeyi sağlar. İşverenler, öfke kontrol eğitimi alan kişilerin iyi bir takım arkadaşı olabileceğini ve sağlıklı iletişim kurabileceğini düşünür. Dolayısıyla öfke kontrolü eğitimine katılanların aldığı üniversite onaylı sertifika, istihdamı destekleyen bir sertifikadır. Farklı yetkinliklere sahip olup da öfke kontrolü eğitimine katıldığını belgeleyenler, eğitimin verildiği kurumlarda eğitmenlik/danışmanlık yapma fırsatı da yakalayabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı