PVC Doğramacı Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

PVC Doğramacı Kursuna Katılın, İnşaat Teknolojisi Alanında Çalışın!

PVC, doğrama imalat ve montaj işlerinde çalışmak ister misiniz? PVC doğramacı kursuna katılarak alacağınız sertifika ile yapı ve inşaat sektöründe çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. 

PVC Doğramacı Kursu 

Sertifikasyon süreci için üniversite ile anlaşma sağladığımız PVC doğramacı kursu eğitim içeriği şe şekildedir:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Temel PVC İşlemleri
 • PVC Doğramaya Hazırlık
 • Destek Sacı Montajı ve Tahliye Kanalı Açma
 • Orta Kayıt (PVC)
 • Conta ve Aksesuar
 • Cam ve Cam Çıtası
 • PVC Pencereler

PVC doğramacı eğitimi;

 • Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
 • PVC doğramanın özellikleri,
 • PVC doğrama işlemleri,
 • PVC doğramacının görev ve sorumlulukları gibi konularda bilgi edinmeyi sağlar.

PVC doğramacı sertifika programı, yapı ve inşaat sektörüne nitelikli eleman kazandıran bir eğitim programıdır. 

Üniversite Onaylı Sertifika: PVC doğramacı kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı PVC doğramacı sertifikası almaya hak kazanırlar. 

PVC Doğramacı Kursunun Kazanımları

PVC doğramacı kursu, PVC doğrama işleri yapmak için gereken bilgi ve beceriyi kazandırır. Eğitim ve sertifikasyon sürecini tamamlayanların en önemli kazanımı sertifikadır. Sertifika, PVC doğramacı, PVC doğrama montajcısı gibi unvanlarla çalışmak için yasal dayanak oluşturur. 

PVC Doğramacı Kursuna Kimler Katılabilir?

PVC doğramacı kursu, herhangi bir şart olmadan herkesin katılabileceği bir eğitimdir. İnşaat sektöründe iş arayanların ve kendi adıyla PVC doğrama işi kurmak isteyenlerin eğitime katılmaları önerilir.  Kursiyerlerin el yatkınlığına sahip olması zorunlu değilse de istihdam açısından gerekli ve önemli bir niteliktir. 

PVC Doğramacı Eğitimi

PVC doğramacı kursu, inşaat teknolojisi alanında düzenlenen meslek edindirme kurslarından biridir. Birçok meslek için geçerli olduğu üzere bireylerin mesleki ve teknik eğitim alması zorunlu tutulur. PVC doğramacı kurs programı da bu zorunluluk doğrultusunda düzenlenmiştir. Amaç, kursiyerlerin PVC (polivinil klorür) malzemesinden inşaat malzemeleri üretme ve montaj yapma yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır. Amaç doğrultusunda zengin içerikli müfredat hazırlanmıştır. Alanda uzman eğitmenlerin hazırladığı video eğitim modülleri PDF dokümanlar ve çalışma sorularıyla desteklenmiştir. 

Online PVC Doğramacı Kursu Ne İşe Yarar?

PVC doğramacı kursu kapsamında verilen eğitimde öncelikle PVC’nin özellikleri, avantajları ve dezavantajları ele alınır. Ardından kesme ve işleme teknikleri, profil ve ek parça montajı, sızdırmazlık ve yalıtım, ölçümler, kalite kontrol ve bakım gibi mesleki yeterlilik kazandıran konular detaylıca aktarılır. Bu sayede kursiyerler istihdam edildiklerinde şu işlemleri yapabilirler: Kapı, pencere, kepenk, sineklik, panjur, bölme duvar, vb. imalat ve montajı ve bunların teknik çizimler. 

PVC doğramacı uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

PVC Doğramacı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen PVC doğramacı sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • PVC doğramacı kurs programına kayıt işlemi (ister sepete ekleyerek ister eğitim danışmanı ile iletişim kurarak) tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

PVC doğramacı eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

PVC Doğramacı Sertifikası Ne İşe Yarar?

PVC doğramacı sertifikası, bireyin eğitim aldığını ve konuyla ilgili bilgili olduğunu gösterir. Bilginin göstergesi olan sertifikaya inşaat teknolojisi alanında ihtiyaç duyulur. Sertifikalı PVC doğrama elemanları; PVC doğrama imalathanelerinde, inşaat mühendisliği şirketlerinde, beton santrallerinde, yapı denetim şirketlerinde, mimarlık bürolarında ve taşeron firmalara bağlı olarak kamu kurumlarında çalışabilirler. Sertifika, istihdamda büyük ölçüde etkili olmakla birlikte işe girmek için tek başına yeterli olmayabilir. Usta öğretici eğitimi de alan ve yeterli deneyimi olan PVC doğrama ustaları, eğitimin verildiği kurumlarda eğitmenlik/danışmanlık da yapabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı