Otomotiv Elektrikçisi Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Otomotiv Elektrikçisi Kursuna Katılın, Otomotiv Sektöründeki Yerinizi Alın!

Otomotiv elektrikçisi arayan yetkili servislere başvurmadan önce otomotiv elektrikçisi kursuna katılın, sertifikaya sahip olun!

Otomotiv Elektrikçisi Kursu

Otomotiv yönetim sistemlerini kontrol etme ve düzenleme ve otomotivdeki sistemlerin bakım ve onarımını yapma yeterliliği sağlayan otomotiv elektrikçisi kursu eğitim içeriği şöyledir:

 • Akü ve Otomotiv Elektrik Tesisatı
 • Otomotiv Motor Mekaniği
 • Marş Sistemleri
 • Şarj Sistemleri
 • Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemleri
 • Güvenlik ve Konfor Sistemleri
 • Aydınlatma ve Uyarı Sistemleri
 • Otomotiv Yönetim Sistemleri

Detaylandırılan konular sayesinde kursiyerler;

 • Marş ve şarj sistemlerinin çalışma prensibi,
 • Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin çalışma prensibi,
 • Aydınlatma ve uyarı sistemlerinin bakım ve onarım süreci,
 • Otomotiv yönetim sistemlerinin kontrolü gibi konular hakkında bilgi sahibi olurlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Eğitimin ardından online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Otomotiv elektrikçisi sertifikası, otomotiv sektöründe istihdamı destekleyen bir belgedir.

Otomotiv Elektrikçisi Kursu Kazanımları

Otomotiv elektrikçisi olarak çalışmak isteyenlerin servis hizmeti vermeleri için otomotiv elektrik sistemine vâkıf olmaları gereklidir. Otomotiv elektrikçisi kursu, bu konuda yeterlilik sağlayan bir kurstur. Kurs programı, kazandırdığı kurs bitirme sertifikası ile otomotiv elektrikçisi olarak çalışmaya olanak tanır. 

Otomotiv Elektrikçisi Kursuna Kimler Katılabilir?

Otomotiv elektrikçisi kursuna isteyen herkes katılabilir. Kursa katılacak kişilerin mezuniyet durumu önemli değildir. Bununla birlikte sertifika sınavına katılabilmek için 18 yaşı tamamlamış olmak ve en az ilkokul mezunu olmak gereklidir.  Otomotiv elektrikçisi kursuna katılmak isteyen kişilerin mekanik becerilere sahip olmaları, sektörel gelişmeleri takip etmeye istekli olmaları ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmeleri önem taşır.

Otomotiv Elektrikçisi Eğitimi

Otomotiv elektrikçisi kursu, motorlu araçlar teknolojisi alanında düzenlenen online eğitim programıdır. Eğitim programının amacı şudur: Kursiyerlerin binek, hafif ve ağır hizmet tipi araçlardaki elektrik donanımlarının (elektronik donanımlar dahil) arıza teşhis, ayar, bakım ve onarım işlemlerini yapabilecek donanıma sahip olmalarını sağlamak.

Müfredatın alanında deneyimli eğitmenler tarafından hazırlandığı kurs sürecinde meslek profili irdelenir. Ardından meslekle ilgili yasal düzenlemeler ele alınır. Kursiyerin teknik konularda bilmesi gerekenler detaylandırılır.

Otomotiv elektrikçisi kurs programı, online olarak düzenlenmiştir. Online otomotiv elektrikçisi kursu, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Otomotiv Elektrikçisi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kursiyerin otomotiv elektrikçisi kursuna katıldığını ve arıza teşhis, ayar, bakım ve onarım işlemlerini yapabilecek donanıma sahip olduğunu gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı otomotiv elektrikçisi sertifikası almak için öncelikle kursa katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Otomotiv Elektrikçisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kurs bitirme belgesi niteliğindeki otomotiv elektrikçisi sertifikası, Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Üniversite onaylı sertifika, kursiyerlerin otomotiv servislerinde, otomotiv bakım ve onarım atölyelerinde, fabrikalarda ve satış noktalarında çalışmalarına olanak tanır.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı