Pilates Kursu

3130 TL 2440 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Fiziksel ve Zihinsel Kondisyon Sistemine Sahip Olmak İçin Pilates Kursuna Katılın!

Sağlıklı yaşama yöntemlerinden biri de pilates. Online pilates kursuna katılın, vücudunuza güç ve esneklik katarken stresten de uzaklaşın!

Pilates Kursu

Pilates, zihin ve beden arasındaki bağlantıya odaklanarak birçok bakımdan fayda sağlar. Pilatesin bu avantajları nedeniyle düzenlenen pilates kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Pilates ile İlgili Temel Tanımlar ve Kavramlar
 • Pilates Temel Hareketleri
 • Pilates Mat Egzersizleri

Pilates eğitimi;

 • Pilates sporunun özelliklerini,
 • Pilates sporunun araç gereçlerini,
 • Pilatesin faydalarını,
 • Pilates hareketlerini öğrenmeyi sağlar. 

Pilates sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile hem eğitmenlik mesleğine hazırlayan hem de spor bilinci ve kültürü kazandıran kurs programıdır.

Üniversite Onaylı Sertifika: Pilates kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Pilates Kursu Kazanımları

Pilates kursu hem hobi hem meslek edinme amacıyla katılım sağlanabilen kurs programıdır. Kursun en önemli kazanımı, e-devlete işlenen sertifikadır. Pilates sertifikası olanlar, deneyimlerine de bağlı olarak pilates eğitmeni unvanıyla çalışma fırsatı yakalayabilirler. 

Pilates Kursuna Kimler Katılabilir?

Pilates kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da eğitmenlik yapmak isteyenlerin farklı koşulları da sağlamaları beklenebilir.

Pilates Eğitimi

Pilates kursu, mesleki kurslar kapsamında düzenlenen kurs programıdır. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır.  Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin pilates sporunu tanımalarını sağlamaktır.

Online Pilates Eğitimi Ne İşe Yarar?

Pilates kursu, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Eğitim sürecinde öncelikli olarak sporun özellikleri ve faydaları ele alınır. Ardından temel pilates hareketleri üzerinde durulur. Böylece kursiyerlerin pilates yapabilecek ve başkalarına öğretebilecek donanıma sahip olmaları sağlanır. 

Pilates uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Pilates Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı pilates sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Pilates Sertifikası Ne İşe Yarar?

Pilates eğitmeni istihdamı için zemin oluşturan sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Pilates sertifikası olanlar, butik pilates stüdyolarında ve spor tesislerinde çalışabilirler.  Öğrendikleri sayesinde, kursiyerleri ihtiyaçlarına göre yönlendirebilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı