Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Kursuna Katılın, Servis Hizmeti Verin!

Otomotiv fren bakım ve onarımcısı arayan yetkili servislere başvurmadan önce otomotiv elektrikçisi kursuna katılın, sertifikaya sahip olun!

Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Kursu

Fren sistemlerini elektronik ünitelerle kontrol etme ve bakım ve onarım işlemlerini yapma yeterliliği sağlayan otomotiv fren bakım ve onarımcısı kursu eğitim içeriği şöyledir:

 • Temel Mekanik
 • Temel Elektrik ve Elektronik
 • Araçlarda Hidrolik ve Pnömatik Sistemler
 • Fren Sistemleri

Detaylandırılan konular sayesinde kursiyerler;

 • Fren bakım ve onarım sürecinde kullanılan ekipmanlar,
 • İş sağlığı ve güvenliği bakımından alınması gereken önlemler,
 • Hava emiş ve basınçlarını ölçme yöntemleri, 
 • Araç fren testi gibi konular hakkında bilgi sahibi olurlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Eğitimin ardından online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Otomotiv fren bakım ve onarımcısı sertifikası, otomotiv sektöründe istihdamı destekleyen bir belgedir.

Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Kursu Kazanımları

Otomotiv fren bakım ve onarımcısı olarak çalışmak isteyenlerin mekanik, hidrolik, havalı, ABS, elektro manyetik şaft freni ve egzoz fren sistemlerine vâkıf olmaları gereklidir. Otomotiv fren bakım ve onarımcısı kursu, bu konuda yeterlilik sağlayan bir kurstur. Kurs programı, kazandırdığı kurs bitirme sertifikası ile otomotiv fren bakım ve onarımcısı olarak çalışmaya olanak tanır. 

Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Kursuna Kimler Katılabilir?

Otomotiv fren bakım ve onarımcısı kursuna isteyen herkes katılabilir. Kursa katılacak kişilerin mezuniyet durumu önemli değildir. Bununla birlikte sertifika sınavına katılabilmek için 18 yaşı tamamlamış olmak ve en az ilkokul mezunu olmak gereklidir. Otomotiv elektrikçisi kursuna katılmak isteyen kişilerin mekanik becerilere sahip olmaları, sektörel gelişmeleri takip etmeye istekli olmaları ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmeleri önem taşır.

Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Eğitimi

Otomotiv fren bakım ve onarımcısı kursu, motorlu araçlar teknolojisi alanında düzenlenen online eğitim programıdır. Eğitim programının amacı kursiyerlerinarıza teşhis, ayar, bakım ve onarım işlemlerini yapabilecek yeterliliğe sahip olmalarını sağlamaktır. Bu amaca yönelik olarak hidrolik sistemler, pnömanik sistemler ve fren sistemleri hakkındaki detaylar aktarılır.

Müfredatın alanında deneyimli eğitmenler tarafından hazırlandığı kurs sürecinde meslek profili irdelenir. Ardından meslekle ilgili yasal düzenlemeler ele alınır. Kursiyerin teknik konularda bilmesi gerekenler detaylandırılır.

Otomotiv elektrikçisi kurs programı, online olarak düzenlenmiştir. Online otomotiv fren bakım ve onarımcısı kursu, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kursiyerin otomotiv fren bakım ve ve onarım eğitimi aldığını ve mesleği icra edebilecek donanıma sahip gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı otomotiv fren bakım ve onarımcısı sertifikası almak için öncelikle kursa katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Otomotiv Fren Bakım ve Onarımcısı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kurs bitirme belgesi niteliğindeki otomotiv fren bakım ve onarımcısı sertifikası, Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Üniversite onaylı sertifika, kursiyerlerin otomotiv servislerinde, otomotiv bakım ve onarım atölyelerinde, fabrikalarda ve satış noktalarında çalışmalarına olanak tanır.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı