Polimer Üretim Elemanı Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Polimer Üretim Elemanı Kursuna Katılın, Belgenizi Alın!

Kimya endüstrisinde polimer üretim sürecinde çalışmak ister misiniz? Polimer üretim elemanı kursuna katılarak alacağınız belge sayesinde üretim elemanı olabilirsiniz!

Polimer Üretim Elemanı Kursu

Kimya teknolojisi alanında düzenlenen üçüncü seviye mesleki ve teknik eğitim programlarından biri olan polimer üretim elemanı kursu ders içeriği şu şekildedir:

 • Polimer ve Özellikleri
 • Polimerleri Sınıflandırma
 • Polimer Eldesi

Polimer üretim elemanı eğitimi;

 • Polimer üretim elemanının görev ve sorumlulukları,
 • Polimerlerin yapısal özellikleri,
 • Polimer üretiminde dikkat edilmesi gerekenler,
 • İş sağlığı ve güvenliği bakımından dikkat edilmesi gerekenler gibi konular hakkında bilgi edinmeyi sağlar. 

Polimer üretim elemanı sertifika programı, kimya sektöründe çalışmak isteyenlere hitap eden eğitim programıdır. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Online polimer üretim elemanı kursunun ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Polimer Üretim Elemanı Kursunun Kazanımları

Polimer üretim elemanı kursu, polimer endüstrisinde üretim sürecinde çalışmak için gereken bilgi ve beceriyi kazandırır. Kursun sağladığı en önemli avantaj ise e-devlet sisteminde sorgulanabilen sertifikadır. Sertifika, polimer üretim elemanı unvanı için yasal dayanak oluşturur. 

Polimer Üretim Elemanı Kursuna Kimler Katılabilir?

Polimer üretim elemanı kurs programı genel katılıma açık meslek edindirme kursudur. Kursiyerlerin yaşı veya eğitim durumu önemli değildir. Sertifika sınavına girecek kişilerin en az ilkokul mezunu olmaları yeterlidir. 

Polimer Üretim Elemanı Eğitimi

Polimer üretim elemanı olmak için mesleki ve teknik eğitim almak şarttır. Kurs programımız bu şartı karşılamak üzere düzenlenen ve sertifika kazandıran eğitim programıdır. Polimer üretim elemanı kursu, eğitimle ilgili kanun ve yönetmeliklerin yanı sıra şu yönetmelikler baz alınarak düzenlenmiştir:

 • Kimyasal Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik
 • Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik
 • Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik

Polimer üretim elemanı eğitim programının düzenlenmesindeki amaç kursiyerlerin;

 • Polimer sınıflandırma,
 • Polimer üretme yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır.

Amaca yönelik olarak kimya endüstrisinde uzman eğitmenler tarafından geniş kapsamlı bir müfredat hazırlanmıştır. Video eğitimlerin PDF dokümanlar ile desteklendiği eğitimi tamamlayanlar, polimer üretme yeterliliği kazanmış olurlar. 

Online Polimer Üretim Elemanı Kursu Ne İşe Yarar?

Online modüllerden oluşan eğitim programımızda polimer üretim elemanı kimdir, ne iş yapar sorusunun yanıt bulması açısından müfredata dahil olan konular detaylıca ele alınır. Bu sayede kursiyerler; polimerin kalıplanması, soğutulması, şekillendirilmesi gibi aşamalarda görev alabilirler.

Polimer üretim elemanı uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Uzaktan eğitim fiyat bakımından da avantajlıdır. 

Üniversite Onaylı Polimer Üretim Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşıdığından polimer üretim elemanı sertifikası da bu alanda eğitim alındığını gösterir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Polimer üretim elemanı kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Polimer Üretim Elemanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Ömür boyu geçerli polimer üretim elemanı sertifikası Türkiye’nin her yerinde kullanılabilir. Sertifika, kimya endüstrisinde istihdamı destekleyici niteliktedir. Sertifikası olanların öncelikli istihdam alanı polimer üretilen işletmelerdir. Polimer üretiminde çalışanlar polimerin kullanım alanı olan otomotiv, uzay ve havacılık, tıp ve biyomedikal, savunma ve silah sanayi, makine ve tekstil sektöründe de çalışabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı