Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursuna Katılın, Yurtlarda Müdürlük Yapın!

Özel barınma hizmetleri yöneticisi olmak isteyenler! Zorunlu sertifikaya sahip olmak için öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursuna katılın!

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu

Üniversite ile iş birliği çerçevesinde yönetici eğitimleri kapsamında düzenlenen öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Mevzuat
 • Yurt Yönetimi
 • Barınma ve Beslenme Hizmetleri
 • Güvenlik
 • Çocuk, Ergen, Genç ve Aile
 • Protokol ve Yazışma Kuralları
 • Mesleki Gelişim, Adab ve Etik

Özel barınma hizmetleri yöneticisi eğitimi sertifika programı;

 • Yurt yöneticisinin görev ve sorumlulukları,
 • Protokolde ve resmi yazışmalarda dikkat edilmesi gerekenler gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu, online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursunun Kazanımları

Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu, meslek edindirme amacıyla düzenlenen kurs programıdır. Dolayısıyla bir mesleki unvana sahip olmayı sağlaması kursun en önemli kazanımıdır. Yurt yöneticiliğinin gereklerini öğrenen kursiyerler, aldıkları sertifika sayesinde yurt yöneticisi/öğrenci barınma hizmetleri yöneticisi unvanıyla, öğrendiklerini pratiğe dökebilirler. 

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursuna Kimler Katılabilir?

Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği için en az lisans mezunu olma şartı vardır. Bu nedenle kursa herkes katılabilse de sertifika alma hakkına sahip olmak ve mesleği icra etmek için herhangi bir lisans programından mezun olmak gereklidir. Son sınıf öğrencileri de kursa katılabilirler. 

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Eğitimi 

Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu, Özel Çeşitli Kurslar Çerçeve Programına dayanılarak hazırlanmıştır. Öğrenci barınma hizmeti verilen yurtlarda yöneticilik yapmak isteyenlerin özel barınma hizmetleri yönetici sertifikasına sahip olmaları gereklidir. Bu gerekliliğe bağlı olarak düzenlenen kurs programının müfredatı, yurt yöneticiliğinde bilgisi ve deneyimi olan eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Eğitim programıyla amaçlanan, kursiyerlerin yurt yöneticiliği yapmak için gereken teorik bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır. 

Online Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kursu Ne İşe Yarar?

Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu eğitim süreci, şu mevzuatlar hakkındaki genel bilgilerle başlar:

 • Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Mevzuatı,
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı,
 • Yangın Mevzuatı,
 • Konaklama Pansiyon Mevzuatı.

Ardından yönetim ve liderlik, zaman yönetimi, iletişim, kriz ve risk yönetimi, planlama, bütçe yönetimi, halkla ilişkiler konularından oluşan yurt yönetimi modülüne geçilir. Üçüncü modülde barınma, sağlıklı beslenme, temizlik ve hijyen, kişisel bakım konuları detaylandırılır. Güvenlik ana başlığında İSG’nin yanı sıra kurum içi ve çevre güvenliği, yangın ve deprem güvenliği, sigorta işlemleri detaylandırılır. Ardından psikolojiye ilişkin kavramlar aktarılır. Hem protokol hem yazışma kuralları ele alınır. Bu sayede kursiyerler, öğrenci barınma hizmetleri yöneticisinin görev ve sorumluluklarını yerine getirebilirler.

Online öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Yurt müdürlüğü sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Özel Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim programını tamamlayan kursiyerlerin hak kazandığı sertifika, özel barınma hizmetleri yöneticisi olarak çalışma imkânı tanıyan yasal evraktır. Bu nedenle öğrenci barınma hizmetleri yöneticisi sertifikası olarak da bilinir. Kurs bitirme sertifikasını e-devlette sorgulamak mümkün. Ömür boyu geçerliliğe sahip olan sertifikası olan kişileri erkek ve kız öğrenci yurtlarında müdür/müdire olarak çalışabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı